„Santaka“ / Tik susitelkę, susikibę už rankų kuriame ateitį...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-26 16:14

Dalinkitės:  


Varpų šventinimo dieną bažnyčioje vyko iškilmės.
Laimučio VAŠČĖGOS nuotr.

Tik susitelkę, susikibę už rankų kuriame ateitį...

Šiek tiek istorijos

Kybartai yra pasienio miestas, besiribojantis su Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritimi, už keliolikos kilometrų – pasienio zona su Lenkija. Kybartai, kaip ir kiti karalienės Bonos įsteigti kaimai, pirmą kartą minimi 1561 m. inventoriuose. XIX a. (1857 m.) Kybartuose buvo pastatyti didžiausi vakarinėje Rusijos imperijos dalyje Geležinkelio stoties rūmai su specialiais butais carui ir kitiems aukštiems svečiams. Vėliau karų audros rūmus nušlavė nuo žemės paviršiaus.

Ypatingi reikalavimai šiam miestui iškilę ir šiandien, kaip, beje, ir bažnyčiai, kuri lyg švytintis angelas pasitinka kertančiuosius Karaliaučiaus krašto sieną. Bažnyčios kriptoje palaidoti Dievo namų statytojai, o į dangų besistiebiančiame bokšte – sovietmečio aktyvaus pogrindžio dalyvis, Kybartų katalikiškojo jaunimo švyturys kunigas Virgilijus Jaugelis, žemiškąją kelionę užbaigęs būdamas 32-ejų metų.

Kybartų parapija turi neilgą, bet garbingą istoriją. Per Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia gerokai nukentėjo, buvo apgriauta, bet vėliau suremontuota ir atstatyta. XX amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigoje–devintojo pradžioje Kybartuose dirbo vienas veikliausių ir drąsiausių Vilkaviškio vyskupijos kunigų, vietinių žmonių gerai prisimenamas ir didžiai gerbiamas dabartinis Kauno arkivyskupas metropolitas, Lietuvos Vyskupų konferencijos pirmininkas Sigitas Tamkevičius. Čia savo darbams prieglobstį rado „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ rengėjai, platintojai, kiti pogrindžio veiklos dalyviai.

1983 m. gegužės 6 d. KGB suėmus tuometinį parapijos kleboną S.Tamkevičių, parapijiečiai ne tik labai sielojosi, bet ir gan aktyviai priešinosi – nepabūgę saugumiečių draudimų, tardymų stengėsi išlaikyti buvusias tradicijas, vienybę su kalinčiais savo dvasios vadais.Jaunimo užimtumas

Organizuotai telkti vaikus ir jaunimą prie parapijinės Kybartų bažnyčios pradėta maždaug nuo 1980 metų. Sovietmečiu darbas vyko pogrindžio sąlygomis: vaikai ir jaunimas slapta švęsdavo religines ir tautines šventes, rinkdavosi kalbėtis ir gilinti tikėjimo žinių, domėtis šalies istorija ir kitais jiems aktualiais klausimais, vasaromis organizuodavo turistinius žygius.

Virgilijaus Jaugelio (katalikiškasis jaunimas jį pasirinko globėju) jaunimo centras savo veikla bei atskiromis specifinėmis programomis ir šiandien, jau visiškai kitomis sąlygomis, bando atsižvelgti į vietos vaikų ir jaunimo poreikius, stengiasi padėti rinktis gyvenimą pagal krikščioniškąsias vertybes ir jų laikytis; moko jaunuolius atsakingai daryti sprendimus ir prisiimti už juos atsakomybę; būti atsakingais krašto piliečiais; siekia ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybingumą. Šiuo metu vis aktualesnės prevencinės programos – tam darbui planuojama įkurti Dienos centrą.

Jaunimo centro programose, kurias kuruoja seserys vienuolės, Kybartuose įsikūrusios 1980 metais, daugiau ar mažiau aktyviai dalyvauja apie 250 mūsų bendruomenės vaikų ir jaunuolių. Skautų organizacijai Kybartuose ilgą laiką vadovavo sesuo Onutė, jaunimo chorui bei daugeliui kitų programų vadovauja sesuo Bernadeta. Teresėlei bei naujai atvykusiai Akvilei Jūratei taip pat nestinga idėjų bei veiklos. Vasarą darbas su vaikais ir jaunimu ypač suaktyvėja: rengiamos vaikų ir jaunimo stovyklos, piligriminės kelionės, sportiniai turistiniai žygiai ir kt. Seserims talkina ir atskiras programas savaitgaliais bei per atostogas veda iš studijų grįžtantys studentai, savanoriai. Džiugu buvusius jaunimo centro lankytojus regėti susirinkusius švenčių progomis, per Kalėdas, Velykas ir kitas šventes, grįžtančius namo tarsi paukščius su savo paukščiukais.Kybartiečių sambūris

Sambūrio idėja kilo bažnyčios varpų šventinimo dieną, prisimenant prieškario metus – Kybartų „aukso amžių“, kai Kybartai garsėjo stipria bendruomene ir pasiturimu gyvenimu. Šio sambūrio tikslas – kultūrinis ir dvasinis Kybartų atgimimas, kybartiečių bendrystė. Tikimasi, kad šis sambūris bus įvairių idėjų puoselėtojas, bendruomenės kultūrinio ir dvasinio gyvenimo iniciatorius, nuoširdžios bendrystės kūrėjas – Kybartų šviesa. Savo idėjoms platinti sambūris sieks telkti vietinius kybartiečius bei garbiąją išeiviją, išsibarsčiusią po pasaulį. Sambūrio iniciatoriais galima įvardyti Ramūną Valioką, Nerijų Ramanauską, Mindaugą Jurkyną, Saulių Spangevičių, Antaną Ziegoraitį, Violetą Mickevičiūtę, Vytautą Mickevičių ir kitus, kurie brandina daug ambicingų idėjų, vildamiesi, jog teisingus ir nesavanaudiškus darbus laimina Dievas.

Pirmasis kybartiečių sambūrio renginys buvo kalėdinis koncertas, į kurį Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje susirinko daugybė kybartiečių. Šiuo renginiu sambūris išskirtinį dėmesį stengėsi parodyti ypač pagarbos vertiems seniesiems Kybartų šviesuoliams.Pastoracija Pataisos namuose

Per praėjusias Kalėdas pirmą kartą Eucharistija buvo švenčiama Kybartų pataisos namuose. Džiaugiamės nuoširdžiu bendravimu su Pataisos namų direktoriumi bei kitais administracijos atstovais. Šiuo metu kartu baigiame įrengti koplyčią, kurioje šių namų gyventojai galės rasti daugiau šviesos bei ramybės. Juk Dievui visada rūpėjo puolęs nelaimingas žmogus...

Planuojame šių namų gyventojams bei administracijai pasiūlyti pasaulyje populiarų „Alfa“ kursą, kurio metu jie galėtų patyrinėti krikščioniškąjį tikėjimą, susipažinti su esminiais jo elementais.Bažnyčios atnaujinimo rūpesčiai

Mūsų bažnyčia – tai ne tik unikalios architektūros pavyzdys. Tai mūsų tikėjimo, vilties, atgimimo ir europietiškos tradicijos simbolis. Šis puikiai suprojektuotas, modernus, strategiškai reikšmingas architektūros statinys – tai ne tik mūsų miesto, bet ir Lietuvos puošmena. Deja, vasarų ir žiemų kaita trapumo antspaudu pažymi ir žmogų, ir kiekvieną kruopščiausiai ręstą statinį.

2005 m. rudenį Vilkaviškio dekanui, prelatui Vytautui Gustaičiui bei Valerijui Gliaubicui padrąsinus, susibūrė iniciatyvinė grupė šventovės varpams įrengti. Buvo nuspręsta pradėti Kybartų miesto centrinės vietos – Eucharistinio Išganytojo parapijos bažnyčios bei bažnyčios šventoriaus teritorijos – atnaujinimą. Žinojome, kad visiems darbams atlikti reikės ne tik mūsų visų rankų, širdies šilumos, sutartinių pastangų, bet ir labai didelių investicijų. Taip pat suvokėme būtinybę saugoti savo tėvų ir protėvių dvasią bei amžinąsias vertybes kybartiečių bendruomenėje.

Praėjusieji metai Eucharistinio Išganytojo bendruomenei buvo labai dosnūs. Suskambėjo apie 60 metų tylėję bažnyčios varpai, visu savo grožiu nakties metu nušvito Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektuota šventovė, įsibėgėjome su bažnyčios šventoriaus teritorijos tvarkymo darbais. Ši sėkmė – akivaizdus Aukščiausiojo mylinčios ir globojančios rankos ženklas.

Varpų šventinimo iškilmėse 2006-ųjų birželio 18 d. dalyvavo Nepriklausomybės akto signataras, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas, būrys Kybartų išeivių.

Labai dėkojame paprastiems Kybartų žmonėms, kurie parėmė varpų akciją nuoširdžiu dosnumu. Itin svarbi buvo Kybartų išeivių Vytauto Kučinsko, Česlovos Danutės Aleksonis (JAV), Rūtenio Dirvonskio, Alvydo Merkevičiaus parama. Dėkojame Vytautui Zambacevičiui (UAB „Alkesta“), Juozui Bartišiui (UAB „Mevilsta“), Vytautui Landsbergiui, Algirdui Butkevičiui už visokeriopą pagalbą, didžiausiam rėmėjui – rajono merui Algirdui Bagušinskui.

Artimiausias 2007 metų uždavinys – apželdinti šventorių, prieš tai įrengus laistymo sistemą. Gegužės antrąjį šeštadienį, 15 valandą, kybartiečius bei miesto bičiulius pakviesime šventoriuje pasodinti po medelį arba kitokį želdinį. Tai bus mūsų protėvių darbų įvertinimo ir kybartiečių bendrystės, rūpesčio dėl gimtinės ateities metas.

Tikimės, kad užsimezgusi vertinga bendrystė – Aukščiausiajam laiminant – ves gerus vaisius. Tik susitelkus, susikibus už rankų galime kurti ateitį.

Būkite laimingi mums Viešpaties dovanotais naujaisiais 2007-aisiais metais!Vytautas SAKAVIČIUS

Eucharistinio Išganytojo parapijos klebonas


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Medikai ruošiasi koronaviruso bangai ir dirba kitu režimu
* Ūkininkas negaili investicijų į pašarų kokybę
* Koronaviruso gniaužtuose atsidūrę verslininkai ieško išeičių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas