„Santaka“ / Ar tikrai visi žmonės yra lygūs?!

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-24 18:51

Dalinkitės:  


Ar tikrai visi žmonės yra lygūs?!

Artėja rinkimai į savivaldybių tarybas. „Santakos“ laikraščio straipsniuose su rubrika „Politikų mintys“ skaitome apie įsigalėjusį karjerizmą tarp kolegų, savas vadovų komandas, apie policijai perkamus visureigius, tinkančius tik Afrikos dykumai, generalinio komisaro patarėjų algas, apie notarų kontoros būtinumą Kybartuose. Atbunda meilė kaimui ir rūpestis ūkininkų reikalais.

Kažkas labai susirūpina moksleivių maitinimu, kažkas – gyvenimu tarp skurdo ir prabangos, dar kažkas – sveikatos sistemos reformomis. Kažkam labai rūpi Tarybos nario autoritetas, kažkas tampa Seimo nario, vidaus reikalų ministro padėjėju ir pradeda priiminėti rajono gyventojus jiems rūpimais klausimais. Žodžiai, kaip toje S.Povilaičio dainoje, „liejas jie lyg iš rago gausybės“, kol pagaliau užduodamas esminis klausimas: kas rašo tautos istoriją?

Šalies Prezidentui reikėjo apsilankymo Šilalės rajone, kad pagaliau pamatytų atotrūkį tarp miesto ir kaimo. Atrodo, rajono politikams reikia Savivaldybės tarybos rinkimų, kad pamatytų rajono spręstinas problemas ir pagaliau prabiltų apie jas viešai.

Kur jie buvo anksčiau? Atsakymas, mano nuomone, slypi liaudies išmintyje apie sušalusį žvirblį, kuris sušilo karvės mėšle: „Jeigu šiltai sėdi – nors ir mėšle – necypsėk, kitaip išgirs katinas, ateis ir suės“. Sakyčiau, dalis tiesos tame posakyje yra, bet tik dalis. Žvirblis turi sparnus ir visada gali bent jau pabandyti skristi.

Labdaringos brolijos misionierius brolis Geofas yra pasakęs: „Dažniausiai žmonių problemos negali būti visiškai išspręstos, tačiau vien tai, kad esame kartu su jais, kad ir ką darytume, yra svarbu“.

Ketveri metai, mano nuomone, – tai pakankamas laiko tarpas pamatyti ir įvertinti, kas iš esamų ar buvusių valdininkų, įmonių ir mokymo įstaigų direktorių, įstaigų vadovų, verslininkų, garsių rajono ūkininkų, gydytojų, politinių partijų vadovų, Savivaldybės tarybos narių bent jau bandė spręsti aktualias rajono problemas, o kas kūrėsi sau ir savųjų (šiltai sėdinčiųjų) komandai užtikrintą rytojų.

Vietos savivaldos įstatymo 5 skirsnio 22 straipsnis Tarybos nario statusą apibrėžia taip: „Tarybos narys yra Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka išrinktas savivaldybės bendruomenės atstovas“. Viena iš Tarybos veiklos formų, kaip skelbia 13 straipsnis, yra įvardijama taip: „Savivaldybės tarybos veikla tarp tarybos posėdžių tęsiama tarybos nariams bendraujant su rinkėjais“. Tuo tikslu, kaip skelbia Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas, Tarybos nariai privalo asmeniškai priimti rajono gyventojus pagal Tarybos patvirtintą grafiką ir spręsti rajono gyventojų problemas.

Ar galite įsivaizduoti visiems rinkėjams atstovaujančius ir mūsų išrinktus žmones, gerai susipažinusius su Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Vilkaviškio rajono savivaldybės veiklos reglamentu, žinančius savo, kaip Tarybos nario, teises ir pareigas, sąžiningai dirbančius viso rajono žmonių labui, o ne asmeniniams tikslams ar siauriems grupiniams interesams?!

Tik didėjantis valdžios atotrūkis nuo žmonių, kuriems ji pašaukta tarnauti, tik visiškas paprastų žmonių nuomonės nepaisymas, mūsų nežinojimas, sprendžiant viešuosius reikalus, leidžia bet kurį atliktą darbą pateikti kaip savo asmeninius nuopelnus.

Būčiau neteisi sakydama, kad nieko nenuveikta. Nuveikta, tačiau didesnės tų darbų dalies tiesiog įstatymiškai negalima buvo nenuveikti, nes tam skirtos valstybės, Europos, rajono biudžeto lėšos.

Artėja rinkimai. Vieniems – tai laikas girtis nuveiktais darbais, kitiems – reikalauti atsakomybės už blogai atliktus darbus. Keisčiausia, mano nuomone, kad atsakomybės reikalauja žmonės, ketverius (kai kurie net aštuonerius metus ir daugiau) dirbę Taryboje ir visą tą laiką patys priiminėję mums nepalankius sprendimus.

Savivaldybės tarybos įgaliojimai nurodyti net 49 punktuose, todėl niekaip nepajėgiu suvokti, kodėl būtent dabar, prieš rinkimus, žadama peržiūrėti savo pačių priimtus sprendimus, pasirašytas sutartis. Paaiškėjus nepagrįstam šilumos kainų padidinimui, žadama kreiptis net į teismus.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 21 punktas sako, kad „savivaldybės taryba nustato kainas ir tarifus už savivaldybės kontroliuojamų įmonių, savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų teikiamas atlygintinas paslaugas bei keleivių vežimus vietiniais maršrutais“, taip pat įstatymų nustatyta tvarka „nustato centralizuotai teikiamos šilumos, šalto ir karšto vandens kainas, nustato vietines rinkliavas bei kitas kainas“. Jeigu tos sutartys jau pasirašytos, tai kas čia ką trauks teisminėn atsakomybėn? Išeitų, kad patys save...

Gyvenu 1969 metų statybos bute. Tai ne pats seniausias namas Vilkaviškyje ir ne pats brangiausias. Buto plotas – 65 kv. m. Per 2005 m. spalio – 2006 m. balandžio mėnesius, visam namui taupant, už šilumą be „gyvatuko“ mokesčio sumokėjau 1306,50 Lt. Mano sūnus gyvena Klaipėdoje, 2003 m. statybos 72 kv. m bute. Per tą patį laikotarpį, visą žiemą vaikščiodamas po namus trumpomis rankovėmis, nes kambariuose pakankamai šilta, jis sumokėjo 567,39 litus.

Kodėl mūsų išrinktieji, kurie, kaip sakoma įstatyme, „priima sprendimus dėl socialinio būsto fondo formavimo (statybos, pirkimo ir t.t) tvarkos, būsto suteikimo tvarkos bei savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio dydžio“, nuolatos skelbia konkursus ir perka senus butus spręsdami būsto problemą, o nestato naujų namų? Kodėl tik prieš rinkimus susirūpinta stogų renovacijos rėmimo programa? Juk įstatymas numato daug platesnes galimybes.

Kodėl mūsų vaikai vis dažniau serga skrandžio ligomis, o „Kretingos maistas“ kasmet vis sveikina visus rajono gyventojus švenčių proga ir linki visiems malonaus bendradarbiavimo?

Kodėl tada, kai kompiuterizuojamos vienos mokyklos, kai kurie kaimo gyvenviečių vaikai ir mokytojai priversti gamtinius reikalus atlikti lauko tualetuose?

Kodėl iš bado miršta vieniši žmonės, o su vaikais gyvenantys į namus pristatomą labdaros maistą pila laukan?

Kodėl mamos, auginančios mažamečius vaikus, tegali parodyti jiems J.Basanavičiaus aikštės grindinį, o mums vis žadama sutvarkyti rajono parką?

Kodėl viešai deklaruojama, kad visų sporto salių durys rajone atviros kiekvienam norinčiam sportuoti, o grupei jaunuolių buvo atsakyta? Kodėl merdi futbolas Vilkaviškyje, o Kybartuose bandoma sugriauti tai, kas pasiekta sunkiu darbu ir atkaklumu?

Kodėl liaupsinami kai kurie verslininkai, atseit kuriantys naujas darbo vietas ir taip padedantys spręsti įdarbinimo problemą rajone, o šie, pasinaudoję įvairiomis jiems teikiamomis lengvatomis, po trijų mėnesių be jokios priežastis atleidžia darbuotojus?

Kodėl konkursai į valstybės tarnautojų vietas paskelbiami tada, kai jau visas rajonas žino, kas tą konkursą laimės? Nors ir labai keista, priešingai negu orų prognozės, šios visada pasitvirtina...

Kodėl dalis pagalbos prašančių žmonių, vos tik paprašyti pristatyti iš valdiškų įstaigų dokumentus, norint jiems padėti, išsigąsta, o dalis rajono verslininkų, ūkininkų, net ir darydami gerus darbus, padėdami žmonėms spręsti jų problemas, prašo neskelbti jų pavardžių?

Kodėl taip dažnai viešai dėkojama individualiems asmenims, užimantiems aukštus postus, pagal savo pareigybes skirstantiems visų mūsų pinigus iš Savivaldybės biudžeto?

Kodėl aš pati, gimusi po avino ženklu, su kiekviena diena dažniau pradedu jaustis avinu, stovinčiu prie kluono durų, iš Džordžo Orvelo satyros „Gyvulių ūkis“, kurioje gyvuliai sukyla ir išviję šeimininką ima patys tvarkytis ūkyje. Ant didžiulės kluono sienos surašomi Septyni Priesakai, kaip amžinas ir nekintamas įstatymas, kurio nuo šiol privalėsiantys laikytis visi ūkio gyvuliai. Paskutinysis Priesakas skelbė: „Visi gyvuliai lygūs“. Gyvuliai nežinojo, kad kiaulės, aptikusios elementorių, slapta nuo visų pramoko skaityti ir rašyti. Pamažu jos pradėjo vadovauti visam gyvulių ūkiui, slapta nuo kluono durų trindamos vieną po kito jų pačių pažeistus priesakus. Tik po kelerių metų, supratę, kad kažkas čia ne taip, gyvuliai grįžo prie kluono durų norėdami įsitikinti, ar Septyni Priesakai tebėra tokie patys, kaip visada. Ant sienos buvo vienui vienas Priesakas: „Visi gyvuliai yra lygūs. Bet kai kurie gyvuliai lygesni už kitus“.Roma PAUNKSNIENĖ

Naujosios sąjungos (socialliberalų)

Vilkaviškio rajono skyriaus

Organizacinio komiteto vadovė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ugdymo įstaigos pradeda mokymą nuotoliniu būdu
* Karantinas riboja laisves, bet saugo mūsų sveikatą
* Koronavirusu gąsdina vilkikų vairuotojai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar Jums sunku gyventi karantino sąlygomis?
Tikrai ne.
Nelengva, bet prisitaikau.
Patiriu didelių sunkumų.
Karantino reikalavimų nepaisau.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „gydymas prieš“?
Ne, netaisyklinga. Tai neteiktinas vertinys. Vartotina gydymas nuo ar pan., pvz.: gydymas prieš gripą (taisoma gydymas nuo gripo; gripo gydymas ), gydoma prieš ligas (taisoma nuo ligų; gydomos ligos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas