„Santaka“ / Susirinkime pareigūnai klausė pagyrų ir priekaištų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-24 18:35

Dalinkitės:  


Renovuojami nuovadų pastatai liudija, kad policijos finansinė padėtis gerėja. Šiuo metu Pilviškių nuovadoje keičiamas stogas.
Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr.

Susirinkime pareigūnai klausė pagyrų ir priekaištų

Eglė KVIESULAITIENĖ


Penktadienį Vilkaviškio policijos komisariate vyko ataskaitinis susirinkimas. Jame dalyvavo visų komisariato tarnybų, pasienio užkardų vadovai, buvo atvykęs Policijos departamento generalinio komisaro patarėjas Liutauras Vasiliauskas, susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis. Išsakyti problemų dėl policijos darbo buvo kviesti seniūnai iš visų rajono seniūnijų, taip pat Vilkaviškio apylinkės teismo pirmininkas Laimutis Vaitkus ir vyriausiasis prokuroras Kęstutis Jasaitis.



Statistika – liūdina ir džiugina

Praėję metai Vilkaviškio policijoje buvo neramūs – keitėsi komisariato vadovai, tarnybų viršininkai. Per susirinkimą kalbėjęs generalinio komisaro patarėjas L.Vasiliauskas atvirai išdėstė, jog tokie pasikeitimai Vilkaviškyje buvo neišvengiami, nes senųjų vadovų veikloje įžvelgta negerų dalykų, komisariato viršininkui teko pasitraukti net nebaigus kadencijos. Departamentas ėmėsi priemonių ir dabar situacija pagerėjo.

Beje, jei lyginsime tik statistiką, ji nedžiuginanti. Per praėjusius metus užregistruota 716 nusikalstamų veikų, o metais anksčiau – 610. Tačiau komisariato viršininkas Virginijus Adomaitis paaiškino, kad skaičiai nereiškia nusikalstamumo didėjimo mūsų rajone, kai visoje respublikoje jis sumažėjęs. Tiesiog dabar statistika atspindi tikrąją padėtį, o anksčiau dalis nusikaltimų, ypač sunkiai išaiškinamų, buvo paprasčiausiai neregistruojami.



Galima pasidžiaugti, kad Vilkaviškio pareigūnai iš visų Marijampolės apskrities komisariatų nusikaltimų atskleidžia daugiausia, jų išaiškinamumo rodiklis – vienas geriausių net ir respublikoje. Jis siekia daugiau nei 50 proc., kai kitur šis rodiklis yra apie 10 proc. mažesnis.



Problema – kadrai

Nors generalinio komisaro patarėjas L.Vasiliauskas iškart įspėjo atvykęs ne komplimentų pavaldiniams sakyti, visgi kol kas naujiems komisariato vadovams priekaištų neturėjo. Departamento atstovas tvirtino, kad socialistinio lenktyniavimo laikai praėję, tad nereikėtų labai gilintis į statistiką. Didžiausias darbo rodiklis – žmonių saugumas savo krašte ir jų nuomonė apie policijos darbą. L.Vasiliauskas pripažino, kad anksčiau iš Vilkaviškio rajono gyventojų gaudavęs nemažai signalų apie policijos darbo trūkumus, o dabar skundų nebeturi.

Policijos departamento atstovas pasidžiaugė, jog gerėja policijos finansinė padėtis. Komisariatuose atnaujinami automobilių parkai, perkami kompiuteriai, kita būtina technika, bet liūdna, kad šalyje neliko mokyklų, rengiančių eilinius profesionalius policininkus. Anot L.Vasiliausko, net turtingiausios šalys eilinių policininkų aukštosiose mokyklose nerengia, o pas mus tai daroma. Dėl to kyla problemų. Vilkaviškio komisariatui šiuo metu trūksta net 9 darbuotojų. Daugiausia – kriminalinių nusikaltimų tyrėjų.





Mokyti vaikus

Susisiekimo ministras A.Butkevičius trumpai supažindino pareigūnus ir komisariato svečius su ministerijos rengiamomis saugaus eismo programomis. Mūsų šalyje katastrofiškai didėjant avarijų skaičiui, šiai problemai skiriama vis daugiau dėmesio. Iki 2010 metų užsibrėžta avarijų šalies keliuose sumažinti 25 proc., o žuvusiųjų skaičių – net 50 proc.

A.Butkevičius kalbėjo, kad dauguma avarijų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus. Ne tik vairuotojai, bet ir kiti eismo dalyviai – pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai – dažnai nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimų, elementarių moralės, kultūringo elgesio normų, nejaučia atsakomybės. Todėl jau ikimokyklinėse įstaigose reikia pradėti auklėti būsimuosius eismo dalyvius, rengti vaikams įvairius konkursus, viktorinas. Tam ministerija planuoja skirti iki 1,5 milijono litų.

Ministras apgailestavo, kad parengtų įstatymų, Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimų projektų, kuriuose numatytos griežtesnės baudos ir sankcijos už šiurkščius KET pažeidimus, labiau kontroliuojami pradedantieji vairuoti, „nepalaimino“ Seimas.



Reikalinga prievarta

A.Butkevičius kalbėjo, kad avaringumu rūpintis turėtų ir savivaldybių, seniūnijų vadovai. Daug pėsčiųjų žūva ir sužalojama pėsčiųjų perėjose. Vietiniai vadovai turėtų pasirūpinti, kad perėjos, ypač prie ugdymo įstaigų, būtų tinkamai apšviestos, pastatyti šviečiantys ženklai, įrengti greitį mažinantys kalneliai.



Tačiau itin liūdna, kai valstybės pastangas mažinti avaringumą griauna patys žmonės. Mokyklose vaikams skiepijama, kad būtina nešioti atšvaitus, tačiau tėvai ir seneliai ne tik vaikšto be atšvaitų, bet ir važinėja nesaugiais dviračiais, vežimais. L.Vasiliauskas įsitikinęs, kad, norint apsaugoti žmones, vien prevencijos neužtenka, reikalinga ir valstybinė prievarta. Vien policija garantuoti eismo saugumo negali.

Susiekimo ministro bei departamento atstovo žodžiams pritarė Bartninkų seniūnas Petras Čirvinskas. Jis teigė, kad mokyklose eismo saugumo disciplina labai reikalinga. Tačiau mokyklų vadovai ją vertina atsainiai, mat svarbaus dalyko pamokos atiduodamos vesti bet kam, nekompetentingam žmogui – vos ne mokyklos sargui.



Rėmėjams teisių nedaugės

Pajevonio seniūnui Gediminui Bisikirskui rūpėjo kaimuose esančių saugos būrių likimas. Seniūnijos vadovas įsitikinęs, kad rėmėjams suteikiama per mažai teisių. Tačiau departamento atstovas L.Vasiliauskas patikino, kad įgaliojimų, panašių į policijos pareigūnų, rėmėjams tikrai nesirengiama suteikti, nes tam reikėtų keisti visą įstatymų bazę. „Rėmėjas turėtų pareigūnams teikti informaciją apie jo kaime vykstančius negerus dalykus, kad policija galėtų su jais kovoti“, – rėmėjų funkcijas aiškino generalinio komisaro patarėjas L.Vasiliauskas.

Pretenzijų dėl darbo pareigūnams turėjo rajono apylinkės teismo vadovas. Teismo pirmininkas L.Vaitkus priekaištavo, kad pareigūnai atsainiai rengia bylų medžiagą, nesurenka pakankamai įrodymų, dokumentacijoje neįrašo net būtiniausių duomenų, dėl to bylas tenka grąžinti papildyti, gaištamas laikas. Tokias pastabas L.Vaitkus tvirtino sakąs jau aibę metų, bet padėtis negerėja.



Pradėti nuo savęs

Rajono vyr. prokuroras K.Jasaitis pripažino, kad nauji komisariato ir jo padalinių vadovai dar dirba per trumpai, kad būtų galima vertinti jų darbą, bet prašė atkreipti dėmesį į Kybartų nuovados darbą, vagysčių tyrimą. Prokuratūros vadovas kalbėjo, kad nepakankamas dėmesys skiriamas su narkotikais bei spirito kontrabanda susijusiems nusikaltimams, mat jų atskleidžiama per mažai. Bet džiugina, kad dabar pareigūnai parengia ypač daug bylų, kurios nagrinėjamos pagreitinto proceso tvarka. Nusikaltimas operatyviai išaiškinamas ir byla teismą pasiekia per kelias dienas, o ne tęsiasi metus ir ilgiau. Tokių bylų šiemet parengta daugiau nei dvigubai ir šie rodikliai respublikoje vieni geriausių.

K.Jasaitis, nerimaujantis dėl eismo saugumo šalyje, pakvietė pareigūnus būti pavyzdžiu kitiems eismo dalyviams – segtis saugos diržus, važiuojant automobiliu nekalbėti mobiliaisiais telefonais, per gatvę eiti pėsčiųjų perėja, o pamačius automobilių spūstyje negalintį įsukti vairuotoją geranoriškai jį praleisti.



Siekti rezultatų kiekvienas turime pradėti nuo savęs, o geras pavyzdys visuomet užkrečia ir šalia esantį.





Publikuota: 2007-01-24 18:35:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai