„Santaka“ / Politikų konkursas savivaldos rinkimuose: dešimt į vieną vietą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalinga melžėja (galimas apgyvendinimas). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-10-20 10:52:17

Parduoda 7,5 a sodą „Paskenduolės“ bendrijoje (yra vasarnamis). Tel. 8 620 49 187.
Galioja iki: 2019-10-25 09:31:08

Parduoda traktorių MTZ-80, siaurus ratus, 5 m vartytuvą DEUTZ-FAHR, krautuvo („autokaro“) šakes, kabinamos gale. Tel. 8 618 50 719.
Galioja iki: 2019-10-26 13:27:28

Šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 5 durų didelę medinę spintą, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-10-28 09:50:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-24 18:21

Dalinkitės:  Politikų konkursas savivaldos rinkimuose: dešimt į vieną vietą

Dangyra APANAVIČIENĖ

Vasario 25 dieną vyksiančiuose Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos rinkimuose pasiruošusios dalyvauti vienuolika rajono partijų ir politinių organizacijų. Visoje Lietuvoje į savivaldybių tarybas kandidatuoja 24 partijos.

Užvakar Vyriausioje rinkimų komisijoje partijų atstovai burtų keliu pasiskirstė kandidatų sąrašų eilės numerius balsavimo biuletenyje. Koks numeris atiteko mūsų rajone įregistruotoms partijoms, žiūrėkite lentelėje.Sąrašų ilgis nevienodas

Pirmadienį baigėsi terminas, kai rajono Savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvausiančios partijos turėjo pristatyti savo kandidatų sąrašus bei kitus dokumentus. Tik pirmadienio vakare galutinai ir paaiškėjo, kad į rajono Tarybą pretenduoja vienuolikos rajone veikiančių partijų atstovai. Iš viso į 25 rajono Tarybos narių vietas taikosi 248 politikai, kitaip tariant – dešimt į vieną vietą.

Vilkaviškio rajono rinkimų apygardos pirmininkas Algimantas Simanynas sakė, kad kai kurių partijų sąrašai ilgi – iki 50 kandidatų, tai – Socialdemokratų partijos ir Naujosios sąjungos, o kai kurios partijos surinko tik kiek daugiau nei įstatymo reikalaujamą minimumą (ne mažiau kaip 10 kandidatų). Krikščionų demokratų sąraše – tik 11 pavardžių, Liberalų ir centro sąjungos – 12.

Įdomu, ar pagal sąrašo ilgį reikėtų spręsti apie partijų pasiryžimą laimėti rinkimus. O gal trumpiausių sąrašų sudarytojams tik tiek kandidatų tepavyko sugraibyti?

Be jau paminėtų partijų, rinkimuose dalyvaus senas tradicijas turinčios Tėvynės sajunga, Valstiečių liaudininkų sąjunga, Lietuvių tautininkų sąjunga, partija „Tvarka ir teisingumas“, taip pat palyginti neseniai susikūrusios, bet gana aktyviai rajone besireiškiančios Darbo partija, Pilietinės demokratijos partija bei Liberalų sąjūdis.Nuo naujokų iki politikos vilkų

Kandidatų į rajono Tarybą spektras gana platus. Tarp jų yra ir senų politikos vilkų, dantį prakandusių jau keliose rinkimų kadencijose bei dirbančių dabartinėje rajono Taryboje. Tačiau yra ir nemažai naujokų, visai neseniai pradėjusių reikštis politikoje, jaunų, nežinomų žmonių.

Rinkėjai pamatys ir lig šiol politinėje padangėje nefigūravusių, bet šiaip labai gerai rajone žinomų žmonių pavardžių, kurios, beje, yra gana aukštose sąrašų vietose.

Keista, savivaldos rinkimuose šįkart nedalyvauja Seimo nariai – nei socialdemokratas Algirdas Butkevičius, nei pilietininkas Algirdas Ivanauskas.

Visų sąrašų, išskyrus Valstiečių liaudininkų sąjungos, pirmosiose pozicijoje įrašyti partijų lyderiai.Trūksta atidumo

Kaip sakė rinkimų apygardos komisijos pirmininkas A.Simanynas, šiomis dienomis vyksta pats darbymetis. Kaip ir visa Lietuva, vilkaviškiečiai taip pat aktyviai ruošiasi rinkimams. Baigiamos sudaryti apylinkių komisijos, vyksta susirinkimai, komisijų nariai duoda pasižadėjimus sąžiningai atlikti jiems patikėtas pareigas, ruošiamos būstinių patalpos.

Apygardos komisijai, pirmadienį baigusiai surinkti visų kandidatų dokumentus (sutikimus, anketas, pajamų ir turto deklaracijas, viešųjų ir privačių interesų suderinimo deklaracijas), liko pats juodžiausias darbas – suvesti duomenis į kompiuterį.

Paklaustas, ar visi kandidatai laiku ir tvarkingai užpildė dokumentus, A.Simanynas sakė, kad tuščių lapų niekas neatnešė, tačiau atidumo, kruopštumo būsimiesiems rajono Tarybos nariams labai stigo. Daug kas anketas užpildė su klaidomis, kai kuriuos dokumentus kandidatas turėjo taisyti net po keletą kartų, o kai kurios klaidos buvo tiesiog juokingos.Įstatymas draudžia papirkinėti rinkėjų valią

Nuo sausio 26 dienos, t.y. nuo penktadienio, prasideda bene atsakingiausias rinkimų etapas – rinkimų agitacija, kuri baigsis vasario 24 d. 1 val. nakties.

„Visiems politikams patariu labai gerai įsiskaityti į Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą ir jo laikytis“, – kalbėjo A.Simanynas ir ypač atkreipė dėmesį į 6-ąjį šio įstatymo straipsnį, kuris draudžia papirkinėti rinkėjus.

Apygardos komisijos pirmininkas pacitavo šią svarbią įstatymo nuostatą: „Rinkimų agitacijos metu ir rinkimų dieną draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir(ar) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą kandidatą arba kandidatų sąrašą, taip pat pažadėti už balsavimą atlyginti rinkėjams po rinkimų“.

Pirmininkas pabrėžė, kad rinkimų papirkimu nelaikomas spausdintos medžiagos (partijos ar kandidato programos, biografijos ar kitokio informacinio turinio lankstinukų, kalendorių ir pan.), specialiai skirtos politinei partijai ar kandidatui propaguoti, kabinimas arba neatlygintinas platinimas rinkėjams.

Visai tai nėra dovana. Visai kas kita, anot pirmininko, jeigu agitatorius vedasi rinkėją į barą, nemokamai vaišina alumi ir prašo balsuoti, tarkime, už kurią nors partiją ar kandidatą.Fiksuos pažeidimus

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 47 ir 48 straipsniai numato rinkimų agitacijos nuostatas. Politinės partijos ir organizacijos turi deklaruoti lėšas, skirtas rinkimų agitacijai, kurios yra nustatyto dydžio ir kurių negalima viršyti.

Apygardos komisija didelį dėmesį kreips į išorinę politinę reklamą. „Negaliu nepacituoti įstatymo 48 straipsnio 8 punkto, kuris draudžia rengti ir skleisti išorinę politinę reklamą, kviečiančią rinkėjus balsuoti už vieną ar kitą partiją ar kandidatą, – kalbėjo A.Simanynas. – Įstatyme aiškiai pasakyta, kad „išorinę politinę reklamą draudžiama įrengti ir skleisti ant statinių, kuriuose yra valstybės valdžios, teisėsaugos, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos; ant transporto priemonių ir viešajame transporte; automobilių keliuose ir jų sanitarinės apsaugos zonose, taip pat gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, kelio ženklus, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, atitraukti jų dėmesį ir taip kelti pavojų eismo dalyviams; taip pat draudžiama naudoti reklamą, imituojančią kelio ženklus; ant skulptūrų ir paminklų; 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa; neturint žemės, statinių ar kitų objektų, ant kurių ar kuriuose ji įrengiama, savininko sutikimo”.

Išorinę politinę reklamą galima įrengti tik Savivaldybės administracijos direktoriaus teikimu rinkimų apygardos komisijos patvirtintose vietose.“

Apygardos komisija sudarys darbo grupę, kuri stebės, kaip laikomasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo, fiksuos pažeidimus, taip pat seks politinę reklamą spaudoje. Yra nustatytos formos klausimynas, pagal kurį kartą per savaitę apygardos komisija turės pateikti žinias Vyriausiajai rinkimų komisijai. „Privalėsime nurodyti leidinio, kuriame spausdinta politinė reklama, pavadinimą, straipsnio plotą, kainą, užsakymo numerį ir pan. Vyriausioji rinkimų komisija po to žiūrės, kas kur ką spausdino, kiek sumokėjo, ar neviršijo skirtų lėšų ir pan.“, – baigė pokalbį A.Simanynas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žmonės stojo į „Pažadų kelią“
* Ūkininkas dėl galimybės dirbti žemę atsisakė politinių postų
* Problema, kurios negalima spręsti tyliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar eidami tamsiu metu segite atšvaitus?
Taip, būtinai.
Mano atšvaitas – dar stalčiuje.
Pėsčiomis nevaikštau.
Kam atšvaitas, jei einu tik šalikele?Kalbos patarimai

Didžiuma ar diduma?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiamas tik žodis diduma – didesnė dalis, dauguma. Pvz.: Didžiumą (= Didumą ) derliaus jau nuėmė.
Netaisyklingai vartojamas vietininkas didžiumoje irgi turi būti taisomas. Pvz.: Šiandien romano autorius didžiumoje (= iš esmės, beveik visai ) užmirštas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas