Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sportas

Dalinkitės:

Tradiciniame Seimo nario Algirdo Butkevičiaus turnyre vilkaviškiečiai iškovojo rekordinį medalių kiekį.

Imtynininkai pildo savo trofėjų lentynas

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko dvyliktasis tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras Seimo nario Algirdo Butkevičiaus taurei laimėti. Jame vilkaviškiečiai iškovojo net 22 medalius. Tai rekordinis apdovanojimų kiekis, kurį mūsiškiai iškovojo šiose varžybose.

Rezultatus lemia darbas

Šiais metais į varžybas atvyko 130 sportininkų. Įvairiose amžiaus grupėse bei svorio kategorijose kovojo ir 30 vilkaviškiečių.

Be sportininkų iš įvairių Lietuvos rajonų, į Vilkaviškį atvyko imtynininkų iš Rusijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Lenkijos.

Turnyre buvo varžomasi dėl 26 apdovanojimų komplektų. Iš viso lietuviai iškovojo 6 aukso medalius, 3 iš jų atiteko vilkaviškiečiams. Net 13 aukščiausios prabos apdovanojimų laimėjo Rusijos imtynininkai, po 2 – Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos sportininkai.

Varžybos buvo vykdomos dviejų minusų sistema. Pralaimėjęs vieną kovą imtynininkas dar turėjo šansą atsitiesti. Tokia sistema, pasak organizatorių, yra sąžiningesnė ir objektyvesnė.

Pasveikinti dalyvių atvyko turnyro globėjas parlamentaras A. Butkevičius, rajono meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio seniūnas Remigijus Kurauskas bei dvikovinių sporto šakų klubo „Ravyras“ įkūrėjas ir pirmasis prezidentas Valdas Kiveris.

Turnyre mūsų rajono trenerių Jono ir Mindaugo Jurkynų bei Vaidos Puidaitės parengti sportininkai iškovojo 3 aukso, 8 sidabro ir net 11 bronzos medalių. Pirmomis vietomis džiaugėsi Domas Ližaitis (svorio kategorijoje iki 44 kg), Tautvydas Kerutis (iki 50 kg) ir Tomas Baracevičius (iki 70 kg). Verta paminėti, kad aukso medalį svorio kategorijoje iki 22 kg iškovojo ir druskininkietis Tauras Senkevič, kurį treniruoja J. Jurkynas.

Sidabro apdovanojimus pelnė vilkaviškiečiai Augustas Andriulionis (iki 32 kg), Karolis Grigelaitis (iki 51 kg), Marius Strakalaitis (iki 63 kg), Austėja Gražulytė (iki 31 kg), Miglė Alavočiūtė (iki 38 kg), Ema Rožaitytė (iki 43 kg), Emilija Bačinskaitė (iki 46 kg) bei Mida Sedleckaitė (iki 52 kg).

Bronziniais medaliais džiaugėsi visas būrys mūsiškių sportininkų: Karolis Grigaitis (iki 26 kg), Justas Alavočius (iki 35 kg), Tautvydas Pužas ir Lukas Bačinskas (abu iki 38 kg), Liudvikas Mažeika (iki 47 kg), Ernestas Labašauskas ir Mindaugas Pikūnas (abu iki 54 kg), Paulius Strakalaitis (iki 60 kg), Arnas Okunis (iki 65 kg), Povilas Veličko (iki 71 kg) bei Paulina Strakalaitytė (iki 52 kg).

„Varžybos buvo labai aukšto lygio. Gaila, kad šiemet keliems sportininkams nepavyko išvengti traumų, tačiau nuo jų niekas nėra apsaugotas. Vilkaviškiečiai ir toliau džiugina savo pasiekimais. Taip jau būna: vieni ateina, kiti išeina, o rezultatai priklauso nuo noro ir pastangų. Dažniausiai sekasi tiems, kurie treniruotėse išlieja daug prakaito. Aišku, būna ir išimčių. Turime posakį, kad imtynių kilimas – apvalus, todėl kartais reikia ir sėkmės. Pavyzdžiui, šįkart šiek tiek nepasisekė Karoliui Grigelaičiui. Jis iškovojo sidabro medalį, tačiau visi iš jo tikėjomės aukso. Bet šis sportininkas daug ir sunkiai dirba, todėl jo ateitis – šviesi. Pastaruoju metu tiek savo darbu, tiek rezultatais labai džiugina Tautvydas Kerutis“, – mintimis dalijosi sportininkų treneris J. Jurkynas.

Jis pasidžiaugė ne tik puikiais imtynininkų rezultatais, bet ir rėmėjų pagalba. Trenerio teigimu, be jų tokio turnyro suorganizuoti nebūtų įmanoma, nes reikia ne tik pasirūpinti sklandžia varžybų eiga, bet ir užtikrinti užsienio delegacijų apgyvendinimą bei maitinimą.

Sėkmingi pasirodymai

Būrys Vilkaviškio rajono imtynininkų savo rezultatais pradžiugino ne tik turnyre Algirdo Butkevičiaus taurei laimėti, bet ir įvairiose kitose varžybose. O jų būta išties nemažai.

Druskininkuose vykusiame Lietuvos vaikų iki 11 metų čempionate aukso medaliais džiaugėsi Augustė Kvirevičiūtė, Emilija Bačinskaitė, Austėja Gražulytė, Loneda Mockevičiūtė bei Nojus Tumas. Verta paminėti, kad šiose varžybose Vilkaviškio mergaičių komanda iškovojo pirmą vietą.

Šiauliuose vykusiame Lietuvos vaikų iki 13 metų čempionate mūsų rajono mergaičių komandai taip pat nebuvo lygių, o aukščiausios prabos apdovanojimais pasipuošė E. Bačinskaitė, A. Gražulytė bei L. Mockevičiūtė. Iš viso šiose varžybose mūsiškiai pelnė net 10 medalių.

Tarptautiniame jaunių amžiaus grupės turnyre Kelmėje pirmas vietas iškovojo trys vilkaviškiečiai: K. Grigelaitis, Mantas Pikūnas ir T. Kerutis. Tie patys trys vaikinai stipriausiais tapo Kaune vykusiame tarptautiniame turnyre Adolfui Liaugminui atminti bei Pagėgiuose surengtose šalies mokinių jaunių pirmenybėse.

Mūsiškiai puikiai pasirodė Lietuvos jaunučių čempionate, vykusiame Kelmėje. Čia aukso medaliais pasipuošė T. Kerutis, Mantas Pikūnas bei E. Bačinskaitė. T. Kerutis aukščiausios prabos apdovanojimą taip pat pelnė Vilniaus taurės varžybose.

Mūsų imtynininkai sėkmingai dalyvauja ne tik Lietuvoje vykstančiose varžybose. Vilkaviškio rajoną jie garsina ir kitose šalyse. Neseniai keletas sportininkų Lenkijoje dalyvavo tarptautiniame turnyre Mazovijos taurei laimėti. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi Mariui Strakalaičiui, kuris iškovojo bronzos medalį.

Imtynininkų sezonas pamažu artėja į pabaigą. Jiems beliko birželio pabaigoje Druskininkuose vyksianti 8–10 dienų stovykla. Kaip pasakojo J. Jurkynas, joje didžiausias dėmesys bus skiriamas ne taktiniams dalykams, o fiziniam pasirengimui, jėgos bei ištvermės gerinimui.

Publikuota: 2019-06-14 10:48:24