„Santaka“ / Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-06-13 17:11

Dalinkitės:  


Vienos aktyviausių Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos „Carito“ skyriaus narių (iš kairės): Renata Dagienė, Dana Akucevičienė, Zita Juškienė, Damira Kalvaitienė, Ona Kasulaitienė, vadovė Nijolė Augustaitienė, Bronė Kisieliauskienė, Regina Alkevičienė, Marytė Žalkauskienė bei Elena Sabaliauskienė.

Autoriaus nuotr.


Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą

Andrius GRYGELAITIS

„Su vargstančiais ir viltimi“ – būtent taip skamba katalikiškos „Carito“ organizacijos šūkis. Šį šeštadienį Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ mūsų mieste minės savo veiklos trisdešimtmetį.Šventė savanoriams

Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ turi daugiau nei 300 savanorių. Didžioji dalis iš jų jau rytoj rinksis į Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedrą, kurioje minės savo organizacijos trisdešimtmetį. Šventė 11.30 val. prasidės kunigo Roberto Grigo katecheze, 12 val. bus aukojamos šv. Mišios, o po jų vyks „Carito“ savanoriams skirtas koncertas. Muzikinę programą dovanos atlikėjai Egidijus Bavikinas bei Liudas Mikalauskas.

Iš katedros šventė persikels į Vilkaviškio kultūros centrą. Čia mintimis apie „Carito“ organizaciją dalysis Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, buvę Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ vadovai kunigai Deimantas Brogys ir Arvydas Liepa, taip pat dabartinis direktorius kun. Gintaras Urbštas, keletas kitų svečių.

Savanoriai bus pakviesti pasižiūrėti filmuką apie organizacijos veiklą, jiems pasirodymą dovanos Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ Kalvarijos vaikų dienos centro kolektyvas „Žiniukas“, vadovaujamas Karolinos Jašinskaitės. Po oficialiosios dalies visų lauks bendra agapė.Tapo neatsiejama dalimi

„Carito“ organizacija įsteigta 1989 m. balandžio 15 d. Tai buvo neeilinis įvykis Lietuvos katalikų bažnyčiai ir visai valstybei. Per steigiamąjį suvažiavimą, vykusį Kauno sporto halėje, buvo apibrėžtos iki šiol nepakitusios „Carito“ veiklos kryptys: žmogaus auklėjimas ir ugdymas, vargo mažinimas, dvasinių vertybių puoselėjimas. „Caritas“, atpažinęs opiausias visuomenės problemas, ėmėsi jas spręsti.

Įkurtos labdaros valgyklos, senelių ir vaikų globos namai, pagalbos šeimoms centrai, slaugos ligoninės, vaistinės, įgyvendintos kitos panašios iniciatyvos. Šiandien tai visoje Lietuvoje veikiantis pagalbos tinklas, siekiantis visuomenėje mažinti skurdą ir socialinę atskirtį.

„Caritas“ turi platų pagalbos šeimai ir vaikams tinklą, teikia pagalbą sergantiems, vienišiems, vyresnio amžiaus žmonėms, aprūpina stokojančiuosius maistu bei drabužiais, įgyvendina įvairias programas, skirtas benamiams, taip pat asmenims, patiriantiems smurtą ir turintiems priklausomybių. Ši organizacija vykdo migrantų, pabėgėlių, nuteistųjų, darbo neturinčių asmenų integraciją į visuomenę.

Pastaraisiais metais visoje šalyje „Carito“ veiklose darbuojasi daugiau nei 200 darbuotojų ir per 3,5 tūkst. savanorių. Praėjusiais metais šios organizacijos dėka pagalbą gavo daugiau nei 35 tūkst. Lietuvos gyventojų.

„Per trisdešimt metų „Carito“ organizacija tapo neatsiejama visuomenės dalis. Per šį laiką sukaupta didžiulė patirtis bendraujant su visuomene, rašant projektus ar administruojant įvairius fondus. Mūsų organizacija išugdė daug puikių asmenybių. Pavyzdžiui, dabartinis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis – buvęs Vilniaus „Carito“ direktorius. Per tris dešimtmečius nuveikėme daug gražių darbų, į visuomenę integravome daugybę žmonių, dalį iš jų tarsi prikėlėme naujam gyvenimui“, – sakė Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ direktorius kun. G. Urbštas.

Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ vienija septynių dekanatų katalikiškas organizacijas. Viena iš jų – Vilkaviškio dekanato. Po jos sparnu glaudžiasi daugelis mūsų rajono parapijų „Carito“ skyrių. Vilkaviškio dekanato „Carito“ pirmąja vadove buvo Ona Brilienė, ją pakeitė Konstancija Pušinaitienė. Šiuo metu vadovauja Gema Barkauskienė.

Mūsų rajone „Caritas“ ėmė veikti beveik tuo pat metu, kaip ir visoje šalyje. Iš pradžių buvo įsteigti trys skyriai: Vilkaviškio, Kybartų ir Pajevonio. Vėliau nauji įsikūrė Pilviškiuose, Bartninkuose, Gražiškiuose, Virbalyje, Keturvalakiuose, Gižuose, Žaliojoje, Vištytyje, Lankeliškiuose. Šiandien „Caritas“ veikia didžiojoje dalyje parapijų.Daugėja gerumo

Vilkaviškio vyskupijos „Carito“ atstovai žmonėms teikia tiek materialinę, tiek psichologinę pagalbą, konsultuoja įvairiais klausimais. Kun. G. Urbštas pasakojo, kad sunkiau besiverčiančioms šeimoms padedama susitvarkyti buityje, įsigyti įvairių gyvenimo kokybę pagerinančių daiktų.

„Buvo keli atvejai, kai sudegė žmonių namai. Per šv. Mišias kvietėme visus padėti, kas kuo gali. Neseniai rinkome aukas vienai mergaitei, kuri laukė sunkios operacijos. Vargstantiesiems teikiame įvairią pagalbą. Pavyzdžiui, vyskupijoje turime keletą valgyklėlių, kuriose nepasiturintieji gali gauti lėkštę karštos sriubos. Tokia valgyklėlė yra ir Vilkaviškyje. Taip pat veikia dienos centrai, yra galimybė nemokamai gauti neįgaliesiems skirtų įrenginių“, – vardijo „Carito“ direktorius kun. Gintaras Urbštas.

Jo pavaduotoja Giedrė Volff teigė, kad organizacija renka labdarą ne tik iš verslo atstovų ar pavienių asmenų, bet daug bendradarbiauja ir su užsienio partneriais. Didžiausi iš jų – Amerikoje įsikūręs Lietuvos dukterų draugijos Detroito skyrius bei Vokietijos organizacija „Hilfe Litauen-Belarus e.V.“. Įgyvendinama nemažai Europos Sąjungos bei įvairių ministerijų projektų. Per juos vykdomi tėvystės įgūdžių mokymai, teikiamos psichologų, socialinių darbuotojų bei mediacijos paslaugos ir kt.

„Žmonės gana noriai aukoja mūsų organizacijai. Tiesa, dažniausiai po nedideles sumas. Nemažai Lietuvos gyventojų prisideda per adventą aukodami už „Carito“ žvakutes ir dalyvaudami akcijoje „Gerumas mus vienija“. Visos surinktos lėšos skiriamos labiausiai jų stokojantiesiems. Labai džiaugiamės ne tik aukotojais, bet ir savanoriais. Jų mūsų organizacijoje yra paties įvairiausio amžiaus. Aišku, visada norėtųsi, kad žmonių būtų dar daugiau“, – kalbėjo G. Volff.

Jai antrino ir kun. G. Urbštas. Anot jo, savanorystė stiprina bendruomenę. Socialiai sunkiau gyvenantys asmenys dažniausiai būna apleidę ir tikėjimą. Gavę pagalbą jie neretai grįžta ir į tikėjimo kelią. Abu pašnekovai tikina pastebėję, kad pastaruoju metu visuomenėje gerumo nuolat daugėja – pasiturintys žmonės su stokojančiaisiais mieliau dalijasi viskuo, kuo tik gali.

Prisidėti prie Vilkaviškio „Carito“ organizacijos veiklos gali ir „Santakos“ skaitytojai, pervesdami auką į SEB banko sąskaitą LT47 7044 0600 0782 6570.Aktyviausi – vilkaviškiečiai

Rytoj į jubiliejinę trisdešimtmečio šventę keliaus ir 23 Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos „Carito“ nariai. Neabejotinai tai yra pats aktyviausias ir gausiausias Vilkaviškio dekanato „Carito“ skyrius. Kaip pasakojo jo vadovė Nijolė Augustaitienė, vilkaviškiečių „Carite“ daugiausia darbuojasi pensinio amžiaus moterys, kurias vienija bendras troškimas padėti kitiems. Vilkaviškio parapijos „Caritas“ vykdo įvairias veiklas.

„Mūsų savanorės daug dirba rinkdamos ir dalydamos labdarą. Turime siuvyklėlę bei krautuvėlę, kurioje gautą uždarbį skiriame labiausiai stokojantiesiems. Dažniausiai į mus kreipiasi tie, kurie neišgali nusipirkti vaistų, maisto ar drabužėlių vaikams. Turime per dvi dešimtis nuolat globojamų šeimų. Piniginės paramos kasmet prašo 10–15 žmonių. Prieš kiekvieną rugsėjį mokykloms skiriame šiek tiek lėšų, kad įstaigos aprūpintų dalį vaikų būtiniausiomis priemonėmis. Dažnai vykstame į Gudkaimio globos namus, vežame seneliams dovanų. Du kartus per metus dalyvaujame „Maisto banko“ akcijoje. Vykstame į piligrimines keliones, kiekvienais metais dalyvaujame šv. Mišiose už gyvus ir mirusius „Carito“ savanorius“, – vardijo N. Augustaitienė.

Ji taip pat pasakojo, kad Vilkaviškio „Carito“ nariai ne tik dirba savanorystės pagrindais, bet neretai ir patys finansiškai prisideda prie įvairių sumanymų. Vilkaviškio parapijos „Carito“ vadovė pasidžiaugė, kad jų idėjas bei sumanymus palaiko bei padeda įgyvendinti dekanas Vytautas Gustaitis. Jos teigimu, padėti kitiems – didžiausias įmanomas džiaugsmas bei pakylėjimas.

„Padedame ne tik kitiems, bet ir sau. Mes beveik visos esame pensinio amžiaus, tad sėdėti namuose kartais pabosta. Smagu susitikti su bendraminčiais ir daryti gerus darbus. Tada ir pats visai kitaip jautiesi. Gera žinoti, kad esi kažkam reikalingas“, – sakė Vilkaviškio parapijos „Carito“ narė Regina Alkevičienė.

Galerija: „Caritas“

Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Globos namų įdirbis išgirtas, tačiau įstaigos turi nelikti
* Kai nenori mokėti mokesčių – šiukšlės keliauja į paežerės konteinerius
* Nesutarimai dėl įvažiavimo įstrigo ambicijų sūkuryje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas