„Santaka“ / Seniūnai nenori būti nemokančių dirbti žmonių auklėmis / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Ir seniūnai, ir komunalines paslaugas teikiančios įmonės nori įdarbinti mokančius bei norinčius dirbti žmones.

Autorės nuotr.


Seniūnai nenori būti nemokančių dirbti žmonių auklėmis

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Vilkaviškio rajono seniūnai piktinasi šįmet pagal Užimtumo didinimo programą negavę įdarbinti paprastai kasmet sezoniniams darbams samdomų žmonių.

Tačiau Užimtumo tarnybos (UT) specialistai teigia, kad ši programa, skirtingai negu buvusi Viešųjų darbų, skirta į darbo rinką integruoti ir motyvuoti dirbti bedarbius, o ne tvarkyti seniūnų reikalus.





Pinigų gauta mažiau

Seniūnijos tiesiogiai šioje programoje nedalyvauja. Joje – tik du darbdaviai: UAB „Kybartų darna“ ir UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis. Būtent per šitas bendroves žmonės darbinami Užimtumo didinimo programoje rajono seniūnijose.

Kaip sakė už programą atsakinga Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žilinskienė, skelbdama šių metų Užimtumo didinimo programos darbdavių atrankos konkursą laikino pobūdžio darbams atlikti Vilkaviškio rajono savivaldybė planavo įdarbinti apie 170 darbo ieškančių gyventojų. Jau tada numatoma vidutinė darbų trukmė vienam asmeniui buvo 1 mėnuo, nes pinigų šįmet gauta mažiau nei pernai – kiek daugiau nei 110 tūkst. eurų.

Į šiuos darbus nukreipti Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento Vilkaviškio skyriuje (buvęs vietinis teritorinės darbo biržos skyrius) įsiregistravę asmenys, kuriems numatyta nemažai darbų. Jie turi valyti ir prižiūrėti valstybinėje žemėje esančius žaliuosius plotus, gėlynus, želdinius, pjauti pakelėse esančius krūmus, rinkti šiukšles, sodinti gėles ir daryti panašius darbus. Sąraše numatyta ir neveikiančių kapinių, ir vandens telkinių pakrančių priežiūra, smulkūs remonto darbai, taip pat pagalba teikiant socialines paslaugas (aišku, laikinąsias) socialinės globos įstaigose.


Sutartis pasirašyta vėlai

Kaip sakė R. Žilinskienė, šįmet seniūnams teko ilgokai laukti, kol programa bus patvirtinta, nes dar praeitą spalį ją išsiuntus trišalei tarybai ji pasirašyta tik šių metų kovą. Savivaldybės taryboje programa patvirtinta balandį, tad seniūnijos galėjo gauti darbininkų jau tik žolės pjovimo sezonui.

Tačiau ne dėl šio vėlavimo seniūnai nepatenkinti labiausiai. Blogiausia tai, kad negalima įdarbinti nuolat įvairiems darbams samdomų žmonių, kurie dirba gerai ir žino, ką ir kada reikia daryti. Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita sakė, kad pagal naują tvarką jiems reikia imti darbuotojus, kurie šių darbų dar nėra dirbę, o ne tuos, kurie jau yra patikrinti ir užduotis atlieka gerai. „Nors yra tų bedarbių pas mus registruota daugybė, bet dirbi gali ir nori ne visi. Yra keli darbštūs, bet dabar jau negalime jų samdyti, nes jie dirbo pernai, kai buvo patvirtinta ši programa. Anksčiau Viešųjų darbų programoje dirbę žmonės skambina ir klausia, kuo neįtiko, kad šįmet jų nesamdome. Aš tai mielai juos paimčiau, bet kad negalima, Užimtumo tarnyba mums jų neduoda...“ – sakė B. Polita.

Tą patį kalbėjo ir kiti seniūnai. Jie niekaip nesupranta, kodėl turi būti nemokančių ir nenorinčių dirbti žmonių auklėmis. Visi vienu balsu tvirtino, kad prižiūrėti žmones, kurie neturi darbo įgūdžių, yra labai sunku ir paprastai iš jų nebūna jokios naudos. Greičiau paimtum ir pasidarytum pats...


Programa bedarbiams, ne seniūnams

Tuo tarpu Užimtumo tarnyba, siųsdama žmones į Užimtumo didinimo programą, turi vadovautis Užimtumo įstatymu bei šių metų balandį patvirtintu Paslaugų teikimo darbo ieškantiems asmenims tvarkos aprašu.

Savo oficialiame atsakyme „Santakos“ laikraščiui Užimtumo tarnyba akcentuoja, kad savivaldybių įgyvendinamos Užimtumo didinimo programos yra skirtos sunkiausiai integruojamiems į darbo rinką žmonėms: ilgą laiką nedirbantiesiems, piniginės socialinės paramos gavėjams, rūpintiniams, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta rūpyba, kol jiems sukaks 25 metai, vyresniems kaip 40 metų, grįžusiems iš laisvės atėmimo vietų, patiriantiems socialinę riziką ir kitiems asmenims.

Kaip teigia UT specialistai, Užimtumo didinimo programą rengia ir įgyvendina Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, konsultuodamasi ir bendradarbiaudama su Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento Vilkaviškio skyriumi, socialiniais partneriais, vietos bendruomenių atstovais, atstovaujančiais darbo ieškančių asmenų grupių interesams. Paprastais žodžiais tariant, dalyvaujantieji programoje partneriai žinojo, ką tvirtina ir kur pasirašo, tad nepasitenkinimo lyg ir neturėjo kilti...


Nėra iš ko rinktis

Tačiau realybėje ši programa sunkiai įgyvendinama. Šiandien iš planuotų 170 įdarbinta tik 30 žmonių. Tiesa, jei jau įdarbintieji dirbs daugiau nei mėnesį, programa bus įgyvendinta. Mat, kaip informavo UT komunikacijos tarnyba, programos vidutinė trukmė 1 asmeniui – 4 mėnesiai su galimybe sutartį pratęsti. Tačiau darbo ieškančio asmens bendra dalyvavimo programoje trukmė per 12 mėnesių laikotarpį negali būti ilgesnė kaip 6 mėnesiai.

Seniūnai gūžčioja pečiais – jei ir kitąmet reikės rinktis iš dar nedirbusiųjų, tai vargu ar atsiras nors vienas, mokantis ir galintis laikyti šluotą ir kastuvą.

Dėl šios programos kriterijų pakeitimo rajono Savivaldybė ketina kreiptis į Vyriausybę.



Publikuota: 2019-05-30 09:27:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai