„Santaka“ / Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-05-23 16:00

Dalinkitės:  


Darbas su gėlėmis Reginai Vaičaitienei teikia didžiulį džiaugsmą.

Autoriaus nuotr.


Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą

Andrius GRYGELAITIS


Artėjant vasarai gyventojai vis dažniau savo aplinką ima puošti gėlėmis. Jų ieškoma visur: turguose, parduotuvėse, kioskeliuose ar privačiuose šiltnamiuose. Vieni iš didžiausių mūsų rajono gėlių augintojų – pilviškiečiai Regina ir Arūnas Vaičaičiai.



Nelengva pradžia

Regina su Arūnu į naują verslą žengė maždaug prieš aštuonerius metus. Tada šeima nedrąsiai įsirengė šiltnamį ir jame pasisodino kelių rūšių gėlių daigus. Šiandien sutuoktiniai trijuose šiltnamiuose augina jau per šimtą rūšių gėlių.

Iki 2011 m. Vaičaičiai vertėsi įvairia prekyba. Kurį laiką pilviškiečiai namuose augino pomidorus, veždavo juos parduoti į kitus Lietuvos miestus. Vėliau prekiavo mėsos gaminiais, kita produkcija. Deja, laikui bėgant smulkųjį verslą ėmė žlugdyti didieji prekybos centrai, tad šeimai teko ieškoti kito pragyvenimo šaltinio. Regina vyrui pasiūlė pradėti auginti gėles. Nors Arūnas iš pradžių nepatikliai žiūrėjo į žmonos sumanymą, tačiau galiausiai pritarė idėjai.

„Net negaliu pasakyti, kodėl sugalvojau auginti gėles, tačiau šiandien labai džiaugiuosi šiuo savo pasirinkimu. Nors tenka prisipažinti, kad pradžia buvo labai sunki“, – teigė R. Vaičaitienė.


Sumąsčiusi imtis naujos veiklos moteris ne vieną valandą praleido internete ieškodama informacijos, kaip tinkamai įsirengti šiltnamį, kaip auginti gėles, jas prižiūrėti, laistyti, tręšti... Ji teigė neklaususi kitų gėlininkų patarimų.

Iš pradžių šeima namuose pasistatė vieną šiltnamį, kuriame ėmė auginti svyrančiąsias gėles. Pilviškiečiai daug daigų nesodino, nes nežinojo, kaip seksis prekyba. Vis dėlto pamažu jų ūkis ėmė plėstis. Šiandien Vaičaičių namuose jau įrengti trys šiltnamiai, galvojama apie ketvirto statybas. Dabar augintojus jau žino ir atpažįsta didžioji dalis rajono gėlių mylėtojų.

„Galbūt galėtume ūkį išplėsti dar labiau, bet tada jau reikėtų samdyti darbuotojų, nes vieni patys tikrai nepajėgtume visko nudirbti. Kol kas apie tai dar negalvojame“, – sakė gėlininkė.



Beveik ištisus metus

Dabar Vaičaičių ūkyje – pats darbymetis. Čia pluša ne tik Regina su Arūnu, bet ir jųdviejų sūnūs Henrikas bei Algaudas. Įprastai daugiausiai gėlių parduodama prieš Motinos ir Tėvo dienas, taip pat pat – prieš Vėlines.

Pilviškiečiai savo klientams įvairiausių gėlių gali pasiūlyti kone ištisus metus. Jie augina įvairiems sezonams skirtus žydinčius augalus. Šiemet gėlių prekybą šeima pradėjo tradiciškai – kovo pabaigoje, kuomet ėmė prekiauti našlaitėmis. Šiuo metu prekyba našlaitėmis jau pasibaigusi. Dabar populiariausios tarp pirkėjų yra surfinijos, pelargonijos bei tunbergijos. Labai paklausios viename vazone pasodintos kelių rūšių gėlių kompozicijos.


R. Vaičaitienė pasakojo, kad nuolat stengiasi į siūlomų gėlių asortimentą įtraukti vis kitų rūšių, tačiau niekada iš karto nepradeda naujų gėlių auginti masiškai. Pirmiausia reikia ištirti pirkėjų poreikius. O jie – ne visada nuspėjami. Pilviškietė juokavo, kad klientai dažniausiai renkasi pigius ir gražius augalus.

„Darbai ūkyje prasideda jau nuo sausio pradžios, o baigiasi iš karto po Vėlinių. Likusius du mėnesius ilsimės. Kartais tuo metu, kai nereikia dirbti gėlių ūkyje, aplankau Airijoje gyvenančią dukrą Odetą. Metų pradžioje po truputį pradedu ruošti vazonus būsimiems sodinukams. Juos reikia pripildyti žemių. Pavyzdžiui, vien našlaičių parsivežame 31 padėklą daigelių. Kiekviename iš jų yra po 470 daigų. O kur dar kitos gėlės?! Veiklos tikrai netrūksta, bet man ji – maloni“, – šypsojosi pašnekovė.

Daugiausiai priežiūros Vaičaičių augalams reikia žiemą. Tada ištisą parą būtina stebėti, kad šiltnamiuose laikytųsi pakankamai aukšta temperatūra. Tai – Arūno rūpestis. Jis ne tik dieną kūrena šiltnamiuose įrengtas krosnis, bet ir du kartus per naktį keliasi įmesti į jas malkų.

Šiltnamiuose gėlėms nebaisus ne tik žiemos šaltis, bet ir vasaros karštis. Jie įrengti taip, kad prireikus gali būti lengvai ventiliuojami.




Iš visos Lietuvos

Nors darbas gėlių ūkyje ir nėra lengvas, tačiau Vaičaičiai dėl to nė kiek nesiskundžia. Jie gėlėmis prekiauja Vilkaviškio turguje, pačiame Pilviškių miestelyje, nemažai augalų parduoda tiesiai iš namų. Per keletą metų jau susidarė ir nuolatinių klientų ratas. Ir jie – ne tik iš mūsų ar aplinkinių rajonų, bet ir iš tolimesnių Lietuvos kampelių. Kaip pasakojo R. Vaičaitienė, pas juos į namus nusipirkti gėlių užsuka žmonės iš Alytaus, taip pat iš Žemaitijos regiono. Mūsų rajone jie dažniausiai lanko gimines ar artimųjų kapus.

„Dirbame kiekvieną savaitės dieną. Net sekmadieniais prekiaujame. Dar nebuvo taip, kad neišparduotume užaugintų gėlių. Visada stengiamės protingai įvertinti savo galimybes ir klientų poreikius. Jei matome, kad vienos ar kitos rūšies gėlių gali šiek tiek likti, darome nuolaidas“, – paaiškino gėlininkė.

Pilviškietė tikino, kad vos pradėjusi naują verslą apie gėles ir jų priežiūrą mažai žinojo, tačiau šiandien ji savo patarimais drąsiai ir mielai dalijasi su klientais, moko juos, kaip tinkamai prižiūrėti augalus.

Paklausta, kur slypi jos sėkmės paslaptis, R. Vaičaitienė svarstė, kad greičiausiai ji susideda iš kelių dalykų: meilės gėlėms, sunkaus darbo bei Dievo palaimos.

„Džiaugiuosi, kad gyvenimas parodė būtent šią verslo kryptį. Viskas, ko dabar noriu, – toliau modernizuoti gėlių ūkį ir, aišku, kad dar ilgai tiek man, tiek vyrui, tiek artimiesiems užtektų sveikatos dirbti mylimą darbą“, – šypsojosi moteris.





Galerija: Gėlininkystė




Publikuota: 2019-05-23 16:00:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai