„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-18 09:14

Dalinkitės:  


Skaitytojų laiškai


Pasidalykime dėmesiu ir šiluma



Mane labai sujaudino mūsų, pajevoniečių, bendruomenės moterų lankymasis pas senelius, ilgaamžius, sergančius žmones. Man tai buvo gyvenimo pamoka, suvokiau daugelį dalykų, apie ką anksčiau nė nepagalvodavau.

Manau, kad bendrauti su tokiais žmonėmis mums tiesiog būtina. Kas, jei ne jie, mūsų ilgaamžiai, turi sukaupę tokią gyvenimo patirtį, apie kurią jokioje knygoje nepasiskaitysi. Mūsų aplankyti seneliai, ligoniai labiausiai myli savo namus, šeimą, artimuosius: vaikus, anūkus, proanūkius. Be galo džiaugiasi, kad juos turi: rodo nuotraukas, deklamuoja eiles, rodo prirašytus dainų sąsiuvinius. Prisimenu ilgą ir jausmingą eilėraštį „Motinos širdis“, kurį vertėtų užrašyti ir išsaugoti. Kol kas jis saugomas tik močiutės Marijonos galvoje. Labai malonus pokalbis buvo su senele Vitalija, kuri išdėstė savą gyvenimo filosofiją. Su močiute Genute susitarėme, kai sužydės sodai, važiuoti aplankyti buvusios jos sodybos. Ten dar tebegyvena moters širdis. Senolė su dideliu džiaugsmu kalba apie buvusius namus, ten pragyventas dienas.

Smagu buvo matyti, kaip sunkių ligų išvarginti žmonės visomis galiomis kabinasi į gyvenimą: miklina sustingusias rankeles, stoja ant dar nejautrių kojų...



Visi aplankytieji mielai priėmė mūsų dovanas, noriai bendravo ir skubėjo vaišinti. Mat kai kurie svečių retai tesulaukia. Ne visus spėjome ir turėjome galimybių šiuo sykiu aplankyti, pasistengsime užsukti kitą kartą.

Noriu paprašyti visų surasti laiko senoliams aplankyti ir padėti jiems gerais darbais. Pasistenkime sušildyti širdis tų, kuriems trūksta dėmesio ir šilumos.

Dėkoju pajevoniečiams, pritarusiems ir padėjusiems įgyvendinti gražią bendruomenės idėją, – aplankyti senelius ir sergančius žmones.

Ramybės neduoda ir mintis apie dainas. Manau, kad galėtume surinkti ir užrašyti mūsų krašto senolių dainas. Jei patys mokate ar žinote galinčių tokių dainų padainuoti, praneškite tel. (8 618) 15 029.



Sandra Lukoševičienė

Kaimo bendruomenės pirmininkė





Pas bičiulius – žiūrėti spektaklio



Vieną rytmetį „Buratino“ darželyje, priešmokyklinėse grupėse, buvo didelis sujudimas – važiavome į „Pasakos“ vaikų lopšelį-darželį žiūrėti spektaklių.

Mėlynasis autobusiukas su klegančiais vaikais važiavo net tris kartus. Nedažnai tenka drauge keliauti autobusu gimtojo miesto gatvėmis.

Pirmieji mums vaidino priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai. Jie parodė naujametinę pasaką „Dvylika dūžių“. Ugdytinius pradžiugino ir darželio pedagogės. Pasipuošusios įspūdingais kostiumais, jos vaidino pasaką „Dvylika mėnesių“.



Tarp Vilkaviškio miesto vaikų lopšelių-darželių „Pasaka“ ir „Buratinas“ yra užsimezgęs bičiuliškas bendravimas ir bendradarbiavimas. Mielai lankomės vieni pas kitus įvairiuose renginiuose ir dalijamės patirtimi.



Lina BAKAITIENĖ





Publikuota: 2007-01-18 09:14:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai