„Santaka“ / Dar galite legalizuoti ir įteisinti ginklus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-11 10:05

Dalinkitės:  


Dar galite legalizuoti ir įteisinti ginklus


Policijos pareigūnai primena, kad nuo 2006 metų spalio 1 dienos iki 2007 balandžio 1 d. galioja Ginklų, šaudmenų ir sprogmenų savanoriško atidavimo ir ginklų bei šaudmenų įteisinimo laikinasis įstatymas. Gyventojai neturėtų rizikuoti ir neteisėtai laikyti ginklus, o geriau pasinaudotų įstatymo suteiktomis galimybėmis ir atiduotų neteisėtai laikomus ginklus arba juos įteisintų.

Šis įstatymas atleidžia asmenis nuo baudžiamosios atsakomybės. Per paskutiniuosius septynerius metus tai jau trečias kartas, kai suteikiama galimybė legalizuoti ginklus bei šaudmenis. Gyventojams, kurie nepasinaudos įstatymo suteikta teise, kitos galimybės gali nepasitaikyti.

Asmuo, įstatymo galiojimo laikotarpiu savanoriškai atidavęs ginklus, šaudmenis ar sprogmenis, kuriuos jis neteisėtai įgijo, pagamino, laikė ar nešiojo, yra atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės. Asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleidžiamas nuo momento, kai jo pranešimas apie neteisėtai įgytus, pagamintus, laikomus ar nešiojamus ginklus, šaudmenis ar sprogmenis užregistruojamas policijoje.

Žmogus, neteisėtai laikantis sprogmenis ir norintis savanoriškai juos atiduoti, pirmiausia apie tai turi pranešti policijos komisariatui. Pranešimas gali būti rašytinis arba žodinis. Apie turimus ginklus, šaudmenis ar sprogmenis policiją galima informuoti tel. 02 arba 112.



Pranešime reikia nurodyti savo vardą, pavardę, ginklų, šaudmenų ar sprogmenų buvimo vietą, kada ir kokiu būdu jie įgyti. Pateikus minėtą pranešimą, ginklai, šaudmenys laikinam saugojimui perduodami policijai. Asmenims draudžiama pernešti, pervežti ar kitaip gabenti sprogmenis. Juos vietoje paima policija arba kariškiai.

Ankstesnių įteisinimo įstatymų galiojimo laikotarpiu galiojusios Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatos neleido įsigyti ir laikyti didesnio galingumo ginklų – „Makarov“, TT sistemų pistoletų, ginklų, šaudančių Para/Luger tipo šoviniais, bei didesnio nei 9 mm kalibro pistoletų. Pagal dabar galiojančias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatas asmenys galės įteisinti bei užregistruoti savo vardu ir tokius ginklus.

Nors respublikos mastu nemažai gyventojų jau pasinaudojo įstatymo suteikta galimybe įteisinti neteisėtai turimus ginklus ir šaudmenis, Vilkaviškio rajono gyventojai juos legalizavo gan vangiai. Pareigūnai mano, kad dar yra nemažai asmenų, turinčių nelegalių ginklų bei šaudmenų, ir kviečia savininkus atvykti į Policijos komisariatą.

Belieka priminti, kad už nelegaliai laikomą ginklą, šaudmenis gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų. Jei pareigūnai aptiks daugiau nei 3 šaunamuosius ginklus, laisvės galite netekti nuo 4 iki 8 metų.





„Santakos“ inform.





Publikuota: 2007-01-11 10:05:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai