„Santaka“ / Į pokyčių centrą atveda gyvenimo klystkeliai / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  


Pasak VšĮ „Gerų pokyčių centras“ steigėjo Viorelo Visocko, pagalba „paklydusiesiems“ tapo reali radus vietą, kur juos įkurdinti.

Autorės nuotr.


Į pokyčių centrą atveda gyvenimo klystkeliai

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Jau praėjo metai, kai Suvalkijos regione atsirado iš savanoriškų aukų išlaikoma VšĮ „Gerų pokyčių centras“, kur naują gyvenimą pradeda nuo alkoholizmo ir narkomanijos pavargę žmonės. Iš pradžių įstaiga veikė Jurgelių kaime, Pilviškių seniūnijoje, ir tik prieš kurį laiką išsikėlė į Tarprubežių kaimą netoli Kalvarijos.

Išgijimas paremtas ne vien religija

Centro įkūrėjas – Marijampolėje veikiančios bažnyčios „Lietuva Kristui“ pastorius Viorelas Visockas. Sekmininkų dvasininkas pats yra kilęs iš sostinės, tačiau į mūsų kraštus jį atvedė pašaukimas. Beje, pastorius yra vedęs vilkaviškietę Eglę, kuri jam padeda rūpintis paklydėliais. Šeima augina tris dukras.

Pasak pastoriaus, rūpintis nelaimingaisiais jį tarsi pastūmėjo Dievo ranka. Vilniuje V. Visockas tokių sutikdavo daug: kalbėdavo su jais, kviesdavo į pamaldas ir bandydavo atvesti į doros kelią. Tačiau viskas ėmė materializuotis tada, kai vienas pažįstamas pasiūlė nebrangiai išnuomoti Jurgeliuose turimą nuošalią sodybą. Tuomet tie, kas norėjo pakeisti savo gyvenimą, galėjo tai padaryti, atsiskyrę nuo miesto triukšmo ir pagundų, nuošaliai, gamtos apsuptyje. Ši vieta žmonėms tapo tarsi adaptacijos namais grįžtant į dorą gyvenimą.


Pirmuoju centro gyventoju tapo benamis Malvydas. Vyriškis aštuonerius metus gyveno Alytaus rajone, apleistoje degalinėje be langų ir durų. Maitinosi iš konteinerių ir nuolat gėrė. Vyrą pastebėjo tikybos mokytoja ir atvežė į reabilitacijos centrą, kur jį priglaudė pastorius. Vėliau ėmė rastis daugiau žmonių. Jie ateidavo, išeidavo. Veidai keitėsi. Tačiau pastaruoju metu „Gerų pokyčių centre“ nuolat gyvena penki žmonės. Trejetas jų – iš Vilkaviškio rajono. Visus į centrą atvedė klaidūs klystkeliai, bet vyrai čia pasiryžę atgimti naujam gyvenimui.



Išbrido pats ir gelbėja kitus

– Čia žmonės pradeda gyventi kitaip: yra sudaryta griežta dienotvarkė, visi dirba namų ūkio darbus, rūpinasi vieni kitais ir savo dvasiniu pasauliu. Nuolat studijuojame Naująjį Testamentą. Namų gyventojus prižiūri centro savanoris Andrius, – apie savo globotinius pasakojo V. Visockas.

Beje, Andrius į Viorelo rankas pateko... sėdėdamas kalėjime, būdamas vos aštuoniolikos. Dabar 27 metų vyras ne tik pats gyvena dorai, bet ir padeda atsitiesti kitiems.

– Augau alkoholikų šeimoje. Man reikėjo rūpintis savo broliais ir seserimis, tad vogiau, tempiau namo viską, kas tik buvo blogai padėta. Gerti pradėjau nuo 14 metų, 16 metų atsidūriau teisėsaugos akiratyje, o iki sulaukiau pilnametystės jau tris kartus buvau patekęs į kalėjimą. Visą tą laiką jaučiausi labai nelaimingas. Labiau norėjau būti kalėjime nei laisvėje, nes ten turėjau stogą virš galvos, savo lovą, garantuotą maistą. Tačiau jaučiausi niekingas ir nusivylęs gyvenimu, kol kartą Marijampolės kalėjime nuteistuosius aplankė Viorelas su žmona. Jie papasakojo mums daug dalykų apie Dievą ir tada aš supratau, jog noriu išsilaisvinti iš tokio gyvenimo, kokį gyvenau iki tol, – nuoširdžiai pasakojo Andrius.


Centro savanoris apie savo gyvenimą, paklydimus ir pakilimą pasakoja kiekvienam, kas tik nori girdėti. Jaunas vyras sakė, kad kelyje į pasveikimą teko atsisveikinti su jo nesupratusia ir kviečiančia gyventi taip, kaip ir iki tol, žmona. Marijampolėje Andrius rado tikinčią bei jį palaikančią moterį ir vedė. Dabar savanoris rūpinasi kitais savo likimo broliais.
„Gerų pokyčių centras“ tęsia veiklą Tarprubežių kaime, Kalvarijos savivaldybėje.


Išsilaiko iš aukų ir dosnių žmonių

Tiek gyvendami Jurgelių kaime, tiek naujuose adaptacijos namuose Tarprubežiuose vyrai stengiasi laikytis tų pačių taisyklių. Jiems sudarytos gana neblogos sąlygos, čia patys gyventojai gaminasi valgyti, tvarko savo buitį, meldžiasi. Mat be religijos kažin ar būtų įmanoma išsiversti. Paprastai skęstančiajam priklausomybėse reikia to šiaudo, į kurį įsikibęs jis galėtų išlipti iš traukiančio liūno. Dažniausiai tuo šiaudu tampa religija. Gijimas paremtas ir psichologinėmis bei socialinėmis programomis.

Pasak V. Visocko, reabilitacijos centre žmonės išmoksta gyventi be jokių priklausomybių. Čia draudžiama net rūkyti. Tad ateinantieji ieškoti prieglobsčio turi tvirtai apsispręsti.


Šiuo metu centre gyvena ir du jauni vyrai iš Vilniaus. Jau keli mėnesiai jie čia stiprina savo jėgas bei tikėjimą į geresnį gyvenimą.

– Čia būna visko: ir stebuklingų išgijimų, ir atkryčių. Žmonės ateina skirtingi. Su kiekvienu dirbame individualiai ir kviečiame prisijungti visus, kurie mano, kad jiems to reikia. Laukiame ir savanorių, ir šiaip geros valios žmonių, norinčių bei galinčių padėti. Vyrams čia visuomet trūksta drabužių, reikia malkų, maisto. Išsilaikome iš privačių aukų, paaukotų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir gerų žmonių dosnumo.

Pasiilgs pilviškiečių gerumo

Metus pragyvenę nuomojamoje sodyboje ir joje jau pripratę vyrai turėjo išsikraustyti, nes baigėsi sutartis su savininku. Prieš metus buvo sutarta, kad vėliau šią sodybą centras nusipirks. Tačiau atėjus sandorio laikui šeimininkas paprašė sumos, kokios viešoji įstaiga neturėjo. Teko ieškotis pigesnio būsto už turimą pinigų sumą. Jį pavyko rasti Kalvarijos savivaldybėje. Išsikraustę į kitą vietą, dabartinių adaptacijos namų gyventojai pasiilgsta nuošalumo ir gerų santykių su netoliese gyvenančiais žmonėmis.

– Jurgeliuose prabėgo jau visi metai, apsipratome, o aplinkiniai irgi suprato, kad jiems nekeliame jokio pavojaus. Pilviškių miestelis ir Jurgelių kaimas mus draugiškai priėmė. Tai buvo pirmieji nedrąsūs žingsniai, – pasakojo pastoriaus žmona Eglė Visockienė. – Mūsų vizija niekada nebuvo masiškumas, tik troškome padėti tiems, kuriems pagalba buvo reikalinga. Norime padėkoti nuostabiai Jurgelių kaimo bendruomenei ir Pilviškių seniūnui už draugiškumą, meilę, palaikymą. Prisiminsime kaimo gyventojus, kurie ant kojų besistojančius žmones pakviesdavo išgerti arbatos ir patys mielai visada padėdavo, užsukdavo į cepelinų balius. Gaila, kad turėjome visa tai palikti, bet šie žmonės liks mūsų širdyse. Dėkojame visiems, kurie supranta, kad kažkam ši tarnystė išgelbėjo gyvenimą.

Adaptacijos namai toliau tęsia veiklą Tarprubežių kaime. Tik kol kas didelio palaikymo iš vietos bendruomenės nesulaukia. Žmonių reakcijos – įvairios.

– Stengiamės bendrauti su kaimynais, į pokalbius su jais kviečiame specialistus. Tikimės, kad viskas bus gerai ir būsime suprasti, – vylėsi E. Visockienė.



Galerija: Gerų pokyčių centras




Publikuota: 2019-03-08 10:25:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai