Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Krepšinio turnyras 2018

Dalinkitės:

Sėkmingas 25 taškus pelniusio „Vikompos“ žaidėjo Adomo Klimašausko (su kamuoliu) žaidimas jo ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo.

Autoriaus nuotr.

Pirmenybėse – emocijų proveržiai

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti įvyko dar penki susitikimai. Artėjant lemiamoms kovoms žaidėjus ima kaustyti vis didesnė įtampa: praėjusį savaitgalį net du žaidėjai nubausti diskvalifikacinėmis pražangomis.

Svarbi pergalė. Rungtynėse tarp „Aukso rago“ ir „Bruklino“ krepšininkų du kėlinius vyko lygi kova. Nors ilgesnį laiką pirmavo „Aukso rago“ sportininkai, po pertraukos Luko Matulaičio vedamas „Bruklinas“ galiausiai susikaupė ir šventė komandai labai reikalingą pergalę 77:61.

Antras pralaimėjimas. Pagal panašų scenarijų klostėsi ir dvikova tarp „Aukso rago“ bei „Pilviškių“ krepšininkų. Nors abiem ekipoms šios rungtynės jau neturėjo jokios įtakos vietai turnyrinėje lentelėje, tačiau akivaizdžiais favoritais laikyti pilviškiečiai tik po didžiosios pertraukos įgavo solidesnį pranašumą ir jį išlaikę šventė pergalę 76:58.

Susikomplikavo. Rungtynėse tarp „Vikompos“ ir „Kudirkos Naumiesčio“ krepšininkų pastarosios ekipos sportininkai kovojo tik dėl garbės – šansų patekti tarp keturių stipriausių B lygos ekipų jie jau neturėjo. Tuo metu „Vikompos“ žaidėjams ši dvikova buvo puiki proga dar labiau sustiprinti savo galimybes kovoti dėl teisės patekti į pusfinalį. Deja, be savo lyderių Karolio Šukio ir Ernesto Sederevičiaus žaidusi „Vikompa“ šiuo šansu nepasinaudojo ir susitikimą pralaimėjusi 64:71 susikomplikavo galimybes kovoti dėl B lygos apdovanojimų.

Užsitikrino. Svarbią pergalę iškovojo ir į stipriausių aukščiausios lygos ekipų ketvertuką žengė „Dubleriai“, emocingame susitikime 98:89 nugalėję „Autoklubą“. Pastarosios komandos sportininkai po šio pralaimėjimo baigė pasirodymą pirmenybėse. Per rungtynes už emocijų nevaldymą buvo skirtos net trys techninės pražangos. Vieną iš jų gavo „Dublerių“ žaidėjas Gintaras Vaitkus, o dvi – jo komandos draugas Paulius Liepinaitis. Po antros tokios nuobaudos teisėjų sprendimu Paulius buvo išvarytas iš aikštės ir tęsti rungtynių jau nebegalėjo.

Ketvirtame kėlinyje. Svarbią pergalę šventė „Vienybė“, 74:64 įveikusi „Gudkaimį“. Tris kėlinius ekipos rungtyniavo apylygiai, tačiau sėkmingiau sužaistas ketvirtas kėlinys leido „Vienybės“ krepšininkams švęsti pergalę ir sustiprinti šansus žengti tarp keturių stipriausių B lygos ekipų. „Gudkaimiui“ šis pralaimėjimas tokias galimybes sukomplikavo.

Neatvyko. Antrą savaitgalį iš eilės Marijampolės „ŽŪK“ ekipa neatvyko į rungtynes. Jų varžovei „Grupinispirkimas.lt“ komandai įrašyta pergalė rezultatu 20:0. Beje, praėjusiame ture marijampoliečiai buvo informavę pirmenybių organizatorius, kad dėl objektyvių priežasčių rungtyniauti negalės, o šįsyk „ŽŪK“ to nepadarė.

Pagal pirmenybių nuostatus, be pateisinamos priežasties į varžybas neatvykusiai komandai skiriamas techninis pralaimėjimas 0:20 bei 60 eurų bauda, kurią būtina sumokėti iki kitų rungtynių pradžios.

Pakartotinai neatvykus į varžybas, valdyba gali ekipą pašalinti iš pirmenybių.

Rezultatyviausias. Šioje statistikos kategorijoje praėjusiame ture išsiskyrė „Bruklino“ aukštaūgis Lukas Matulaitis. Jo sąskaitoje – net 39 pelnyti taškai.

Dvigubi dubliai. Praėjusiame ture keturi krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių ir atkovojo dviženklį kiekį kamuolių. Tai padarė „Kudirkos Naumiesčio“ žaidėjas Balys Brazauskas (25 tšk., 19 atk. kam.), „Autoklubo“ narys Vytautas Stočkus (19 tšk., 11 atk. kam.), „Vienybės“ atstovas Tautvydas Katkevičius (12 tšk., 11 atk. kam.) bei „Dublerių“ aukštaūgis Robertas Ancerevičius (10 tšk., 12 atk. kam.).

Drausminės nuobaudos. Dėl negebėjimo valdyti emocijų, be jau minėtų dviejų „Dublerių“ ekipos krepšininkų, technine pražanga nubaustas „Bruklino“ narys Joris Juškauskas. Tokia pati nuobauda skirta ir „Kudirkos Naumiesčio“ komandos atsarginių žaidėjų suoleliui. Už gautą techninę bei nesportinę pražangas diskvalifikacija skirta „Aukso rago“ žaidėjui Mindaugui Mykolaičiui.

Statistika. Detalią visų rungtynių statistiką, pirmenybių tvarkaraštį ir kitą su varžybomis susijusią informaciją galima rasti „Santakos“ laikraščio interneto svetainėje www.santaka.info.

Tvarkaraštis

Šeštadienį Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos sporto salėje 11 val. susikaus „Simedva“ ir „Vikompa“, 12.45 val. – „Karkliniai“ ir „Grupinispirkimas.lt“, o 14.30 val. – „Kudirkos Naumiestis“ ir „Gudkaimis“.

Po šių rungtynių paaiškės visos ekipos, kurios žengs į aukščiausios bei B lygų pusfinalius. Sekmadienį pirmenybėse rungtyniaujama nebus, o pusfinaliai ir finalai numatomi kovo 9–10 dienomis.

Publikuota: 2019-02-26 15:46:34