„Santaka“ / Gražiškiečiai turi savo bendruomenės patalpas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-01-09 08:35

Dalinkitės:  


Į atnaujintus bendruomenės namus iškilmingai įeiti pirmosioms buvo patikėta seniūnei R.Didvalienei ir bendruomenės pirmininkei A.Jankauskienei.

Autorės nuotr.


Gražiškiečiai turi savo bendruomenės patalpas

Birutė NENĖNIENĖ


Pačiame Gražiškių centre, name ant kalnelio, greta bažnyčios šventoriaus, įsikūrė kaimo bendruomenės namai. Iškilminga jų atidarymo šventė įvyko praeitą penktadienį. Tad sausio 5-ąją gražiškiečiai savo miestelio istorijoje galės įvardyti bendruomenės namų įkurtuvių diena.

Bendruomenės namus pašventino parapijos klebonas kun. Dainius Gurevičius, palinkėdamas, kad jie prisipildytų gėrio ir žmogiškos šilumos. Iškilmėse dalyvavo susisiekimo ministras, Seimo narys Algirdas Butkevičius, rajono Savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas, administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė, daug kitų svečių.

Gražu buvo stebėti, kai prieš prasidedant šventei kaimo žmonės vis kopė ir kopė į kalnelį, nešini lauknešėliais ėjo pastato vidun. Atrodė, kur jie ten ir sutilps. Nors prieš prasidedant oficialiai atidarymo ceremonijai visiems vėl teko išeiti į lauką, gražiškiečiai nesibaimino dulkiančio lietaus ir juokavo, jog net dangus tokiu būdu palaimina jų darbus ir sumanymus.

Neauga medis, jei jis nelaistomas ir nepuoselėjamas, neužauga vaikas, jei jo neapgaubsi rūpesčiu, o namas neskleis šilumos ir jaukumo, jei jo sienų statybininkai nesušildys savo širdimis ir rankomis. Todėl renginio vedėjos – kultūros darbuotojos – pirmiausia dėkojo statybininkams Audriui Kalinauskui ir Aidui Buragui. Po jų prisilietimo per trumpą laiką senas ir apleistas namas nepaprastai pasikeitė. Bendruomenės pirmininkė Alesė Jankauskienė džiaugėsi, kad pavyko surasti tokius sąžiningus ir kruopščius darbininkus. Kiekvienas bendruomenės narys jautė pareigą kuo nors prisidėti, o svarbiausia, visi labai norėjo turėti savo bendruomenės patalpas. Anksčiau daug metų neremontuotame bei šaltame name irgi virė kultūrinis gyvenimas, tačiau prieš kelerius metus pastatas buvo grąžintas teisėtiems šeimininkams – bažnyčiai ir parapijai. Pusantrų metų namas stovėjo užrakintas ir nenaudojamas.



Naujasis klebonas, išgirdęs žmonių lūkesčius turėti bendruomenės namus, sakė, jog tik džiaugsis, jei parapijos pastatas bus panaudotas visų gražiškiečių reikmėms. Sutvarkius nuosavybės panaudojimo formalumus, Gražiškių kaimo bendruomenė parengė projektą ir pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, tikėdamasi gauti lėšų remontui. Visų didžiuliam džiaugsmui, projektui įgyvendinti buvo paskirta 130 tūkst. litų, kuriuos panaudoti reikėjo per labai trumpą laiką.

Darbai buvo pradėti rugsėjo pradžioje, o jau sausio 5-ąją rajono meras Algirdas Bagušinskas kaimo bendruomenės pirmininkei Alesei Jankauskienei įteikė simbolinį raktą, Gražiškių seniūnė Ramutė Didvalienė perkirpo juostelę ir visus pakvietė į vidų.

300 kvadratinių metrų patalpose įrengta viena didžiulė salė, du mažesni kambariai. Patalpomis galės naudotis visi Gražiškių žmonės tiek linksmomis, tiek liūdnomis savo gyvenimo valandomis. Prieš įkurtuvių šventę čia jau buvo pašarvotas vienas gražiškietis. Bendruomenės pirmininkė minėjo, jog šarvojimo patalpas įrengė vietiniai žmonės – vieni pasirūpino salės aptemdymu, kiti – mediena suolams, vienas padovanojo didelį kryžių, kitas išdrožė žvakides ir t.t.

Šventės metu susisiekimo ministras A.Butkevičius perdavė dokumentą, liudijantį, jog vietos invalidų draugijai dovanoja automatinę skalbyklę. Naujuose bendruomenės namuose bus teikiamos skalbimo paslaugos neįgaliems ir tokios pagalbos reikalingiems žmonėms, be to, žmonės pageidauja, kad čia veiktų kirpykla.



Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, jog jų organizacijos narių skaičius priartėjo prie šimto, o tai jau yra didelė jėga iškeliant ir generuojant įvairias idėjas, įgyvendinant sumanymus. Todėl ruošiamasi įgyvendinti kitą laimėtą projektą – baigti įrengti bendruomenės namus, sutvarkyti jų aplinką.

Šventės metu gražiškiečiai ypač pagerbė rajono Kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkę Liną Kružinauskienę – apgaubė skara ir įvardijo krikštamote, nes būtent ji parodė ir padėjo susirasti kelius, kaip ir kur rašyti projektą dėl bendruomenės namų atnaujinimo.

Už aktyvią pagalbą Gražiškių bendruomenės padėkos raštai buvo įteikti bendruomenės nariams Redai Kulikauskienei, Jūratei ir Dariui Zajankauskams, Irenai Saukaitienei, Antanui Vasiliauskui, Onutei Bagurskienei, Modestui Mačiuliui, padėkota gausiems rėmėjams.

Kadangi šventė vyko Trijų karalių išvakarėse, aikštelėje prieš atnaujintus bendruomenės namus stovintiems žmonėms linksmumo pažėrė Šyvio šokdintojai. Šyvio šokdinimo paprotys būdingas pietvakariniam rajono pakraščiui, bet iki šių dienų išsaugotas tik Gražiškiuose. 2003–2004 m. Šyvio šokdinimas buvo pristatytas Kultūros ministerijos ir Lietuvos liaudies kultūros centro skelbtai konkursinei apžiūrai „Tradicija šiandien“ ir laimėjo pirmąją premiją.



Vilkaviškio kultūros centro etnografė Nijolė Skinkienė pasidžiaugė gražiškiečių išlaikyta ir propaguojama tradicija, o jos iniciatorei ir globėjai A.Jankauskienei įteikė pluoštą ką tik iš Vilkaviškio „Olimpijos“ spaustuvės paimtų, dar dažais kvepiančių knygelių „Šyvio šokdinimas“. Leidinuke profesorė Angelė Vyšniauskaitė, etnologė Gražina Kadžytė ir patys gražiškiečiai pasakoja apie Šyvio šokdinimo tradicijas, knygelė gausiai iliustruota nuotraukomis iš Šyvio šokdintojų pasirodymų miestelio ir aplinkinių kaimų sodybose.

Per pusantro šimto už stalų susėdusių gražiškiečių ir svečių dainomis pradžiugino rajono Invalidų draugijos ansamblis, romansais linksmino „Gražupio“ kolektyvas, humoristinę programą parodė Duonelaičių kaimo jaunimas. Atgimusiuose bendruomenės namuose ilgai netilo dainos, muzika, perpinti bendravimo džiaugsmu.





Publikuota: 2007-01-09 08:35:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai