„Santaka“ / Svajonių pensijos tikisi tik kas dešimtas / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  



Svajonių pensijos tikisi tik kas dešimtas


Tik kas dešimtas Lietuvos gyventojas išėjęs į pensiją planuoja įgyvendinti savo svajones ir skirti laiko savo pomėgiams, atskleidžia gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ užsakymu atlikta šalies gyventojų apklausa.

Tuo metu beveik pusė (48 proc.) apklaustųjų mano, kad jų būsimos pensijos neužteks pragyvenimui ir teks apsiriboti tik būtiniausiais poreikiais.

Nedirbti ir įgyvendinti savo svajones sulaukus pensijos dažniau planuoja jauno ir vidutinio amžiaus (iki 45 m.) respondentai. Vyresni apklaustieji mano gausiantys mažą pensiją, todėl bus priversti apsiriboti tik būtiniausiais poreikiais – tokių yra kas ketvirtas (25 proc.). Vis dėlto, 29 proc. gyventojų dar nežino, ką veiks išėję į pensiją.

„Sunku įsivaizduoti, kad būsimi pensininkai galėtų oriai gyventi vien tik iš valstybės mokamos pensijos – iš tokios pensijos sunkiai pragyvena ir dabartiniai senjorai. Todėl neretas dirbantysis planuoja dirbti ir išėjęs į pensiją, ir ne vien todėl, kad jam patinka jo darbas, bet ir todėl, kad būsimos pensijos neužteks pragyvenimui“, – teigia „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.



Daugiausiai nerimo – dėl per mažų pajamų

Negalėjimas pragyventi iš turimų pajamų ir santaupų – kas antram (50 proc.) apklaustajam didžiausią nerimą keliantis dalykas išėjus į pensiją. Šis dalykas dažniau gąsdina moteris ir vyresnio amžiaus respondentus. Tuo metu dėl išlaidų sveikatos priežiūrai – jos nerimą kelia 40 proc. gyventojų – dažniau nuogąstauja vyrai ir gaunantieji didesnes pajamas.

„Nenuostabu, kad daugiausiai nerimo kelia negalėjimas pragyventi iš būsimos pensijos ar turimų santaupų – beveik 2 iš 5 apklaustų žmonių taupymui neskiria net ir mažiausios dalies nuo savo pajamų. Galima manyti, kad kol esi jaunas, apie pensiją galvoti – per anksti. Tačiau verta įsiminti vieną paprastą taisyklę – savo ateitimi, o ir savo pensija, galiu ir turiu pasirūpinti pats“ , – pabrėžia A. Grabinskė.

Didesnės pajamos – ilgesniam gyvenimui pensijoje

Kaip atskleidžia apklausos rezultatai, kone kas antras (45 proc.) šalies gyventojas tikisi, kad jo būsima pensija sudarys mažiausiai pusę buvusio atlyginimo. Tik 1 iš 7 (14 proc.) apklaustųjų planuoja gauti jo dabartinį atlyginimą atitinkančią pensiją.



Pasak „Aviva Lietuva“ vadovės, nereikėtų stebėtis dėl tokių rezultatų – ilgėjant gyvenimo trukmei ir viliantis gyventi ilgesnį laiką pensijoje natūralu manyti, jog kokybiškam gyvenimui reikės ir didesnių pajamų. Vyrų, didmiesčių gyventojų ir jauniausių apklaustųjų (iki 25 m. amžiaus) būsimi poreikiai senatvėje neretai perlipa 1500 eurų ribą. Kukliausias sumas dažniau įvardijo vyriausio amžiaus, žemesnio išsimokslinimo, mažesnių pajamų atstovai, kaimo gyventojai.

Lūkesčiai dėl gyvenimo trukmės pensijoje labiausiai susiję su gyventojo amžiumi, išsilavinimo lygiu ir gaunamomis pajamomis – jaunesni, aukštesnį išsilavinimą turintys ir gaunantys didesnes pajamas tikisi gyventi ilgiau. Be to, jaunesni vyrai tikisi pensijoje gyventi ilgiau nei moterys, nors šalies demografiniai rodikliai tam ir prieštarauja.

„Nerimą kelia ir tai, kad ateityje senjorų ir dirbančiųjų santykis keisis tikrai ne dirbančiųjų naudai – prognozuojama, kad 2050 m. vieną pensininką išlaikys 1, 6 dirbančiojo. Be abejo, tai neigiamai atsilieps ir mūsų pensijoms. Todėl turime jau dabar atsakyti į klausimą: taupysime pensijai ar taupysime išėję į pensiją?“ – klausia A. Grabinskė.









Publikuota: 2019-01-02 10:45:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai