„Santaka“ / Šimtamilijoninį verslą JAV sukūrę Amerikos lietuviai planuoja plėtrą Lietuvoje / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  



Šimtamilijoninį verslą JAV sukūrę Amerikos lietuviai planuoja plėtrą Lietuvoje


Jei reikėtų sudaryti amerikietiškiausių profesijų sąrašą į jį neabejotinai patektų vilkiko vairuotojas.

Krovinių pervežimo sektorius yra vienas iš JAV ekonomikos variklių – šalyje per metus pervežama apie 10, 5 mlrd. tonų krovinių, o šį darbą atlieka maždaug 3, 5 mln. vilkikų vairuotojų. Kartu tai gan konservatyvus, pagal nusistovėjusias praktikas veikiantis sektorius. Tačiau grupelė Amerikos lietuvių nusprendė, kad šioje srityje taip pat išaušo metas pokyčiams. Dabar jie valdo vieną sparčiausiai augančių krovinių pervežimo bendrovių JAV, kurios metinės pajamos siekia 100 mln. dolerių, o veiklos praktikos labiau primena modernios Silicio slėnio įmonės nei tradicinės logistikos bendrovės.

Šiandien išeivijos atstovų įkurta bendrovė „GP Transco“ pagal vairuotojų skaičių, pajamas ir kitus kriterijus patenka tarp 250 didžiausių vidutinio dydžio krovinių pervežimo bendrovių Jungtinėse Valstijose. Bendrovės pavadinimą taip pat galima aptikti ir sparčiausiai JAV augančių bendrovių sąrašuose – tarp jų įtakingame „Inc 5000“ bei verslo žurnalo „Crains Business“ sudaromame „Crains Fast“ penkiasdešimtuke. Šalyje, kur net ir patys didžiausi vežėjai atsiriekia vos 1-3 proc. rinkos, tai tikrai nemenkas pasiekimas. Sėkminga bendrovė ne tik sparčiai auga, bet ir dairosi į kitas šalis ir visų pirma – Lietuvą.


Verslą kurti paskatino draugų patirta neteisybė

Dabartinis bendrovės prezidentas Gediminas Poviliūnas į JAV gyventi su savo mama atvyko 1991 metais – būdamas vos septynerių. Dar besimokydamas mokykloje G. Poviliūnas 2006 metais įsigijo du vilkikus ir išnuomojo juos kitai krovinių pervežimo bendrovei. Taip gimė bendrovė „GP Transportation“. Jau gerokai vėliau G. Poviliūnas susipažino su dar dviem Amerikos lietuviais – Dominyku Zastarskiu ir Eimantu Savicku, kurie nuo 2015 metų valdė savo krovinių pervežimo bendrovę.

Nors bendrovės įkūrėjai prieš tai neturėjo jokios patirties logistikos srityje, šiam žingsniui ryžtis juos pastūmėjo vilkikų vairuotojais dirbusių draugų ir artimųjų papasakotos istorijos. O šios patvirtino tai, kas JAV seniai buvo vieša paslaptis – kad ir kaip giliai į Amerikos identitetą įsirėžusi ši profesija bebūtų, jos atstovai šiandien dažnai yra išnaudojami, dirba itin sunkomis sąlygomis ir ne visuomet gauna pelnytą atlygį.

„Dominyko tėtis ir kai kurie kiti mūsų pažįstami dirbo vienose didžiausių ir sėkmingiausių krovinių pervežimo įmonių ir tai, ką jiems tekdavo patirti kiekvieną dieną, mus pribloškė. Kompanijos, kuriose šie žmonės dirbo, jų visiškai nevertino. Ir krovinių pervežimo rinkoje tai buvo savotiška norma. Pamanėme – ar tikrai negalėtų būti kitaip? Taip gimė idėja sukurti krovinių pervežimo verslą, kuris galėtų pakeisti šias nusistovėjusias praktikas ir veiktų kaip moderni, sau aukštus standartus kelianti įmonė“, – pasakoja Jonas Bidva, dabartinis partneris bei Lietuvos padalinio vadovas.


2016 metais D. Zastarskio ir E. Savicko įkurta bendrovė bei „GP Transportation“ susijungė ir taip gimė „GP Transco“.

Pačių sukurta inovacija suteikė konkurencinį pranašumą

Be abejo, kaip ir visuomet, idėją nuo jos įgyvendinimo skiria daug pastangų ir įdėto darbo. J. Bidva sako, kad prireikė ne vienų metų, kol Amerikos lietuvių įkurta bendrovė išryškino savo pranašumus ir išsikovojo vietą itin konkurencingoje Šiaurės Amerikos krovinių pervežimo rinkoje. Šiandien beveik 400 bendrovės vilkikų krovinius vežioja ne tik Valstijose, bet ir kaimyninėje Kanadoje.

J. Bidva išskiria du pagrindinius bendrovės sėkmę lėmusius dalykus – investicijas į inovacijas bei išplėtotą šiuolaikišką, į vairuotojų gerovę orientuotą darbuotojų samdos modelį.

Dėmesys inovacijoms leido bendrovei sukurti savo vilkikų valdymo sistemą (angl. Trucking Managment Software – TMS), kuri padeda efektyviai organizuoti logistikos operacijas. Iki tol rinkoje nebuvo bendrovės lūkesčius tenkinančios sistemos, todėl nuspręstą ją vystyti patiems. Dabar šį įrankį bendrovė ne tik sėkmingai naudoja pati, bet ir ruošiasi paleisti į rinką ir pardavinėti kitoms įmonėms.


Tuo metu kitoks požiūris į vilkikų vairuotojus „GP Transco“ užtarnavo atsakingos ir šiuolaikiškos krovinių pervežimo bendrovės vardą. Tai leidžia bendrovei be vargo pritraukti dirbti patikimus ir patyrusius vilkikų vairuotojus, o atsakingų partnerių ieškantiems klientams yra papildoma priežastimi rinktis būtent Amerikos lietuvių įkurtą kompaniją.

Darbuotojų kaita – 5 kartus mažesnė nei rinkoje

„Nors į mūsų bendrovę ateinantys dirbti vairuotojai iš pradžių dažnai būna skeptiški ir mano, kad esame tik „dar viena krovinių pervežimo kompanija“, greitai jie įsitikina, jog tikrai nejuokaujame, o mūsų deklaruojamos vertybės yra tikros. Dėl to pas mus dirba lojalūs ir laimingi vairuotojai. Tai rodo ir skaičiai – darbuotojų kaitos rodiklis mūsų įmonėje tesiekia 20 proc., kuomet rinkos vidurkis yra net 94 proc.“, – sako J. Bidva.

Primena technologijų startuolį

Darbo sąlygomis bendrovės darbuotojai skųstis tikrai negali. Jiems suteikiamas sveikatos draudimas, patrauklus pensijos planas, daug laisvadienių ir apmokamų atostogų dienų. Sektoriuje, kurio darbdavių reputacija JAV dažnai toli gražu nėra pati geriausia, toks socialinių priedų paketas tikrai yra išskirtinis.

Vis tik, anot J. Bidvos, ne tik šie darbuotojams suteikiami privalumai yra krovinių pervežimo sektorių pakeisti užsimojusios įmonės pranašumas prieš konkurentus. Anot pašnekovo, žmones dirbti įmonėje labiausiai traukia draugiška, atvira ir į darbuotoją orientuota bendrovės kultūra, apie kurią tarp vilkikų vairuotojų Amerikoje jau sklinda kalbos.

„Net į mūsų biurą užsukę klientai bei partneriai neretai nustemba ir sako, kad labiau primename technologijų startuolį nei tradicinę logistikos bendrovę. Kuriame modernią darbo aplinką, kurioje lengva dalintis informacija ir idėjomis. Mūsų komanda yra tarsi šeima, kur visi yra vertinami ir gerbiami“, – pasakoja J. Bidva.

Gimtojo krašto nepamiršta

J. Bidva sako, kad sustoti neketinama. Artimiausiu metu Lietuvoje veikiantis bendrovės padalinys kelsis į naujas modernias patalpas, kuriose startuos su 50 darbuotojų, o 2019 metais toliau žingsniuos su numatyta didele plėtra. Taip pat planuojamas ir naujos būstinės įsirengimas Ilinojuje bei bendrovės sukurtos vilkikų valdymo sistemos „OpenRoad“ paleidimas į rinką.

„Net ir būdami JAV domimės tuo, kas vyksta Lietuvoje, kuo šalis gyvena. Norime prisidėti prie jos gerovės, todėl ir vieta „GP Transco“ aptarnaujančiam padaliniui buvo pasirinkta neatsitiktinai. Tokiam žingsniui ryžtis paskatino ir Lietuvos jaunimo potencialas bei geras anglų kalbos žinojimas“ – sako J. Bidva. Pašnekovas tikisi, kad modernių įmonių atėjimas į Lietuvą prisidės prie emigracijos šalyje stabdymo bei išvykusių specialistų susigrąžinimo.






Publikuota: 2018-12-10 10:16:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai