„Santaka“ / Kai net kruopščiausia dantų priežiūra nepadeda: trys didžiausi sveikos šypsenos priešai / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Kai net kruopščiausia dantų priežiūra nepadeda: trys didžiausi sveikos šypsenos priešai


Gerai dantų būklei palaikyti ir sveikai šypsenai užtikrinti svarbi ne tik kasdienė burnos higiena, kruopštus valymas, bet ir viso organizmo stiprumas. Tad, nuskilus danties kampučiui, tikrai ne visada reikėtų kaltinti kietus maisto produktus – gali būti, kad jūsų dantys nusilpo dėl mineralų trūkumo.

Neretai prastą būklę dar paaštrina ir netinkamai pasirinktos burnos higienos priemonės ar net maisto kramtymo įpročiai.

Siekiant išlaikyti puikią dantų sveikatą ir džiaugtis gražia šypsena, dažniausiai susikoncentruojame į burnos higieną. Valyti bent dukart per dieną, naudoti siūlą, burnos skalavimo skystį, skaičiuoti minutes – šiuos ir kitus patarimus girdime nuo mažens. Tačiau tai ne vieninteliai veiksmai, kurie svarbūs mūsų dantų sveikatai.

Pasak „Eurovaistinės“ farmacijos specialistės Ilmos Plynytės, verta prisiminti, kad mūsų dantis sudaro kalcis ir fosforas, būtent jie lemia dantų tvirtumą. Todėl norint ilgiau išlaikyti gerą dantų būklę, svarbiausia pasirūpinti, jog šių elementų netrūktų ir dantys iš tiesų būtų tvirti.

„Kalcis geriausiai pasisavinamas iš pieno produktų, kopūstų, žuvies, riešutų, pupelių, žirnių. Jei papildomai vartojate papildus, reikėtų pasirūpinti ir vitamino D atsargomis, jis padeda geriau įsisavinti kalcį“, – sako I. Plynytė.



Pasak jos, kraujuojančios, sutinusios dantenos ar burnoje atsiveriančios žaizdelės dažnai praneša apie ligas, tačiau būna atvejų, kai jas paskatina ir paprasčiausio vitamino C trūkumas. Šis vitaminas padeda palaikyti tvirtą kraujagyslių ir dantenų būklę ir gali labai padėti rūpinantis burnos sveikata.

Svarbi mitybos taisyklė

Dantų būklei gerinti ir užtikrinti burnos sveikatą nepaprastai svarbi ir tinkama mityba. Patartina vengti lipnaus, prie dantų kimbančio maisto, labai kietų ar rūgščių maisto produktų, apriboti cukraus ir gazuotų gėrimų su saldikliais vartojimą. Tačiau svarbu ne tik tai, ką valgome, bet ir kaip tai darome.

„Paprastas būdas išvengti apnašų – neskubėti ir kruopščiai kramtyti valgomą maistą tol, kol jis pavirs vientisa košele. Kramtant išsiskiria daugiau seilių, o jos padeda pašalinti apnašas bei neutralizuoja rūgščių poveikį", – pažymi „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Ji rekomenduoja kasdien suvalgyti bent vieną žalios spalvos vaisių ar daržovę. Dėl savo maistingųjų medžiagų tai gali būti papildoma apsauga nuo apnašų ir naudingas masažas dantenoms.



Tik saugios priemonės

Pasirūpinus vitaminais bei mityba, ne ką mažiau svarbu tinkamai pasirinkti ir dantų priežiūros priemonės. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė pažymi, jog svarbiausia, kad naudojamos priemonės nepažeistų dantų emalio ir dantenų.

„Venkite dantų pastų, kurių sudėtyje yra natrio laurilsulfato. Tai sintetinė putojanti medžiaga, kuri įeina į daugumos buitinės chemijos priemonių sudėtį, tad dantų ir burnos ertmės problemos gali dar labiau paūmėti", – įspėja I. Plynytė ir pataria rinktis kuo minkštesnį dantų šepetėlį.

Vaistininkė primena, jog net pasirinkus saugias priemones, įprastas dantų šepetėlis nepasiekia visų sunkiai prieinamų vietų, todėl burnoje likę maisto likučiai pažeidžia dantis ir ilgainiui dantyse formuojasi ertmės. Tad svarbiausios tinkamo dantų valymo taisyklės – tarpdančių siūlo, vieno danties šepetėlio ir kitų priemonių naudojimas – iš tiesų būtinos norint išsaugoti sveiką šypseną.



Publikuota: 2018-12-04 10:56:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai