„Santaka“ / Savivaldybėms – daugiau lėšų savarankiškoms funkcijoms finansuoti / Savivalda

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivalda

Dalinkitės:  



Savivaldybėms – daugiau lėšų savarankiškoms funkcijoms finansuoti


Vakar Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis vyko į Vilnių, kur su kitų savivaldybių merais ir jų atstovais dalyvavo diskusijoje su Ministru Pirmininku Sauliaumi Skvereneliu ir finansų ministru Viliumi Šapoka.

Susitikime kalbėta, kad savivaldybių biudžetai 2019 m. iš viso didės 5, 5 proc., arba 152, 4 mln. eurų. Savivaldybių biudžetų pajamos savarankiškosioms funkcijoms finansuoti kitąmet augs 59, 4 mln. eurų. Siekiant, kad atskirų savivaldybių pajamų dalis savarankiškosioms funkcijoms finansuoti nemažėtų, kartu su patobulintu biudžeto projektu numatoma siūlyti šį mažėjimą kompensuoti.

„Vyriausybės siūlymai, susiję su savivaldybių biudžetų sudarymo metodika, atspindi pasitikėjimą savivalda ir supratimą, kad, būtent, vietos valdžia yra tikrasis šeimininkas, kuri turi nuspręsti, kur investuoti, kaip efektyviausiai tvarkytis. Nesvarbu, ar tai savarankiška funkcija, ar ją deleguoja valstybė, vis tiek visi siekiame tų pačių tikslų – piliečių gerovės, saugumo, prieinamų kokybiškų sveikatos paslaugų, gero išsilavinimo, ekonominio gyvybingumo“, – sako Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.


Svarbiausias savivaldybių biudžetų pajamų šaltinis yra pajamos iš Gyventojų pajamų mokesčio (GPM), kurios priklauso nuo savivaldybių biudžetams tenkančių pastoviosios ir kintamosios GPM procentinių dalių. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, 48-ioms savivaldybėms pajamos, apskaičiuotos pagal pastoviąją GPM procentinę dalį, mažėja – nuo 0, 01 iki 0, 6 proc. Numatomi pakeitimai leis kompensuoti tokių pajamų mažėjimą ne 90 proc., kaip dabar numatyta, o 100 proc.

„Susitikimo metu su savivaldybių atstovais aptarėme aktualius klausimus, susijusius su 2019 m. biudžetu, išklausėme jų nuomonę ir pasiūlymus. Su patobulintu biudžeto projektu siūlysime sprendimą, kuris leis jau kitais metais kompensuoti mažėjančią savivaldybių pajamų dalį savarankiškosioms funkcijoms finansuoti“, – teigia finansų ministras V. Šapoka.

Augant ekonomikai, savivaldybių finansavimas augo dešimtimis procentų – vien šiemet, palyginti su 2017 m., savivaldybių biudžetai jau didėjo 11, 1 proc. arba 277, 4 mln. eurų. Dabar ekonomika pereina į lėtėjimo fazę, įgyvendinamos struktūrinės reformos švietimo, sveikatos ir kt. srityse, todėl, pasak finansų ministro V. Šapokos, toliau išlaikyti tokį spartų augimo tempą būtų neatsakinga.


2019 m. savivaldybių biudžetų pajamos ir valstybės biudžeto dotacijos iš viso sudarys 2935, 2 mln. eurų: pajamos savarankiškoms funkcijoms sudarys 1899, 6 mln. eurų (3, 23 proc. arba 59, 4 mln. eurų daugiau negu 2018 m.), o valstybės biudžeto dotacijos – 1035, 6 mln. eurų (9, 9 proc. arba 93 mln. eurų daugiau negu 2018 m.). 2015 m. savivaldybių biudžetai iš viso sudarė 2221 mln., 2016 m. – 2364 mln., 2017 m. – 2505 mln., o 2018 m. – 2783 mln. eurų.

Šiam augimui įtakos turėjo tokie anksčiau priimti sprendimai kaip savivaldybių biudžetams tenkančios GPM dalies susiejimas su ekonomikos augimu (nuo 2015 m. GPM, tenkantis savivaldybėms dėl ekonomikos augimo, padidėjo 384 mln. eurų) bei savivaldybėms įteisintas pastovus pajamų šaltinis finansiniams ištekliams papildyti (nuo 2018 m. tam kasmet skiriama 40 mln. eurų).





Publikuota: 2018-11-30 10:33:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* „Išskaidrinus“ skaidrumo rasta mažai
* Sukviesti institucijų atstovai gyventojų dėmesio nesulaukė
* Lenktynėse dėl medikų laimi pinigų medžiotojai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai