„Santaka“ / Būsimasis prezidentas kalbės apie ES ir Rusiją / Tyrimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Tyrimas

Dalinkitės:  



Būsimasis prezidentas kalbės apie ES ir Rusiją


Kokią užsienio politikos kryptį akcentuoja dabartiniai kandidatai į prezidentus regioninėje žiniasklaidoje? Europos Sąjunga ir Rusija išlieka dažniausiai minimomis.

Vilniaus politikos analizės institutas vykdo priešrinkiminį internetinės žiniasklaidos stebėsenos projektą, kuriame analizuojami kandidatų paminėjimai daugiau nei 80-yje Lietuvos interneto portalų. Šiuo metu analizuojami 6 kandidatų (Petro Auštrevičiaus, Arvydo Juozaičio, Gitano Nausėdos, Aušros Maldeikienės, Naglio Puteikio, Ingridos Šimonytės) paminėjimai.

Šį kartą pateikiamoje analizėje – užsienio politikos kryptys. Analizė apima du svarbius akcentus: visų pirma, analizuojama pačių kandidatų retorika ir tai, kaip dažnai jie mini skirtingas užsienio šalis; visų antra, stebima, su kuriomis šalimis ar regionais pati regioninė žiniasklaida dažniausiai sieja kandidatus. Kitais žodžiais tariant, skaičiuojama, kaip dažnai kandidato pavardė straipsniuose atsiranda greta atitinkamo užsienio šalies ar regiono pavadinimo. Taigi, tiek kandidatas, griežtai pasisakantis prieš Rusiją, tiek kandidatas, akcentuojantis Rusijos svarbą Lietuvos ekonomikai, patektų į tą pačią „Rusijos konteksto“ kategoriją. Nors, savaime suprantama, jų pažiūros yra skirtingos, tokiu būdu yra piešiamas bendras vaizdas, kurios užsienio politikos kryptys plačiąja prasme yra svarbiausios kandidatams į respublikos prezidentus.


Europos Sąjunga – svarbiausia

Žvelgiant ir į bendrą geopolitinių kontekstų paminėjimų skaičių, ir į atskirų kandidatų pasisakymus, išryškėja, jog kandidatai dažniausiai minimi Europos Sąjungos (ES) kontekste regioninėje žiniasklaidoje. Tarp visų kandidatų būtent ES susilaukia santykinai daugiausiai dėmesio.

Kiek nutolusi, antroje vietoje – Rusija. Naglis Puteikis ir Ingrida Šimonytė, žvelgiant į bendrą pasisakymų apie juos skaičių, yra labiausiai siejami su Rusijos kontekstu.

Už Rusijos rikiuojasi strateginėmis Lietuvos partnerėmis užsienio politikoje bei saugumo garantais vadinamos Jungtinės Amerikos Valstijos, Lenkija bei NATO.

Ką pabrėžia dažniausiai minimi kandidatai?

Nors bendros užsienio politikos gairės aiškios, tarp kandidatų vizijų yra ir skirtumų.

Regioninėje žiniasklaidoje dažniausiai minimi Arvydas Juozaitis ir Ingrida Šimonytė labiausiai siejami su Europos Sąjunga – šalia abiejų kandidatų pavardžių bene pusėje visų straipsnių atsiranda būtent ES.

Kiti dažniausiai su konservatorių partijos kandidate I. Šimonyte susieti kontekstai – Rusija, Ukraina ir JAV – neturėtų niekieno stebinti.


Tuo tarpu A. Juozaitis apie Ukrainą kalba santykinai rečiau, o regioninėje spaudoje yra maždaug vienodai siejamas net su keturiais kontekstais – NATO, Lenkija (su ja siejamas dažniausiai iš visų kandidatų), JAV ir Rusija. Šiuo požiūriu, A. Juozaičio retorika kiek primena N. Puteikio, mat pastarasis taip pat nėra išskirtinai siejamas tik su vienu ar keliais kontekstais. Straipsniuose apie N. Puteikį beveik vienodai dažnai minima Ukraina, Lenkija ir JAV, kiek dažniau – ir Rusija, o dėmesys ES yra sąlyginai mažiausias, palyginti su visais kitais kandidatais.

A. Maldeikienė minima mažiausiai

Aušra Maldiekienė ir dabartinis reitingų favoritas Gitanas Nausėda yra dažniausiai minimi ES kontekste – tai yra, iš visų pasisakymų apie juos, ES minima net apie 60 procentų. Abiejų kandidatų užsienio politika regioninėje žiniasklaidoje yra nušviečiama gana panašiai ir, atrodytų, kandidatai seka tradiciniais Lietuvos užsienio politikos vektoriais – kalba apie Rusiją ir NATO. Tačiau būtina pabrėžti ir tai, kad A. Maldeikienės pasisakymai apie užsienio politiką apskritai į regioninės žiniasklaidos akiratį patenka kur kas rečiau nei kitų kandidatų.


Ukrainos kontekstas kol kas ryškiausias tarp Petro Auštrevičiaus paminėjimų (t.y. procentinė dalis, skirta Ukrainai, didžiausia būtent straipsniuose apie jį) tačiau jis, nors ir yra europarlamentaras, nėra siejamas su ES taip dažnai kaip kiti kandidatai. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog užsienio politikos kontekste P. Auštrevičiaus paminėjimai beveik prilygsta skaičiumi reitinguose jį gerokai lenkiančio G. Nausėdos paminėjimams. Panašu, kad regioninėje žiniasklaidoje diplomatinė P. Auštrevičiaus patirtis yra nušviečiama kur kas geriau, o G. Nausėda vis dar labiau siejamas su vidaus politikos temomis.



Publikuota: 2018-11-30 10:10:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai