„Santaka“ / Giedrių gyvenvietėje ženklus nuėmė su niekuo nesitarę / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Giedrių gyvenvietėje greitį ribojančių ženklų jau nebėra.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuot.


Giedrių gyvenvietėje ženklus nuėmė su niekuo nesitarę

Eglė KVIESULAITIENĖ


Ko gero, nedaug vietinių vairuotojų pastebėjo, kad kelio Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai atkarpoje, Giedrių gyvenvietėje, dingo greitį iki 70 km/h riboję ženklai. Vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį ir per Giedrius važiuoti ne greičiau kaip 50 km/h.

Niekas nežino

Kai į redakciją kreipėsi ženklų pasigedęs „Santakos“ skaitytojas, net policijos pareigūnai galėjo tik pagūžčioti pečiais. Niekas nežinojo, kur „išgaravo“ ribotą greitį žymintys ženklai.

Rajono policijos komisariato pareigūnai siūlė paklausti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininko Rolando Gylio, gal jis ką žinąs. Viršininkas taip pat sakė, kad su juo ženklų nuėmimo klausimo niekas nederino. R. Gylys paaiškino, kad Marijampolės pradžioje pastatyto ženklo, leidusio važiuoti ne didesniu kaip 60 km/h greičiu, taip pat jau nėra. Ženklus krašto keliuose nuima ar pastato juos prižiūrinti valstybinė įmonė „Kelių priežiūra“.

Priežastis – saugumas

Tačiau kreipęsi į VĮ „Kelių priežiūra“ gavome atsakymą, kad jie ženklus nuėmė ne savo, o Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) iniciatyva, siekdami užtikrinti eismo dalyvių saugumą. Kuo rėmėsi LAKD priimdama sprendimą, „Kelių priežiūros“ įmonė nežinojo.
Vilniuje sėdintiems valdininkams atrodo, kad jie geriau žino, kaip provincijoje rūpintis eismo saugumu.



Automobilių kelių direkcijos atstovas spaudai Evaldas Tamariūnas net nebandė neigti, kad Vilniuje priimdami sprendimus valdininkai nesivargina atvažiuoti į rajonus ir apžiūrėti vietų, kuriose numato pokyčius. Pakanka vadovautis dokumentais, kurie liudija, kad valstybinės reikšmės krašto kelias Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai (Nr. 138) driekiasi per tankiai apstatytą Giedrių gyvenvietę, kur skersai išilgai kelio vyksta intensyvus visų eismo dalyvių judėjimas, abipus kelio yra įrengtos autobusų stotelės ir ypač didelis nuovažų skaičius.

Siekiant saugesnių eismo sąlygų visiems eismo dalyviams, buvo priimtas sprendimas ruože per gyvenvietę numatyti 50 km/val. leistiną važiavimo greitį.

Pareigūnai nesutinka

Tačiau mūsų rajono keliuose eismo saugumu besirūpinantys pareigūnai yra kitokios nuomonės. Eismo saugumo komisijai prie rajono Savivaldybės priklausantis policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Algirdas Blažys sakė, kad jei LAKD būtų klaususi vietinių pareigūnų nuomonės, jie būtų rekomendavę nenuimti ženklų ir palikti Giedrių gyvenvietėje leistiną 70 km/h greitį.

– Šis kelias nėra avaringas ir eismas juo nėra toks intensyvus, – sakė A. Blažys. – Juolab kad gyvenamieji namai yra atokiau nuo važiuojamosios kelio dalies, yra dviračių takas. Tai nėra ta gyvenvietė, kur iš kiemo tiesiai į gatvę gali išbėgti vaikas ar išsukti dviratininkas. Todėl ir 70 km/h greitis būtų pakankamai saugus.



Vis dėlto Vilniuje sėdintiems valdininkams atrodo, kad jie geriau žino, kaip provincijoje rūpintis eismo saugumu. Anot jų, kuo mažesnis greitis – tuo saugiau. Ir visai nebūtina kiekvieno atvejo nagrinėti individualiai.



Publikuota: 2018-11-27 11:09:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai