„Santaka“ / 2006-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44

Perka metalines naudotas daugiabučių laiptinių duris. Tel. 8 618 45 713.
Galioja iki: 2020-04-16 09:11:07

Parduoda jauną pieningą karvę ir telyčią. Tel. 8 624 70 635.
Galioja iki: 2020-04-18 13:59:28Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-12-22 18:45

Dalinkitės:  


2006-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

Mieli skaitytojai, jau aštunti metai iš eilės „Santaka“ renka dešimt rajono žmonių, savo gerais darbais, nuopelnais, kūryba sublizgusių savo krašte ar net jį garsinusių visoje respublikoje. Apie šiuos žmones buvo ne kartą rašyta mūsų laikraščio puslapiuose, tad ir Jums jie gerai pažįstami.

„Metų komisaras“

Bet kuris Vilkaviškio policijos komisariato darbuotojas nesuabejos, jog šiemet jų įstaigoje įvyko daug pokyčių. Beveik visoms tarnyboms pradėjo vadovauti nauji pareigūnai, išgražėjo komisariato pastatas, prasidėjo nuovadų renovacijos, pilstuko, akcizinių prekių pardavėjus bei kitus įstatymų pažeidėjus gąsdina nuolatiniai reidai, policijos tarnybiniams automobiliams skirta daugiau degalų, o pareigūnams – pirmąkart po daugelio metų – premijos profesinės šventės proga.

Šias permainas suskubo įgyvendinti naujasis Policijos komisariato vadovas Virginijus ADOMAITIS. Nuoširdesnį bei principingesnį pareigūnų darbą jau įvertino ir žmonės – šiemet laikraštyje buvo ne viena padėka rajono policininkams. Sužinojęs, jog tapo „Santakos“ nominantu, V.Adomaitis sakė, jog jam šie metai pateikė daug malonių įvertinimų – Policijos departamentas patikėjo viršininko postą, o žurnalistai – „Metų komisaro“ nominaciją.

„Metų geradarys“

Trylika metų VšĮ „Solidarity“ direktorius Gerhardas J.CARLAS, Vilkaviškio rajono garbės pilietis, kasmet po du kartus apsilanko Marijampolės apskrities savivaldybėse ir skiria lėšų sunkiai besiverčiančioms šeimoms būstui bei žemei įsigyti, domisi remontu ir kartu su šeimomis pasidžiaugia atnaujintais namais. Geradarys nupirko sodybas ir keletui mūsų rajono šeimų. Šiemet atsisveikindamas vienai iš jų jau įteikė tradicinį suvenyrą – Bibliją. Kita šeima jau gyvena šįmet suremontuotame name. Šiemet jis susipažino su gausiausia iš Vilkaviškio rajone iki šiol remtų, devynis vaikus auginančia šeima ir pažadėjo padėti ateinančiais metais.

G.J.Carlas sakė, jog atvažiuoja ne tik todėl, kad paremtų skurstančias šeimas, bet ir turėdamas viziją įveikti skurdą ne tik Marijampolės apskrityje, bet visoje šalyje. Jo svarbiausias tikslas – pagerinti gyvenimo sąlygas vaikams. To jis žada atkakliai siekti, kviesdamas į talką ne tik vietos, bet ir respublikos valdžią, todėl nuo 2007 metų apskrityje kasmet lankysis po tris kartus.

„Metų aktyvistas“

Romualdas RAMANAUSKAS – Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos matematikos mokytojas metodininkas, mokytojų profsąjungos rajono skyriaus pirmininkas, Vilkaviškio Petro Karužos šaulių kuopos vadas – savo gyvenimo būdu pasitikrino ir įsitikino, jog žmogaus sėkmė priklauso nuo paties valios bei darbštumo. Galima pridurti: ir nuo sąžiningumo sau, vidinio polėkio.

Šiemet 55-ąjį gimtadienį atšventęs Romualdas nuolatos dalyvauja ir skaito pranešimus respublikinėse matematikų ir informatikų bei profsąjungų konferencijose, kelia aktualias švietimo darbuotojams problemas, pastūmėja svarbių klausimų sprendimą. Šiemet jis pripažinimo sulaukė iš Kompiuterininkų sąjungos bei Matematikos ir informatikos instituto, buvo pakviestas skaityti pranešimus tarptautinėse informacinių technologijų konferencijose. Lietuvos šaulių sąjunga suteikė Garbės šaulio vardą, jo veiklą dirbant su jaunimu ir saugant viešąją tvarką įvertino rajono Savivaldybė ir Policijos komisariatas. R.Ramanausko straipsniai dažnai spausdinami „Santakoje“. Mokytojas prisipažino, jog šių metų savo veiklos dienoraštyje užpildė beveik šešis lapus, todėl ir pats liko patenkintas prasmingai išnaudojamu savo gyvenimo laiku, jaučiasi laimingas, jog jo darbas reikalingas ir vertinamas.

„Metų ugdytoja“

Vaikų ir jaunimo centro Dailės studijos vadovė Stasė ZELINAUSKAITĖ neatsisako minties apie Dailės mokyklą. „Vilkaviškyje be galo daug gabių vaikų, kurie turi teisę mokytis, tobulėti“, – sakė vadovė, padedanti kūrybos ugnelę turintiems vaikams atsiskleisti, suteikianti jiems meninio ugdymo pradmenis ir akademinių žinių. Dauguma į studiją ateinančių vaikų tolesnes studijas tęsia su menu susijusiose aukštosiose mokyklose ar kolegijose. Kaip jiems sekasi, galima pamatyti kasmet į Vilkaviškį atvežamose jų kūrybos darbų parodose. Vadovės dėka ryšiai su „namais“ nenutrūksta ir vėliau. Jau kelinti metai rajone rengiami buvusių studijos narių plenerai, kurių metu sukurti darbai paliekami rajono žmonėms.

Su savo pusšimčiu auklėtinių ne vienus metus mažame VJC kambarėlyje besiglaudžianti Dailės studija nenuleidžia rankų kol kas siekdama išsirūpinti bent šiek tiek didesnes patalpas užsiėmimams. Po daugelio žygių, atrodo, pasiseks: pažadėta kertelė Vilkaviškio parapijos namuose. Seimo narys A.Butkevičius davė žodį pagelbėti, kad patalpos būtų suremontuotos.

„Metų sportininkė“

Vilkaviškio laisvųjų imtynių klubą „Ravyras“ lankanti šešiolikmetė Vaida PUIDAITĖ ne tik mūsų rajoną, bet ir visą Lietuvą garsina savo sporto pasiekimais. Dešimtoje klasėje besimokanti mergina yra respublikos rinktinės narė. Vaida iškovojusi jau ne vieną aukso medalį. Mergina yra laisvųjų imtynių jaunių, jaunimo pirmenybių nugalėtoja, Lietuvos čempionato aukso medalio laimėtoja, Europos kadetų čempionate užėmė 7 vietą.

Vaidą treniruojantis Jonas Jurkynas džiaugiasi, jog šiuo metu Vaida savo svorio kategorijoje Lietuvoje tarp merginų ir moterų yra stipriausia.

„Metų ūkininkas“

Bartninkų seniūnijoje ūkininkaujantis Albinas ŠNEIDERIS yra vienas iš pirmųjų Lietuvoje, gavusių Europos Sąjungos paramą pagal Kaimo plėtros plano priemonę „Standartų laikymasis“, skirtą įgyvendinti pieno ir nitratų direktyvų reikalavimus. Paraiškas bartninkietis pateikė dar 2004-aisiais, kai tik Lietuva įstojo į ES.

Šiandien moderniuose tvartuose ūkininkas laiko penkiasdešimt šešis raguočius – 41 melžiamą karvę ir 15 telyčių. Joms pašarus augina ir ruošia pats, dirba bemaž šimtą hektarų žemės.

Viskas prasidėjo nuo nedidelio tvarto, prie kurio po poros metų pristatė antrą. Vokietijoje ūkininkas nusipirko holšteinų veislės karvių, kurias laikė palaidas, tuo sukeldamas didžiulį kaimynų susidomėjimą. Prieš septynerius metus pasinaudojo Lietuvos Vyriausybės parama. Tada buvo dengiama 40 proc. investuotų į ūkį lėšų.

A.Šneiderio ūkis Nacionalinės mokėjimo agentūros ir kitų su žemės ūkiu susijusių institucijų organizuotuose renginiuose ne kartą pristatytas kaip pavyzdys, kiti šalies ūkininkai raginami sekti jo pavyzdžiu. Bartninkietis nufilmuotas reklaminiuose klipuose apie Europos paramą.

„Metų kovotojas“

Ne kartą „Santakos“ puslapiuose svečiavęsis karingasis DNSB „Svajonė“ pirmininkas Stanislovas VIDŽIŪNAS, atrodo, nė kiek nenustebo gavęs „Metų kovotojo“ nominaciją. Griežtai su valdininkais ir paslaugas teikiančiomis bendrovėmis kovojantis vilkaviškietis sakė nepasiduosiąs, kol leis sveikata.

Prieš keletą metų S.Vidžiūnas supyko ant UAB „Vilkuva“, kuri, anot jo, neatlikdama darbų kraudavo sau į kišenes butų savininkų pinigus. Vienas iš pirmųjų sukūręs bendriją Vilkaviškio mieste, pirmininkas atsisakė bendrovės paslaugų ir ėmė kaupti pinigus DNSB „Svajonė“ sąskaitoje. Per keletą metų buvo sukauptos lėšos ir, padedant rajono Savivaldybei, renovuotas namo stogas.

Keletą metų S.Vidžiūnas bylinėjasi su UAB „Litesko”, gindamas savo reikalavimus. Pirmininkas nesutinka mokėti mokesčio už šilumos ir karšto vandens sistemų aptarnavimą, sakydamas, kad toks mokestis neteisėtas. DNSB pirmininkas pavyzdį rodo pats. Jo įsiskolinimas už minėtą paslaugą siekia 700 litų.

Gindamas kiemą nuo į parduotuvę važiuojančių furgonų, jis buvo surentęs metalinį užtvarą, kurį miesto seniūnijai nuimti pavyko tik pasitelkus policijos pareigūnus…

S.Vidžiūnas pirmasis rajone prabilo apie tai, kad žalieji plotai prie daugiabučių privalo būti prižiūrimi rajono Savivaldybės lėšomis.

„Metų organizatoriai“

Vilkaviškio jaunimas dažnai padejuoja, kad mūsų mieste nyku gyventi, mažai renginių ir užsiėmimų jauniems žmonėms. O „Aušros“ vidurinės mokyklos moksleiviai Tomas JUŠKAITIS ir Tautvydas GUMAUSKAS nedejuodami ėmėsi iniciatyvos. Vaikinai, įkūrę neformalią grupę „TauTom“, šiemet suorganizavo net du rajoninius renginius, sukvietusius į Kultūros rūmus pilnutėlę salę žiūrovų. Pavasarį, besimokydami dar tik devintoje klasėje, vaikinai surengė „Vilkaviškio panelės“ rinkimus. Prieš savaitę šių moksleivių iniciatyva buvo renkamas „Vilkaviškio misteris“. Tokio aktyvumo reikėtų palinkėti visiems rajono jauniems žmonėms.

„Metų atradėja“

Pilviškių vidurinės mokyklos biologijos mokytoja Daiva PAŠKAUSKIENĖ pedagoge dirba dar tik aštuonerius metus. Tačiau ji „atrado“ jau ne vieną jaunąjį mokslininką. Keletas D.Paškauskienės paskatintų mokinių, besimokydami Pilviškių vidurinėje, baigė Neakivaizdinę jaunųjų biochemikų mokyklą. D.Paškauskienė padėjo jaunuoliams ruoštis Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursui, dirbo su jais po pamokų, drauge darė laboratorinius bandymus. Mokytojos dėka jaunieji Pilviškių mokslininkai gali didžiuotis puikiais pasiekimais. Beje, šie moksleiviai sakė, kad biologija susidomėjo tik vyresnėse klasėse – tada, kai šį dalyką pradėjo dėstyti mokytoja D.Paškauskienė. Ši pedagogė per pamokas vaikams pateikia daug papildomos informacijos, pati ieško ir kaupia medžiagą užsiėmimams.

– Per pamoką mokytojas įspraustas į rėmus, turi dirbti pagal planus, reikalavimus. O su vaikais gilindamasis į mokslinį darbą gali išreikšti save. Baigusi universitetą, Druskininkuose pati dirbau biochemijos laboratorijoje. Jei nori vaikai – man irgi įdomu. Jiems padėti laiko visada randu, – kalbėjo pedagogė.

„Metų iniciatorius“

Šią nominaciją Vilkaviškio miesto seniūnas Algis KISELIŪNAS pelnė už iniciatyvą įrengti čiuožyklą. Prėjusią žiemą netikėtai mieste atsiradusia čiuožykla buvo sužavėti ne tik mažieji miesto gyventojai, bet ir vyresni žiemos sporto mėgėjai. Vakarais apšviestas ledas sutrauktavo daug žmonių. Buvo viliamasi, kad galbūt šią žiemą iš netoliese esančio pastato bus leidžiama ir muzika. Tačiau, pasak seniūno, dėl tam tikrų priežasčių šiemet to padaryti, atrodo, dar nepavyks.

O kol nėra sniego ir dar nereikia rūpintis čiuožykla, seniūnas planuoja, kaip pagelbėti ir vasaros sporto entuziastams. Miesto riedutininkams jis pažadėjęs padėti įgyvendinti ir jų svajonę – turėti savo aikštelę. Toje pačioje vietoje, kur žiemą užliejama čiuožykla (prie „Emsi“ degalinės), jau šį pavasarį bus įruošta aikštelė, skirta važinėtis riedučiais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mokiniams skirti maisto daviniai sukėlė diskusijų audrą
* Komunalininkai dezinfekuoja ir laiptines, ir suoliukus aikštėse
* Kaimyninėje Marijampolėje – koronaviruso protrūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip dirbate per karantiną?
Nuotoliniu būdu.
Ir iš namų, ir darbovietėje.
Darbo vietoje.
Turiu nedarbingumo lapelį, atostogauju.
Mane atleido.
Esu bedarbis (-ė), pensininkas (-ė).Kalbos patarimai

Ar prekės būna padidintos paklausos?
Kai kurie daiktai, pvz., medicininės kaukės, dezinfekantai šiu metu yra paklausios prekės, o ne padidintos paklausos. Neveikiamasis būtojo laiko dalyvis nevartotinas savaiminei (t. y. be pašalinio poveikio, specialaus įsikišimo atsiradusiai) ypatybei reikšti.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas