„Santaka“ / Regiono plėtros tarybos posėdyje aptarti svarbūs klausimai / Regiono naujienos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Regiono naujienos

Dalinkitės:  


Regiono plėtros tarybos posėdyje aptarti svarbūs klausimai

Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje aptarta informacija apie LR teritorijos bendrojo plano rengimą, priimti sprendimai dėl artimiausiu metu įgyvendinamų regiono projektų ir diskutuota dėl Marijampolės kolegijos.

2018 m. spalio 31 d. Kidulių dvare vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Marijampolės regiono plėtros tarybos nariai, Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento ir Viešųjų investicijų plėtros agentūros atstovai, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas ir Marijampolės regiono savivaldybių administracijų atstovai. Posėdžiui pirmininkavo Tarybos pirmininkas Metas Ražinskas.

Posėdyje dalyvavusi Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento LR teritorijos bendrojo plano projekto koordinatorė E. Archipovaitė pristatė informaciją apie LR teritorijos bendrojo plano rengimą, kuris rengimas 2020–2050 m. laikotarpiui. Anot Aplinkos ministerijos atstovės, LR teritorijos bendrasis planas – aukščiausias teritorijų planavimo dokumentas, turintis sąsajų su Valstybės pažangos strategija 2030, valstybės biudžetu ir kitais strateginiais Lietuvos valstybės planavimo dokumentais. Pranešėja teigė, kad LR teritorijos bendrojo plano rengimą koordinuoja Aplinkos ministerija. Šiuo metu yra parengta LR bendrojo plano esamos būklės (septynių sektorių) analizė. LR bendrojo plano koncepcija bus pradėta rengti 2019 m. sausio mėnesį. Aplinkos ministerijos atstovė teigė, kad LR bendrojo plano koncepcijos tikslas – ekonominės ir socialinės aplinkos gerinimas.

Posėdžio metu UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūros“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Kristina Vaskelienė ir Finansinės partnerystės skyriaus vadovė Inga Kaliakinaitė pristatė informaciją apie UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūros“ veiklą ir jos administruojamas finansines priemones, aktualias savivaldybėms: gatvių apšvietimo modernizavimą, finansuojamą iš Energijos efektyvumo fondo; savivaldybių viešųjų pastatų modernizavimą, finansuojamą iš Savivaldybių pastatų fondo;kultūros paveldo įveiklinimą, finansuojamą iš Kultūros paveldo fondo.

Pranešėja įvardijo, kokie nustatyti reikalavimai, norint įgyvendinti gatvių apšvietimo modernizavimo, savivaldybių viešųjų pastatų modernizavimo ir kultūros paveldo įveiklinimo projektus. Įvardijo, kokios yra suteikiamos garantijos bei paskolos sąlygos, įgyvendinant gatvių apšvietimo, savivaldybių viešųjų pastatų modernizavimo ir kultūros paveldo įveiklinimo projektus.

Posėdyje Taryba priėmė 5 sprendimus, susijusius su 2014–2020 metų laikotarpio Europos Sąjungos fondų regioninių projektų planavimu ir įgyvendinimu bei Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ projektų sąrašo ir Marijampolės regiono plėtros plano 2014–2020 metams pakeitimu.

Pirmuoju sprendimu buvo patvirtintas priemonės Nr. 04.5.1-TID-R-514 „Darnaus judumo priemonių diegimas“ iš ES struktūrinių fondų lėšų siūlomų bendrai finansuoti Marijampolės regiono projektų sąrašas, įtraukiant Marijampolės savivaldybės administracijos planuojamą įgyvendinti projektą „Darnaus judumo priemonių diegimas Marijampolės mieste“. Projekto įgyvendinimo metu siekiama optimizuoti ir racionaliai plėtoti susisiekimo infrastruktūrą Marijampolės mieste (įdiegti elektroninio bilieto ir viešojo transporto informacinę sistemą, rekonstruoti kai kurias perėjas, naujai įrengiant apšvietimo sistemą ir taip pritaikant neįgaliųjų poreikiams, prie mokyklų įrengti dviračių saugyklas, rekonstruoti viešojo transporto stoteles). Taryba pripažinti netekusiu galios Marijampolės regiono plėtros tarybos 2017 m. birželio 6 d. sprendimą, kuriuo patvirtintas priemonės 04.5.1-TID-R-518 „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ iš ES struktūrinių fondų lėšų siūlomų bendrai finansuoti Marijampolės regiono projektų sąrašas, kadangi Marijampolės regione pagal priemonę 04.5.1-TID-R-518 „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ nebus įgyvendintas nei vienas projektas. Trečiuoju sprendimu Taryba pakeitė priemonės 06.2.1-TID-R-511 „Vietinių kelių vystymas“ Marijampolės regiono projektų sąrašą, išbraukiant Šakių rajono savivaldybės administracijos projektą „Šakių miesto susisiekimo infrastruktūros modernizavimas“, nes pareiškėjas atsiėmė paraišką. Posėdyje pritarta Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sričių „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“ prioritetinio projektų sąrašo pakeitimui, išbraukiant Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos projektą „Apšvietimo inžinerinių tinklų atnaujinimas ir plėtra Vilkaviškio rajone”, kadangi pareiškėjas atsiėmė paraišką. Pritarta Marijampolės regiono plėtros plano 2014–2020 metams pakeitimui.

Posėdžio metu buvo pristatoma informacija apie 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamų Marijampolės regiono projektų nesuplanuotas lėšas.

Posėdyje dalyvavęs UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas pristatė informaciją apie atliekų tvarkymą Marijampolės regione.

Tarybos nariai taip pat diskutavo dėl Marijampolės kolegijos ateities. Marijampolės regiono plėtros taryba yra kreipusis į Ministrą Pirmininką, Švietimo ir mokslo ministeriją, prašant užtikrinti Marijampolės kolegijos kaip savarankiškos aukštosios mokyklos išlikimą, nes tai svarbu Marijampolės regiono socialinei ir ekonominei plėtrai. Marijampolės regiono plėtros taryba yra pritarusi regiono specializacijoms kryptims: Mokslas, Maistas, Mediena, Metalas. T. y. Marijampolės regione siekiama stiprinti ir plėtoti maisto, medienos, metalo sektorius, tai derinant su atitinkamos kvalifikacijos specialistų paruošimu regione, išnaudojant regione veikiančios Marijampolės kolegijos ir Marijampolės profesinio rengimo centro potencialą ir turimą bazę, taip viską apjungiant į vieningą modulį/klasterį „M 4.0“. Marijampolės regiono specializacijos krypčių įgyvendinimo plane yra numatytos priemonės, susijusios su kvalifikuotos darbo jėgos nuolatinio papildymo, atsinaujinimo, kvalifikacijos įgijimo ir perkvalifikavimo galimybėmis, kurias galėtų užtikrintų regione veikianti Marijampolės kolegija. Be to, Marijampolės regione aukštąjį išsilavinimą turinčių darbingo amžiaus gyventojų dalis (24, 2 proc.) ženkliai mažesnė nei šalies vidurkis (39, 7 proc.). Nesant sąlygų įgyti aukštąjį išsilavinimą regione, aukštąjį išsilavinimą turinčių darbingo amžiaus gyventojų rodikliai gali dar pablogėti, o tai gali lemti šiuo metu veikiančių verslo įmonių plėtros bei investicijų pritraukimo galimybių mažėjimą. Dėl to, Tarybos narių nuomone, svarbu, jog Marijampolės regione išliktų savarankiška aukštoji mokykla – Marijampolės kolegija.Ingrida Švabauskienė

Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos

Marijampolės apskrities skyriaus vyr. specialistė
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas