„Santaka“ / Nuo lapkričio 1 d. keičiasi kelių eismo taisyklės / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  



Nuo lapkričio 1 d. keičiasi kelių eismo taisyklės



Taisyklėse nustatyti griežtesni reikalavimai vairuotojams, jiems artėjant prie pėsčiųjų perėjų bei lenkiant dviratininkus, taip pat siekiama atsakingesnio pėsčiųjų elgesio.

KET pakeitimuose nustatyta prievolė vairuotojams nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje praleisti ne tik į ją įžengusį, kaip reikalauta iki šiol, bet ir žengiantį arba prie važiuojamosios dalies krašto stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Tai įpareigoja vairuotojus, artėjant prie nereguliuojamos sankryžos, anksčiau įvertinti eismo situaciją ir priimti sprendimą praleisti pėsčiąjį.

Eismo saugos požiūriu taip pat nepriimtina situacija, kai artėjančios transporto priemonės vairuotojas siekia paskubinti pėsčiųjų perėja einantį žmogų ir pravažiuoti pro pat jį, nesilaikydamas saugaus šoninio atstumo. Tokioje situacijoje pėsčiajam dėl nenumatytų priežasčių stabtelėjus kelyje – kluptelėjus, kažką pametus ir pan., vairuotojas nespėtų išvengti pėsčiojo partrenkimo. Todėl KET nustatyta, kad vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją tol, kol pėstieji neišėjo iš jo užimamos eismo juostos.

Atsakingiau turi elgtis ir patys pėstieji – žengdami į perėją jie turi būti atidūs ir įvertinti, ar eiti saugu. Siekiant tai užtikrinti, KET papildytos pėstiesiems skirtu reikalavimu prieš įžengiant į važiuojamąją kelio ar gatvės dalį ir einant ja vengti bet kokių veiksmų – mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir pan., kurie atitrauktų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo bei trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

Dviratininkų saugai gerinti KET nustatyta rekomendacija, kad motorinių transporto priemonių vairuotojai, apvažiuodami arba lenkdami dviratininkus, iki jų paliktų pakankamą šoninį atstumą – ne mažiau kaip 1 metrą, važiuodami iki 50 km/val. greičiu, ir ne mažiau kaip 1, 5 metro, jei važiuoja greičiau.

Statistikos duomenimis, Lietuvoje eismo įvykiuose pėstieji nukenčia gerokai dažniau nei vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse, kur pėsčiųjų žūtys vidutiniškai sudaro apie 20 proc. visų žuvusiųjų eismo įvykiuose. Lietuvoje šiais metais iki rugsėjo 1 d. žuvo 42 pėstieji (38 proc. visų žuvusiųjų keliuose), iš jų pėsčiųjų perėjose – 11 (26 proc. visų žuvusių pėsčiųjų).

Esamai situacijai gerinti įsigalioja nauji pėstiesiems ir dviratininkams apsaugoti skirti KET reikalavimai, parengti atsižvelgiant į gerąją kitų Europos valstybių praktiką. Tikimasi, kad tai padės veiksmingiau gerinti eismo saugos situaciją ir sumažinti pėsčiųjų ir dviratininkų žūčių skaičių.

Svarbiausi Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitima:

  • Nuo šiol vairuotojui reikia praleisti ne tik į pėsčiųjų perėją įėjusį (įžengusį), bet ir žengiantį arba prieš pat eismo juostą stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiajį.

    KET 27
  • Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, kol pėstieji, kuriuos privaloma praleisti, neišėjo iš jo užimamos eismo juostos.​ KET 32
  • Pėstiesiems prieš žengiant ir einant važiuojamąja dalimi draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu ar atlikti kitus dalykus, kurie atitrauktų dėmesį nuo aplinkos. KET 44
  • Nuo šiol rekomenduojama, kad automobilių vairuotojai, apvažiuodami arba lenkdami dviratininkus iki 50 km/h greičiu, tarp transporto priemonių paliktų ne mažesnį kaip 1, 0 m šoninį tarpą, ir ne mažesnį kaip 1, 5 m šoninį tarpą, kai motorinių transporto priemonių greitis didesnis kaip 50 km/h.

    KET 126
  • Padidintas leidžiamas važiavimo greitis besimokantiems vairuoti bei laikantiems egzaminą bei pradedantiesiems vairuotojams: automagistralėse – iki 100 km/h, greitkeliuose – iki 90 km/h, keliuose su asfalto ar betono danga – iki 80 km/h, kituose keliuose – iki 70 km/h.

    KET 131.2
  • "Krovininiams automobiliams kurių masė didesnė kaip 3, 5 tonos ir jų junginiams, taip pat autobusams su priekabomis, padidinamas leidžiamas greitis greitkeliuose: automagistralėse ir greitkeliuose – iki 90 km/h, keliuose su asfalto ar betono danga – iki 80 km/h, kituose keliuose – iki 70 km/h.

    KET 131.3
  • Pakeistas lengvųjų ir krovininių automobilių, kurių leidžiamoji masė didesnė nei 3, 5 tonos, leidžiamas greitis: automagistralėse, greitkeliuose ir keliuose su asfalto ar betono danga – iki 90 km/h, kituose keliuose – iki 70 km/h.

    KET 131.4
  • ​Nuo šiol KET aiškiai nurodyta, kad leidžiama lenkti sankryžoje, važiuojant pagrindiniame kelyje.

    KET 140.1
  • Lygiareikšmių kelių sankryžoje dabar vairuotojas privalo duoti kelią iš dešinės artėjančioms transporto priemonėms tik tuomet, jeigu transporto priemonių važiavimo trajektorijos kertasi.

    KET 155
  • Nuo šiol, jei velkamas ar vežamas automobilis atsuktas prieš transporto priemonių judėjimo kryptį, o avarinė signalizacija neveikia, jo priekyje turi būti pritvirtintas avarinio sustojimo ženklas.

    KET 216
  • Keičiasi 307 ženklo reikšmė. Draudžiama važiuoti visais automobiliais, traktoriais ir savaeigėmis mašinomis su priekabomis. Ankščiau ženklas draudė tik krovininų automobilių su priekabomis eismą.​

    KET 1 pr. 307
  • Nebelieka mėlynos spalvos automagistralės kelio ženklų, lieka tik žali.

    KET 1 pr. 501, 502, 619
  • Naujas kelio ženklas „Dviračių Eismas“, kuris informuoja, kad nurodytomis kryptimis vyksta dviračių eismas.

    KET 1 pr. 856
  • Sustoti važiuojamųjų dalių sankirtoje pažymėtoje geltonomis linijomis jei už jos yra susidariusi kliūtis draudžiama visiems, net ir sukantiems į kairę pusę.

    ​​​ KET 3 pr. 1.32
  • Naujas kelio ženklas, žymintis pėsčiųjų ir dviračių taką:

    KET 3 pr. 1.33
  • Galiojimo zoną turinčių draudžiamųjų kelio ženklų draudimai nebaigia galioti iki už artimiausios sankryžos jei ji yra nepažymėta pirmumo ženklais (pvz. lygiareikšmė) (I pr. 5 p.)






Publikuota: 2018-10-31 11:33:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai