„Santaka“ / „Maximos“ pirkėja pasijuto apvaginta apsaugos darbuotojų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-12-19 09:43

Dalinkitės:  


„Maximos“ pirkėja pasijuto apvaginta apsaugos darbuotojų

Eglė KVIESULAITIENĖ


Ko gero, kiekvienas pasijustume nemaloniai svetimų žmonių akivaizdoje apkaltintas vagyste. Ir menkai širdį bepaguostų tyliai ištartas atsiprašymas. Į tokią situaciją patekusi vilkaviškietė nutarė nenutylėti ir kreiptis į redakciją, kad istorija būtų paviešinta.



Rinkosi baterijas

Prieš savaitę, sekmadienį, vilkaviškietė Virginija Balčiūnienė užėjo į „Maximos“ prekybos centrą, esantį J.Basanavičiaus a., apsipirkti. Moteris pasakojo mėgstanti šią parduotuvę, tad užsukanti kone kasdien. Vilkaviškietė dėl stuburo ligos pripažinta invalide, jai medikai pataria daug judėti, todėl moteris kasdien vaikšto, kartais, kai net ir nieko nereikia, užsuka į parduotuves, pasižvalgo po lentynas. Tačiau iki šiol jokių incidentų nei su parduotuvės darbuotojomis, nei su apsauga neturėjo.

Minėtą dieną ji taip pat vaikščiojo po „Maximą“, dairėsi į lentynas. Virginijos akys užkliuvo už baterijų, kurių kaina dėl akcijos buvo gerokai sumažinta. Moteris čiupinėjo baterijas ir svarstė, ar jos netiktų namuose turimiems laikrodžiams. Virginija dar buvo priėjusi prie salėje dirbusių pardavėjų ir paklausė, ar baterijos ne akumuliatorinės. Vėliau viską apsvarsčiusi vilkaviškietė baterijas padėjo atgal į lentyną, pasiėmė vaisių ir nuėjo prie kasos.





Apsauga nepastebėjo

Kai atėjo jos eilė mokėti, prisistačiusi apsaugos darbuotoja Gintarė griežtai paklausė, kodėl Virginija nemokanti už baterijas. Išsigandusi ir sutrikusi moteris visų akivaizdoje buvo nuvesta į apsaugos kabiną.

– Jūs tik pagalvokite, kaip aš jaučiausi, – pasakojo V.Balčiūnienė. – Buvo kaip tik tas laikas, kai žmonės eina iš bažnyčios. Parduotuvė pilna žmonių, prie kasos nusidriekusi ilga eilė, kurioje stovėjo ir mane pažįstančių žmonių. O aš kaip kokia vagilė buvau nuvesta apsaugos darbuotojų. Iš gėdos neturėjau kur dėti akių. Visi į mane žiūrėjo smerkiančiais žvilgsniais.

Apsaugos kabinoje apsaugininkė išdėstė Virginijai, jog monitoriuje matė, kaip ji įsidėjo baterijas. Tolesnių pirkėjos veiksmų apsaugos darbuotoja nebesekė, tad ir nepastebėjo, kaip moteris baterijas padėjo atgal į lentyną.

Anot apvagintos moters, įsitikinusi, kad baterijų ji neturi, apsaugos darbuotoja net neatsiprašė dėl incidento.



Kreipėsi į direktorę

V.Balčiūnienė iš parduotuvės namo parėjo sukrėsta. Jai net teko griebtis vaistų, nes dėl nervinės įtampos pradėjo raižyti skausmai. Moteris patyrė stresą. Viską apgalvojusi, kitą dieną V.Balčiūnienė su prašymu išnagrinėti nemalonią istoriją kreipėsi į parduotuvės direktorę Jolantą Šiugždienę. „Maximos“ vadovė atsiprašė klientės ir pažadėjo raštu atsakyti į jos skundą.



Virginija sakė šioje istorijoje jaučianti ir dalelę savo kaltės, mat į prekybos salę ėjo be specialaus parduotuvės krepšio. Daug nesiruošusi pirkti, moteris manė pirkinius pasinešianti tiesiog rankose. Tad nori įspėti ir kitus pirkėjus, kad būtų budrūs – nenorėdami pirkti, prekių neimtų net į rankas, o perkamas dėtų tik į parduotuvės krepšį. Atsidurti tokioje situacijoje ir būti apvagintam gali pasitaikyti kiekvienam.



Turėjo atsiprašyti

Išreiškusi apgailestavimą dėl įvykusio incidento, „Maximos“ direktorė pasiūlė žurnalistams aiškintis su UAB „VP Market“ atstove spaudai. Visam bendrovės tinklui atstovaujanti Viktorija Jakubauskaitė tvirtino, jog incidentų su apsauga būna beveik visose parduotuvėse. Vagysčių skaičius kasmet auga. Per mėnesį tinklo parduotuvėse sulaikoma apie 2 tūkst. vagių, kurie padaro keliasdešimt tūkstančių nuostolių. Todėl apsauga kartais ir persistengia. Tokie incidentai būna itin nemalonūs.

Atstovė spaudai paaiškino, jog įtarę vagystę apsaugos darbuotojai turėtų tyliai, kitiems nematant nusivesti pirkėją į šalį ir pasiteirauti, ar jis nepamiršęs užmokėti už prekes.

– Tikiuosi, kad mūsų apsaugos darbuotojai veikė pagal instrukcijas, – kalbėjo V.Jakubauskaitė. – Blogai, kad iki galo neišsiaiškinę užsipuolė pirkėją. Beje, supratę, jog suklydo, jie turėjo atsiprašyti. Mes per Jūsų laikraštį norime atsiprašyti Virginijos Balčiūnienės dėl šio incidento visos UAB „VP Market“ vardu.



Atstovė spaudai tvirtino, jog incidentas bus išsiaiškintas. Jei pasirodys, kad apsaugos darbuotojai pažeidė instrukcijas, jie bus nubausti.



Incidentas – ne pirmas

Tai jau ne pirmas atvejis, kai į „Santakos“ redakciją kreipiasi „Maximos“ apsauga nepatenkinti žmonės. Prieš kurį laiką nepilnamečio berniuko mama nusiskundė, kad jos vaikas su draugu prekybos centre paėmė ir neužmokėję išsinešė žaislą. Iškviestoms vaikų mamoms apsaugos darbuotojai liepė kompensuoti už vagystę, kad nebūtų pranešta policijai. Išsigandusios moterys nesiginčijo – apsaugos darbuotojams sumokėjo žaislo kainą, nors jis liko parduotuvei. Tuomet redakcijai pasiguodusi berniuko mama viešinti istorijos nenorėjo, tad „VP Market“ vadovybei nepranešėme.

UAB „VP Market“ atstovė spaudai patikino, jog apsaugos darbuotojai šiuo atveju tikrai pažeidė tarnybines instrukcijas.

– Jeigu klientas pasiima prekę ir už ją nesumoka, tai pastebėjusi apsauga turi paprašyti, kad būtų sumokėta, – aiškino V.Jakubauskaitė. – Prekė, už kurią sumokėta, atitenka žmogui. Juk būna, kad žmogus įsideda prekę ir pamiršta, arba vaikas nori saldumyno, o pats neturi pinigų. Dažniausiai problemą sprendžiame gražiuoju. Tik tokiu atveju, jei pirkėjas elgiasi ypač įžūliai, nesutinka sumokėti už paimtas prekes, kreipiamės į policiją.

Atstovė spaudai apgailestavo, jog apie pastarąjį incidentą, kai buvo paimti pinigai ir negrąžinta prekė, nesužinojo iš karto. Už tokį savivaliavimą apsaugos darbuotojas net gali prarasti darbą.





Publikuota: 2006-12-19 09:43:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai