„Santaka“ / Pagerbti rajono žemdirbiai / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Žemdirbių šventės naujovė – iš rudens gėrybių pagamintų drabužių demonstravimas – nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo.

Autoriaus nuotr.


Pagerbti rajono žemdirbiai

Andrius GRYGELAITIS


Šie metai Lietuvos žemdirbiams nebuvo itin dosnūs – vasaros karščiai pakenkė rapsų ir javų derliui, o ir gyvulių augintojams kilo pakankamai daug problemų ruošiant pašarus žiemai. Nepaisant visko, pamiršę kasdienius rūpesčius ūkininkai susirinko į tradicinę šventę „Rudens prijuostė“.



Netrūko pramogų

Šventė vyko po atviru dangumi – Vilkaviškio kultūros centro prieigose. Pramogų čia netrūko nė vienam. Žmonės buvo kviečiami pasivaržyti prie šaškių lentos, vietoje įprastų figūrų naudodami obuolius ir kriaušes, taip pat raginami išmėginti savo rankos taiklumą į krepšį mėtydami bulves. Norintieji galėjo palenktyniauti, ritindami didžiulius šieno ritinius ar grūdų maiše ieškodami paslėptų monetų. Sušalusieji buvo vaišinami karšta sriuba bei arbata, o išalkusieji galėjo užeiti į Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistų įrengtą palapinę, kurioje turėjo progą paskanauti ūkininkų užaugintų gėrybių.

Šventės dalyviai taip pat galėjo apsilankyti prekybininkų miestelyje ir įsigyti ar gauti dovanų ne tik įvairių daiktų, bet ir triušių, vištų bei kačiukų. Daug ką intrigavo galimybė apsipirkti aukcione. Čia vis keldami kainas šventės svečiai vietoje žadėto paršiuko įsigijo jūrų kiaulytę, vietoje žadintuvo – gaidį, vietoje pripučiamos valties – guminius batus, o vietoje rankinuko – šiaudinę pintinę.


Kai šventės vedėjai Ramūnas Puodžiūnas ir Rūta Mikulytė visus pakvietė į madų šou ant podiumo lipo ir iš rudens gėrybių kurtus rūbus demonstravo visų 12 rajono seniūnijų atstovai. Batai, pagaminti iš kankorėžių, suknelės, nuaustos iš klevo lapų, vaisių skrybėlės ar kaštonų vėriniai – tai tik maža dalis to, ką išvydo publika.

Susirinkusiųjų laukė ir daugiau pramogų. Jiems specialią programą dovanojo iš Jurbarko rajono atvykusi Rasa Augustienė su žirgu Rabinu, visoje šalyje žinomas skrabalininkas Regimantas Šilinskas, muzikos grupė „Biplan“ bei vietiniai šokių kolektyvai „Lelija“ (vad. Irena Šunokienė) ir „Vyželė“ (vad. Sonata Jankienė).



Pagerbti geriausieji

Pagrindinis šventės dėmesys visgi buvo skirtas geriausiems ir per šiuos metus labiausiai pasižymėjusiems mūsų krašto žemdirbiams. Tradiciškai „Rudens prijuostė“ prasidėjo šv. Mišiomis už ūkininkus Vilkaviškio katedroje. Per jas dekano prelato Vytauto Gustaičio pašventinta duona vėliau buvo išdalyta seniūnijų atstovams. Pasibaigus šv. Mišioms link kultūros centro nusidriekė įspūdinga eisena.


Į „Rudens prijuostę“ susirinkusius žemdirbius sveikino Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Kęstutis Smirnovas, Žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis, Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė, Ūkininkų sąjungos, kaimo reikalų komiteto atstovai ir kt. Visi jie linkėjo užmiršti slegiančius rūpesčius bei vylėsi, kad ateinantys metai žemdirbiams bus daug sėkmingesni nei keli praėję.

A. Neiberka atkreipė dėmesį, kad žemdirbiai itin daug prisideda prie kaimo gerovės ir darbo vietų kūrimo. Rajono meras ragino ūkininkus nebijoti kreiptis pagalbos tiek į jį, tiek į kitus Savivaldybės darbuotojus. Jis taip pat pasidžiaugė, jog šiais metais bendradarbiaujant su žemdirbiais buvo pradėtas įgyvendinti žvyrkelių būklės gerinimo projektas. Rajono vadovas už įvairius nuopelnus padėkos raštais apdovanojo ūkininkus Gediminą Stanaitį, Rasą Alavočienę, Romualdą Vidūną, Ramutį ir Linutę Skrinskus, Ireną ir Medastą Mačiulius, Redą Bronienę, Marijų Janušauską bei Vincą ir Janiną Mačiulius.

A. Butkevičius jau eilę metų pagerbia konkurso „Metų ūkis“ laureatus. Šiemet Seimo narys padėkas įteikė pirmos vietos laimėtojams rajone Rūtai ir Arūnui Račiukaičiams, antrąją vietą pelniusiems Gritai ir Kęstučiui Vitkauskams bei trečiąją – Jurgitai ir Jonui Matulaičiams. Savivaldybės vadovai konkurso laureatus pagerbs lapkričio mėnesį Kaune vyksiančiame renginyje.


Seimo narys K. Smirnovas taip pat į šventę atvyko ne tuščiomis. Jis šiemet apdovanojo tris mūsų krašto ūkininkus: Kęstutį Nikliauzą, Gintą Juraitį bei Kęstą Pranaitį.



Žino rajono problemas

Šventėje apsilankiusi viceministrė A. Miškinienė išskyrė ūkininkų svarbą. Anot jos, tai – patys drąsiausi produkcijos gamintojai, kadangi jie nepailstamai dirba neturėdami garantijos dėl galutinio rezultato.

„Šiame sektoriuje problemų yra daug ir jas būtina spręsti. Viskas susitvarkys tada, kai kainų grandinėje ūkininko dalis bus sąžininga. Žinau ir Vilkaviškio krašto bėdas. Kai pradėjome dirbti, jau radome priimtus sprendimus dėl palankių ir nepalankių ūkininkauti vietovių. Naujai perbraižytas žemėlapis Vištyčio ir Gražiškių seniūnijoms nebuvo palankus. Mums aišku, kad šiose seniūnijose ūkininkavimo rezultatai yra daug prastesni, nei kitur ir visai nesvarbu, ką rodo įvairios skaičiavimo metodikos. Nepažadu, kad padarysime pokyčius, tačiau ieškome įvairių galimybių, kaip pakeisti esamą situaciją“, – į Vilkaviškio krašto ūkininkus kreipėsi A. Miškinienė.

Ji Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio padėkomis už įvairius nuopelnus apdovanojo Savivaldybės administracijos direktorių Vitą Gavėną, Gižų seniūną Romą Kučiauską bei rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkę Liną Kružinauskienę.

Į šventės dalyvius kreipęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas S. Dimaitis džiaugėsi Vilkaviškio lopšelių-darželių „Eglutė“ ir „Pasaka“ aktyvumu, nes šie ryžosi dalyvauti akcijoje „Auginu Lietuvai“ ir laimėjo šiltnamius. Svečias pabrėžė, kad meilę žemei reikia ugdyti kol vaikas dar yra mažas. Jis taip pat įteikė padėką ūkininkui Sauliui Pavelčikui.

Per šventę už ilgametį bendradarbiavimą banko „Luminor“ atstovas apdovanojo ūkininkus Roką ir Arvydą Šlivinskus bei Vitalį Skystimą.



Dovanos – gražiausių sodybų savininkams

Per šventę buvo pagerbti ir gražiausių sodybų konkurso laureatai. Konkurso pirmininkė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė pasidžiaugė nuolat gražėjančiu mūsų rajonu. Anot jos, kuriant grožį svarbiausia ne investicijos ir prabanga, o įdedama meilė.

Šiemet konkurso komisija aplankė 25 sodybas, taip pat Antupių, Karklinių, Čyčkų, Geisteriškių bei Klausučių kaimų viešąsias erdves. Išrinktos ne tik gražiausios šių metų sodybos, bet ir trys gražiausios šimtmečio sodybos. Jų šeimininkams įteiktos padėkos ir laimėjimą liudijantys simboliniai mediniai nameliai. Jie atiteko Irenai ir Vidui Rudzevičiams, jų bendrapavardžiams Ramutei ir Valiui bei Aldonai Čėsnienei.


Gražiausiai besitvarkančia Vilkaviškio rajono sodyba gyvenvietėje šiemet tapo Birutės ir Rimo Tamulynų sodyba, o gražiausiai besitvarkančia vienkiemyje – Reginos ir Algirdo Mecutų sodyba. Buvo išskirta ir viena sodyba, kurioje itin puoselėjami ilgamečiai etnografiniai elementai. Jos šeimininkams Elvyrai Elenai ir Bronislovui Antanui Alkevičiams įteiktas medinis angelas.

Dar keliems gražių sodybų savininkams padovanoti medelių sodinukai. Juos gavo Laima ir Valdas Melninkai, Rita ir Kazimieras Venckai, Dalė ir Danas Rudzevičiai, Rasa ir Gintaras Alavočiai, Liudmila ir Sigitas Valiukevičiai, Asta ir Vidmantas Petruliai bei Vida Šneiderienė.



Galerija: „Rudens prijuostė“




Publikuota: 2018-10-02 09:17:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai