„Santaka“ / Gyvenančių prie geležinkelių saugumui – išmanioji programėlė / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Gyvenančių prie geležinkelių saugumui – išmanioji programėlė


Muzikos klausymas, naršymas išmaniuosiuose telefonuose, trumpųjų žinučių rašymas pastaraisiais metais tampa vis dažnesne neatsargaus elgesio ir skaudžių geležinkelių transporto eismo įvykių perėjose priežastimi. Vis didėjančiam mobiliųjų įrenginių naudojimui gruodžio mėnesį Lietuva pasitelks mobiliąją aplikaciją.



Per paskutinius trejus dvejus naudodamiesi mobiliaisiais įrenginiais žuvo 4 asmenys, o 1 buvo sužeistas Kiekvieno valstybės piliečio žūtis – praradimas ne tik šeimai, bet ir valstybei – galime skaičiuoti, kad valstybė dėl šių žūčių patirs apie 2, 4 mln. EUR nuostolį. Neatsargus elgesys geležinkelių ar automobilių keliuose dėl mobiliųjų įrenginių naudojimo tampa vis dažnesne eismo įvykių priežastimi ir lemia apie 4 proc. eismo įvykių, kurių metu sužeidžiami ar žūva pėstieji.

„Matydami tai, kad pėstieji nežino, kaip saugiai elgtis geležinkelių keliuose, neįvertina gyvybei kylančio pavojaus ir geležinkelį kerta draudžiamose vietose nepakeldami akių nuo telefonų ekranų ar neištraukdami ausinių iš ausų, nusprendėme sukurti mobiliąją programėlę, kuri įspės pėsčiuosius atskiru pranešimu apie patekimą į pavojingąją geležinkelio zoną, kuri tęsiasi 2, 5 m nuo kraštinio bėgio“, – būsimą mobiliąją programėlę pristato Lietuvos transporto saugos administracijos l. e. direktoriaus pareigas Genius Lukošius.



Pasak pašnekovo, mobiliosios programėlės naudotojas priartėjęs prie geležinkelio gaus pranešimą, kad artėja prie pavojingosios geležinkelio zonos. Žemėlapyje bus atvaizduojama žmogaus buvimo vieta ir artimiausia geležinkelio perėja, tiltas ar viadukas, kuriais asmuo gali saugiai kirsti geležinkelį.

„Pavojingojoje geležinkelio zonoje esantiems arba tam nenumatytoje vietoje geležinkelio kelią kertantiems išmaniosios programėlės naudotojams turėtų būti sukurti specialūs garsiniai ir vaizdiniai apribojimai, , išskyrus skambučius pagalbos tarnyboms“, – būsimos geležinkelių saugos mobiliosios programėlės galimybes įvardija Genius Lukošius.

Mobilioji programėlė bus pasiekiama šalies mastu ir prieinama per „Android“ ir „iOS“ įrenginius. Savo įrenginiuose suaugusieji programėlę galės įsidiegti patys, o vaikų išmaniuosiuose telefonuose diegdami mobiliąją programėlę programėlės nustatymuose tėvai galės pasirinkti gauti informaciją apie vaiko buvimą pavojingojoje geležinkelio zonoje.

Išmanioji programėlė pateiks statistinę informaciją, kurioje geležinkelio dalyje yra daugiausiai pėsčiųjų, kokio jie amžiaus.
Neatsargus elgesys geležinkelių ar automobilių keliuose dėl mobiliųjų įrenginių naudojimo tampa vis dažnesne eismo įvykių priežastimi ir lemia apie 4 proc. eismo įvykių, kurių metu sužeidžiami ar žūva pėstieji.





Kertantiems geležinkelį būtina žinoti

Traukinio bėgius galima kirsti tik tam skirtose vietose ir konkrečiu laiku. Vienintelė saugi vieta kirsti bėgis yra geležinkelio pervažos, perėjos, viadukai ir pėsčiųjų tuneliai. Peronuose negalima bėgiais eiti iki reikiamo tako, negalima ant bėgių ir žaisti. Taip pat negalima vaikščioti geležinkelio tuneliais ir tiltais, nes juose vietos pakanka tik traukiniams. Prie bėgių negalima artintis neužsidegus žaliai šviesai ir nepakilus užtvarui.Priartėjus prie geležinkelio perėjos arba pervažos su dviračiu, paspirtuku arba riedlente, dviratį, paspirtuką ar riedlentę būtina persivaryti arba persinešti ir tik tuomet kelionę tęsti transporto priemone.

Traukinys ne automobilis. Šiai transporto priemonei reikia kur kas daugiau laiko ir atstumo, kad sustotų.

Atstumas nuo bėgių. Laukiant traukinio reikėtų stovėti bent 5 metrus nuo bėgių. Greitieji traukiniai sukelia vėjo sūkurį, kuris gali keleivį įtraukti, jei jis stovi per arti bėgių. Traukinių stotyse negalima bėgioti, ypač lyjant lietui.

Stebėti ženklus ir signalus. Pervažos užtvarams nusileidus ir užsidegus raudonai šviesai, niekada negalima žengti ant bėgių, nes vartai aktyvuojasi likus 20 sekundžių iki traukinio pasirodymo.



Traukinio negalima liesti. Traukinio visuomet reikia laukti keleiviams nurodytoje vietoje. Niekada negalima bandyti traukinio pagauti šiam pajudant, stojant ar pravažiuojant. Aidint signalui reikia atsitraukti nuo traukinio, nes garsu keleiviai perspėjami, kad durys užsidaro ir traukinys pradės judėti.



Publikuota: 2018-09-03 13:54:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai