„Santaka“ / Muziejaus šeimininkas siekia rekordo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-08-27 16:55

Dalinkitės:  


Plaktukų muziejaus įkūrėjo Sauliaus Matusevičiaus (kairėje) sukauptą kolekciją atidžiai perskaičiavo ir įvertino Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys bei Degučių kaimo bendruomenės pirmininkė Gitana Galeckienė.

Autoriaus nuotr.


Muziejaus šeimininkas siekia rekordo

Andrius GRYGELAITIS


Kiek daugiau nei prieš mėnesį rašėme apie Degučių kaime įsikūrusį plaktukų muziejų. Šiandien jo sumanytojas ir puoselėtojas Saulius Matusevičius taikosi į Lietuvos rekordų knygą.



Susisiekė rekordų registruotojas

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie duris naujai atvėrusį plaktukų muziejų, su S. Matusevičiumi netruko susisiekti agentūros „Factum“ Lietuvos rekordų registruotojas Vytautas Navaitis. Jis pasiūlė mūsų rajono gyventojui oficialiai užfiksuoti turimų plaktukų bei su jais susijusių daiktų skaičių ir taip patekti į šalies rekordų knygą.

Iki šiol Lietuvos rekordas „Gausiausias plaktukų rinkinys“ buvo užfiksuotas 2012 metais, o jo savininkas turėjo sukaupęs 485 plaktukus. Mūsų rajono gyventojo kolekcija – nepalyginamai didesnė.

Lietuvos rekordo siekiančiam S. Matusevičiui į pagalbą teko pasikviesti kelis nesuinteresuotus asmenis, kurie patvirtintų plaktukų skaičių bei kitą rekordų knygai reikalingą informaciją. Į pagalbą buvo pasitelktas Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys ir Degučių kaimo bendruomenės pirmininkė Gitana Galeckienė. Atidžiai apžiūrėję ir perskaičiavę visus eksponatus jie užfiksavo, kad muziejuje šiuo metu yra 537 plaktukai bei 8 su jais susiję daiktai. Būtent ši informacija kartu su liudininkų parašais bei filmuota medžiaga ir nuotraukomis buvo išsiųsta agentūrai „Factum“.





Užklumpa netikėtai

Pats S. Matusevičius tikino, kad jam šis rekordas – labai svarbus. Anot jo, kai įdedi visą širdį, visada smagu už tai sulaukti atlygio.

„Visa informacija išsiųsta, tad dabar belieka tik laukti, kol rekordas bus patvirtintas. Tai bus ilgiausias mano gyvenime laukimo periodas“, – šypsojosi muziejaus įkūrėjas.

Tiesa, daug labiau nei siekti rekordo jam rūpi tai, kad muziejuje netrūktų lankytojų. Bent kol kas Degučių kaimo gyventojas jų dėmesio trūkumu skųstis negalėtų. Paplitus informacijai apie jo įkurtą muziejų lankytojų čia užsuka kone kiekvieną savaitgalį. Pasitaiko ir tokių, kurie muziejų aplanko šiokiadieniais, po darbo valandų.

„Dažniausiai žmonės pasiskambina ir pasiteirauja, kada galėtų užsukti į svečius. Kadangi aš pats esu dirbantis, negaliu lankytojų priimti vos tik jie užsinori. Tiesa, buvo ne vienas atvejis, kai svečiai užsuko neperspėję. Kartą jie mane rado šeriantį gyvulius, o sykį – į sandėlį nešantį ką tik nukultus grūdus. Abu kartus teko viską mesti ir eiti svečiams pasakoti plaktukų istorijas. Jei jau kartą „įklimpau“ į tai, kelio atgal nėra. Tokiais atvejais darbai gali ir palaukti“, – juokėsi pašnekovas.



Nauda visai seniūnijai



Paprastai muziejuje su lankytojais Saulius užtrunka 1–2 val. Jam nepabosta degančiomis akimis nuolat pasakoti tas pačias istorijas, rodyti plaktukus, vardyti jų paskirtis. Pats muziejaus šeimininkas yra nepaprastai laimingas, galėdamas savo pomėgiu sudominti ir kitus.

Keturvalakių seniūnas G. Urbšys taip pat džiaugėsi šia S. Matusevičiaus iniciatyva. Anot jo, Degučių kaimas dabar tapo kur kas labiau žinomas, matomas, lankomas turistų.

„Prisipažinsiu, apie Sauliaus sumanymą atidaryti plaktukų muziejų sužinojau tik tada, kai šis atvėrė duris. Man tai buvo didelė staigmena. Žinojau, kad jo kaimynas turi įdomesnių plaktukų, bet apie Sauliaus pomėgį net neįtariau. Nuo to laiko, kai muziejus atvėrė duris, nuolat sulaukiu skambučių iš žmonių, norinčių jį aplankyti.

Galiu drąsiai tvirtinti, kad dėl plaktukų muziejaus visa seniūnija tapo labiau žinoma ir lankoma“, – džiaugėsi Keturvalakių seniūnas G. Urbšys.

Jis S. Matusevičiui už seniūnijos garsinimą įteikė Keturvalakių krašto 400 metų jubiliejaus medalį. Seniūnas juokais išreiškė viltį, kad nors tai ir ne plaktukas, bet vis tiek ras vietą muziejuje.

Pats muziejaus įkūrėjas džiaugėsi gautomis dovanomis ir vylėsi, jog ateityje galės dar labiau garsinti savo kraštą. Jis teigė, kad iš pažįstamų jau girdėjo kalbų, jog plaktukų muziejų ateityje žada aplankyti net Norvegijoje, Vokietijoje bei JAV gyvenantys tautiečiai.



Didžiausio lankytojų antplūdžio Saulius tikisi sulaukti prasidėjus mokslo metams.

Tie, kas norėtų aplankyti Degučių kaime įsikūrusį plaktukų muziejų, turėtų paskambinti S. Matusevičiui tel. 8 682 24 128.





Publikuota: 2018-08-27 16:55:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai