„Santaka“ / G. Surplys: aš nebijau nepatogių klausimų, o Šakių ir Vilkaviškio ligoninės nebus uždarytos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-08-23 17:22

Dalinkitės:  G. Surplys: aš nebijau nepatogių klausimų, o Šakių ir Vilkaviškio ligoninės nebus uždarytos

Rugsėjo 16 d. įvyks pakartotiniai rinkimai į Seimą Zanavykų apygardoje. Juose dalyvauja žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Spausdiname jo atsakymus į klausimus, kuriuos rinkėjai užduoda dažniausiai.

– Vykdote aktyvią rinkimų agitaciją. Kokie Jūsų įspūdžiai apie Zanavykų rinkimų apygardą?

– Geri čia žmonės ir vietos gražios. Šis kraštas yra lietuvybės, tautinio atgimimo, norminės lietuvių kalbos lopšys. Laimėjęs rinkimus jausčiau didelę garbę jam tarnauti. Lankydamasis Vilkaviškio, Šakių, Kauno rajonuose ir kviesdamas gyventojus ateiti prie balsadėžių bei pareikšti savo valią, išgirstu daug klausimų. Džiaugiuosi galėdamas išsklaidyti žmonių abejones arba paaiškinti tai, kas jiems labiausiai įdomu.

Mane stebina, kad kai kurie žmonės savo klausimus pradeda žodžiais: „Atsiprašau, norėčiau užduoti nepatogų klausimą.“ Pasirinkdamas politiko kelią puikiai žinojau, kad mano sąžinė turi būti visiškai švari, todėl aš nebijau nepatogių klausimų.

– Kodėl nusprendėte tapti Seimo nariu?

– Dar mokykloje nusprendžiau, kad būdamas politikas galėčiau prisidėti prie Lietuvos suklestėjimo. Dėl to universitete baigiau politikos mokslus. Turiu Europos studijų ir diplomatijos magistro diplomus. Esu dirbęs užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko patarėju, Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalbų rašytoju, vidaus reikalų viceministru. Šiuo metu einu žemės ūkio ministro pareigas ir esu įsitikinęs, kad tapęs Seimo nariu galėčiau dar geriau išnaudoti savo potencialą Lietuvos labui.

– Ar tapęs Seimo nariu atsisakytumėte ministro posto?

– Konstitucija leidžia būti ir Seimo nariu, ir ministru, tad tapęs Seimo nariu likčiau žemės ūkio ministru.

– Tai gal einate į Seimą, nes Jums, daugiavaikiam tėvui, neužtenka tik žemės ūkio ministro algos?

– Nors aš turiu tris vaikus, į Seimą einu ne dėl papildomos algos. Matote, Seimo narys, kuris taip pat yra ir ministras, gauna tik vieną algą. Taigi, jeigu laimėčiau rinkimus, darbo padaugėtų, o uždarbis liktų tas pats. Užtat valstybė per metus sutaupytų apie 50 tūkst. eurų, kurie galėtų būti panaudoti gyventojams.

– Sakote, kad norite dirbti dukart daugiau už tą patį atlyginimą. Keistas pasirinkimas.

– Iš tiesų noriu tapti Seimo nariu, nes, kaip jaunas politikas, turiu ambiciją atgaivinti Lietuvos regionus – miestus, miestelius ir kaimus. Pagrindus šiam planui padėjau dirbdamas vidaus reikalų viceministru, atsakingu už regioninę politiką. Tuomet inicijavau ilgametę regioninės politikos strategiją – Baltąją knygą, kurią parašėme kartu su visomis ministerijomis, merais, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Iškovojau, kad Lietuvoje liktų 10 augimo centrų (apskričių centrų), o ne vien Vilnius ar du su puse miesto, kaip siūlė kai kurie ekonomistai ir politikai.

Dabar, būdamas žemės ūkio ministras, bandau atgaivinti Lietuvos kaimą. Siekiu įtvirtinti stiprius konkurencingus ūkius ir paskatinti smulkių ūkių pažangą, puoselėti kaimo kultūrą ir švietimą, gerinti susisiekimą su miestais. Seimo nario mandatas man leistų dar daugiau padaryti dėl Lietuvos regionų.

Esu numatęs įstatymų, skirtų kurti darbo vietas regionuose, padėti šeimoms ir užtikrinti orią senatvę garbaus amžiaus žmonėms. Pastarieji to verti, nes daugelis išgyveno karą, tremtį ir sovietmetį, o šiandien vos suduria galą su galu. Jeigu Zanavykų apygardos rinkėjai pareikštų savo pasitikėjimą manimi, turėčiau Seimo nario mandatą, kuris man leistų drąsiai reikalauti, kad regioninės politikos idėjos būtų įgyvendintos pirmiausia šiame krašte.

– Ką konkretaus ir praktiško galėtumėte nuveikti Zanavykų apygardos rinkėjų labui?

– Esu numatęs tris uždavinius, kuriems skirčiau daugiausia jėgų. Pirmiausia reikia pagerinti susisiekimą, kad kaimo žmogui būtų lengviau pasiekiamas miestas. Kai kurios kelių, jungiančių miestelius, kaimelius ir miestus, atkarpos yra baisios. Pats naktimis važiuodamas iš rinkiminės apygardos į Vilnių jaučiuosi nesaugiai. Dėl to ieškočiau būdų atnaujinti blogų kelių dangas. Taip pat esu girdėjęs gyventojų nusiskundimų, kad viešasis transportas neužtikrina sklandaus susisiekimo su kitomis gyvenvietėmis, tad turiu pasirūpinti ir tuo. Turiu užtikrinti, kad žmonės galėtų laisvai ir patogiai judėti, net ir neturėdami savo automobilio.

Taip pat žinau, kad dešimtmečių skaudulys yra žvyrkelis nuo Kudirkos Naumiesčio iki Kidulių. Tiesa, tai vilkaviškiečiams ne itin aktualus klausimas, tačiau ir jis turi būti išspręstas. Pats kračiausi tuo žvyrkeliu ne kartą ir galvoju, kad šis pasienio su Rusija kelias turi tapti Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vizitine kortele. Turime vieną kartą susiimti ir jį išasfaltuoti.

Antrasis uždavinys – pritraukti bent keletą rimtų investuotojų, kurie sukurtų gerai apmokamų darbo vietų. Tai leistų išlaikyti jaunimą, o gal net paskatintų emigrantus grįžti namo. Esu numatęs veiksmų planą, kaip kelti šį kraštą ekonomiškai, kaip skatinti žmones likti gyventi jame, neemigruoti į didmiesčius ar užsienį. Turime išvystyti visokeriopą infrastruktūrą, kad būtų patenkinti visi gyventojų poreikiai. Turiu omenyje ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigas, laisvalaikio ir pramogų erdves, ir, žinoma, galimybę užsidirbti čia, o ne už kelių šimtų ar tūkstančių kilometrų.

Trečiasis uždavinys – sukurti pelningą dvarų ir kitų turistinių objektų ekonomiką. Turiu idėjų dėl Zapyškio bažnyčios, Zyplių, Kidulių ir Gelgaudiškio dvarų, esu susidaręs Vilkaviškio traukos objektų sąrašą. Jeigu turizmo plėtros idėjos gali nešti pajamas Švedijoje, JAV ir kitose šalyse, turime šansų iš jų uždirbti ir Lietuvoje.

– Žemės ūkio ministro darbas yra nelengvas. Ar nebus per sunku dirbti ir ministru, ir Seimo nariu?

– Žinote, dirbu nuo devyniolikos metų, kai antrame kurse įsidarbinau krikščioniško jaunimo žurnalo „Lux“ redaktoriumi. Didelę gyvenimo dalį dirbau pusantro etato krūviu dviejuose darbuose. Kai vieną vasarą dirbau ir dieninėje, ir naktinėje pamainose JAV, su draugu juokaudavome, kad labai saugome sveikatą, nes niekada nedirbame daugiau kaip dvidešimt keturias valandas per parą. Taigi esu ištvermingas. Dirbu greitai ir efektyviai. Turėdamas tokios patirties esu įsitikinęs, kad man užteks parako ginti žemdirbių bei kaimo gyventojų interesus, taip pat priiminėti įstatymus ir dar dirbti Zanavykų apygardos rinkėjų labui. Jau dabar turiu mobilų biurą, kurį matote važinėjantį po miestus, miestelius, kaimus, gyvenvietes ir vienkiemius. Su komanda planuojame sudaryti jo važiavimo grafikus ir apie tai informuoti gyventojus. Taip galėsiu būti arčiau Jūsų, galėsime pasitarti ir išspręsti Jums rūpimus klausimus.

– Bet ar Jūs suprasite, kas svarbiausia šio krašto žmonėms? Juk esate nevietinis.

– Taip, esu žemaitis iš Plungės, nors jau galėčiau vadintis ir vilniečiu, nes daugiau nei pusę savo gyvenimo gyvenu sostinėje. Čia gyvenu nuo studijų iš pradžių Vilniaus universitete, paskui grįžau po magistro studijų Birmingamo universitete Anglijoje. Jei nenorėčiau tobulėti ir pažinti kitą kraštą, gal visą gyvenimą būčiau praleidęs Plungėje.

Tiesa, nesu zanavykas, tačiau manau, kad būdamas Seimo narys, kuris taip pat dirba žemės ūkio ministru ir kelis kartus per savaitę sutinka premjerą bei kitus ministrus, aš galiu atnešti daug naudos Zanavykų apygardai. Esu vienintelis iš rinkimuose dalyvaujančių kandidatų, kuris yra ir Vyriausybės bei valdančiosios daugumos narys, o tai yra labai didelis privalumas, kadangi iš mano lūpų informacija atsakingus asmenis pasieks žymiai greičiau, efektyviau bus išspręstas ir gyventojui aktualus klausimas.

– Tačiau rinkėjai bruzda, kad ši Vyriausybė ketina uždaryti Šakių bei Vilkaviškio ligonines...

– Visiškas blefas. Išgirdęs tai iš žmonių, su kuriais susitinku, iškart susisiekiau su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Jis mane patikino, kad ligoninės nebus uždarytos. Reformos tikslas yra pasiekti, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas, kad ir kur jis gyventų, prireikus gautų saugų ir kokybišką gydymą. Tačiau tos paslaugos, kurių gyventojams reikia arti, liks ir net bus plėtojamos, todėl jokio pagrindo nuogąstauti nėra.Rugpjūčio 28 d., 19 val., Lukšių kultūros centre, A. Tatarės g. 39, vyks susitikimas su Seimo nariu Ramūnu Karbauskiu ir kandidatu į Seimą Giedriumi Surpliu.Rugpjūčio 29 d., 20 val., Kidulių dvaro salėje, Nemuno g. 66, vyks susitikimas su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei kandidatu į Seimą Giedriumi Surpliu.Politinė reklama. Apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąskaitos.

Užsk. 2828

Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas