„Santaka“ / Rugpjūtis – puikus metas ne tik vaikų atostogoms, bet ir sveikatos patikrai / Tavo vaikas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Tavo vaikas

Dalinkitės:  


Rugpjūtis – puikus metas ne tik vaikų atostogoms, bet ir sveikatos patikrai


Vasarą pastebimai padaugėja tėvų, į medikus bei vaistininkus besikreipiančių dėl vaikų traumų, nudegimų saulėje, vabzdžių įgėlimų, gerklės skausmo bei alerginių reakcijų. Tuo tarpu specialistai primena, kad atostogų metu derėtų pasirūpinti ne tik skubia pagalba, bet ir mokyklinio amžiaus vaikams būtina profilaktine sveikatos patikra.

Vasarą pagausėja traumų ir alerginių reakcijų

Vasarą daug vaikų linkę ilsėtis aktyviai, leisti laiką gamtoje, todėl sveikatos specialistams nekelia didelės nuostabos šiltuoju metų periodu padažnėję traumų ir nudegimų atvejai.

„Vasarą susirūpinę tėvai į vaistinę kur kas dažniau atskuba ieškoti vaikams preparatų nuo alergijos, uodų ar kitų mašalų įgėlimų, taip pat – tvarsčių, pleistrų, dezinfekcinių priemonių. Atostogų metu žymiai išauga traumų, nubrozdinimų, įdrėskimų, nudegimų saulėje skaičius. Be to, vaikus neretai kamuoja gerklės skausmas persišaldžius nuo patalpose ar automobiliuose veikiančių kondicionierių, jei sušilę išgeria šalto vandens. Kai nėra galimybės greitai kreiptis į savo gydytoją, tokiais atvejais visada pasirengę padėti vaistininkai“, – pasakoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė-vedėja Rasa Proscevičienė.



Jos teigimu, stebima tendencija, kad vasarą tėvai vis dažniau linkę vaikus gydyti homeopatinėmis priemonėmis, žolelėmis. Tačiau renkantis tokias priemones būtina įvertinti, ar jos tikrai gali išspręsti problemą.

„Jei vaikas suserga ūmiu peršalimu ar lėtiniu tonzilitu, virškinamojo trakto ligomis, tai homeopatinių preparatų veikimas gali būti per silpnas – būtina imtis tinkamo, efektyvesnio gydymo, nes tokie negalavimai lemia rimtesnių, sunkiau gydomų ligų atsiradimą. Kita vertus, homeopatiniai, iš natūralių produktų pagaminti repelentai gali būti puikus pasirinkimas saugantis nuo uodų ar kitų vabzdžių įgėlimų. Vaistinėse yra įvairių natūralių tepalų, kuriuos galima naudoti net kūdikiams“, – pataria vaistininkė.

Pats metas profilaktinei patikrai

Farmacininkė primena: nors vasaros atostogos skirtos poilsiui, bet jau dabar metas pagalvoti apie profilaktinę sveikatos patikrą, kuri privaloma kiekvienam ugdymo įstaigą lankančiam vaikui.

Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės, vizito į polikliniką planavimas gali padėti išvengti skubos bei prieš pat mokslo metus natūraliai susiformuojančio mažųjų pacientų antplūdžio.



„Dažniausiai tėvai suskumba gauti vaikų sveikatos pažymas paskutinėmis rugpjūčio dienomis ir, visai nekeista, skundžiasi didelėmis eilėmis gydymo įstaigoje. Norint to išvengti vasaros mediumas yra ypač tinkamas laikas apsilankyti pas gydytojus. Prisiminkime, kad didelės eilės poliklinikoje kelia stresą ne tik pacientams, bet ir gydytojams. Tikėtina, kad sveikatos patikra bus žymiai malonesnė, jei už durų medikų neskubins laukianti minia“, – primena R. Proscevičienė.

„Gintarinės vaistinės“ specialistė primena, kad vaikų imuninės sistemos būklę ir atsparumą ligoms lemia tinkamas, visus metus formuojamas bei palaikomas gyvenimo būdas.

5 pagrindinės geros vaikų savijautos taisyklės:

  1. Leiskite kuo daugiau laiko gryname ore, (geriausia – kaime, gamtoje), žaiskite judrius žaidimus;
  2. Įvertinkite oro temperatūrą ir saulės intensyvumą. Karščiausiu dienos metu stenkitės vengti perkaitimo ar saulės smūgio, gerkite daug vandens, visuomet dėvėkite šviesius, patogius galvos apdangalus;
  3. Palaikykite tinkamą vaiko kambario oro kokybę – oras turi būti drėgnas ir vėsus (ypač miegamajame);
  4. Pasirūpinkite visaverte mityba. Būtinai į racioną įtraukite kuo natūraliau užaugintų šviežių uogų, vaisių, mėsos, medaus ir pan.;
  5. Visus metus vartokite kalcio, magnio, geležies, vitamino D papildus – dėl papildomų vitaminų konsultuokitės su gydytoju ar vaistininku.



Publikuota: 2018-08-03 09:51:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai