„Santaka“ / Sukaktys

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24

Skubiai parduoda LAND ROVER FREELANDER (1999 m. 12 mėn., 2 l, dyzelis, su variklio defektu, 550 Eur). Tel. 8 641 68 516.
Galioja iki: 2019-07-05 11:38:02

Parduoda plastikinius 1 t ir 800 l talpos konteinerius (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, tinka vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir kt.), VW GOLF III (1996 m., 1,6 l, benzinas, baltos spalvos, nesurūdijęs, 400 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-07-06 15:56:02

Parduoda AUDI 100 C4 AVANT TDI (1993 m., 2,5 l, 85 kW, 6 pavaros, tamsiai pilkos spalvos, TA iki 2020 m. gegužės 31 d., geros būklės, 700 Eur), OPEL FRONTERA SPORT (1994 m., 2 l, įpurškimas, benzinas, 2 durys, nesurūdijusi, visi 4x4 varantieji ratai veikia gerai, TA iki 2021 m. gegužės 1 d., puikus medžioklei, žvejybai, 900 Eur). Tel. 8 618 57 171.
Galioja iki: 2019-07-06 18:16:52Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-12-07 09:31

Dalinkitės:  


Sukaktys

Poetiškas lapkritis Salomėjos Nėries vidurinėje mokyklojeKiekvieną lapkritį Salomėjos Nėries vidurinė mokykla padvelkia chrizantemų žiedlapiais, sukuriančiais nostalgišką melancholiją, kiekvieną lapkritį vėl prisimenama Salomėja Nėris, vėl skaitomi jos eilėraščiai, dar kartą bandoma naujai suvokti jos gyvenimo tieses ir kreives. Dvi savaites mokykloje vyksta lietuvių kalbos, dailės, muzikos mokytojų projektai, kuriuose stengiamasi iš naujo išgirsti Salomėją Nėrį, kitomis formomis įprasminti jos kūrybinį palikimą.

Tiek pirmajai artimesnei pažinčiai (žemesniųjų klasių mokiniams), tiek gilesniam poetės asmenybės suvokimui pasitarnauja kiekvieną rudenį vedamos literatūros pamokos S.Nėries muziejuje. Šį darbą kūrybiškai dirba lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R.Šlivinskienė. Čia mokiniai turi galimybę pažinti ne vadovėlinę poetės biografiją, sužinoti daug faktų, kurie labai ryškiai charakterizuoja menininkę.

Poetės 102-ojo gimtadienio išvakarėse mokyklos dvyliktokai su lietuvių kalbos vyresniąja mokytoja A.Ferenciene paruošė literatūros pamoką – poetinę kompoziciją „Ir vėl ją regiu“, kurią išvydo vyresniųjų klasių mokiniai. Ši programa buvo labai informatyvi, aprėpianti ir S.Nėries biografijos faktus, ir poetinį žodį, ir literatūrines interpretacijas. Įdomus naujas poetės gyvenimo vertinimas iš mokinių lūpų gražiai susiliejo su šokio ritmais ir dainų melodijomis. Dalyvių širdis sušildė autentišką menininkės aplinką primenančios dekoracijos.

Po meninės programos mokykloje vyko respublikinė mokytojų konferencija „O gal širdis manoji prasiveržė balsu?“, kurią organizavo lietuvių kalbos mokytoja R.Šlivinskienė, mokyklos direktorė D.Juškauskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui R.Mikulevičienė. Pranešimus parengė net penkios mūsų mokyklos mokytojos, lituanistės iš kitų rajono mokyklų, dvi mokytojos ekspertės iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos. Konferencijos lektorės siūlė naujas S.Nėries poezijos interpretavimo galimybes, metodikos inovacijas, naujus klasikinio kūrinio priartinimo būdus prie modernios šiuolaikinio mokinio mąstysenos ir kt.

Jau nuo 1957 m. vyksta tradiciniai penkių Lietuvos mokyklų, susijusių su S.Nėries vardu, jos biografija, susitikimai. Juose dalyvauja Vilkaviškio Salomėjos Nėries, Kauno Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos, Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Panevėžio Vytauto Žemkalnio ir Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos. Šiemet visos penkios mokyklos suvažiavo į Panevėžį.

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos lituanistai organizavo seminarą mokytojams „Kitaip skaitome Salomėją Nėrį“. Jo metu Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytojai komentavo prieštaringus poetės gyvenimo vertinimus, polemizavo su pedagogais apie mokinių požiūrį į klasiką ir moderniąją literatūrą, diskutavo kitomis edukologinėmis, kultūros temomis. Svečiai aptarė panevėžiečių skelbto respublikinio samprotaujamojo tipo rašinių konkurso „Vėjai plėšos, užkerojo (mano) širdį varnalėšos“ rezultatus. Šiame konkurse švietimo ministrės R.Žakaitienės pasirašytu diplomu buvo apdovanota ir mūsų mokyklos dvyliktokė Greta Kasparaitytė.

Panevėžiečiai parodė puikų poetinį spektaklį, skirtą S.Nėriai, mokyklų atstovai pasveikino vieni kitus, pasikeitė atminimo dovanėlėmis. Renginio metu suvenyrais buvo apdovanoti ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos kasmet skelbiamo tradicinio mokinių kūrybos konkurso „Skiriu Salomėjai“ dalyviai. Šiemet sulaukta ne tik mokinių sukurtų eilėraščių, miniatiūrų, laiškų, bet ir tos kūrybos iliustracijų (ruošiant konkurso nuostatus, remtasi poetės biografijos faktu, kad ir ji pati iliustruodavo savo eilėraščius). Laureatais tapo mokiniai iš Panevėžio, Lazdijų, Vilniaus. Panevėžiečių organizuotame piešinių konkurse S.Nėries poezijos motyvais diplomu buvo apdovanotas mūsų mokyklos devintokas Aivaras Zuikis.

Kiekvienais metais mokykloje pasikartojantys stabtelėjimai prie Salomėjos Nėries kūrybos motyvų, atgaivinta atmintis padeda moksleiviams geriau suvokti poetės meninę prigimtį, nenuspėjamą jos gyvenimą ir sprendimus. Unikali mūsų krašto geografinė situacija, mokyklos kultūrinis statusas mūsų bendruomenę įpareigoja, kad šis ryšys su poetės atminimu ir toliau tęstųsi nenutrūkstančia tradicija, kad kasmet pasikartojantis lapkritis vis dvelktų chrizantemomis, atspindinčiomis poetės lyrišką sielą.Rita LOZORAITIENĖ

Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos gimtosios kalbos mokytojaRenginių puokštė skirta kraštiečio jubiliejui paminėtiVinco Žemaičio – įžymaus miškininko, etnologo, istoriko, žurnalisto ir visuomenės veikėjo – 110-ąsias gimimo metines minėjo Žaliosios pagrindinė mokykla, prieš penkerius metus įgijusi teisę vadintis garbaus kraštiečio vardu.

Renginiai vyko visą savaitę. Pirmąją dieną istorijos mokytoja Ofelija Čėsnienė mokyklos muziejuje apsilankiusias moksleivių grupes supažindino su surinktais eksponatais bei V.Žemaičio gyvenimu, jo nuveiktais darbais.

Jubiliato gimimo dieną buvo organizuotas bėgimas prie paminklinio akmens, kuris Andriškių kaime žymi V.Žemaičio tėviškės buvusios sodybos vietą. Jaunieji šauliai su savo vadovu Romualdu Ramanausku ten nuvežė ir padėjo gėlių.

Trečią dieną du dideli autobusai Žaliosios pagrindinės mokyklos ir Daržininkų bei Lauckaimio skyrių moksleivius nuvežė į Kazlų Rūdą, kur V.Žemaitis dirbo urėdu ir skatino Lietuvos miškuose įgyvendinti naujoves. Mokiniai aplankė miškų muziejų, kuris nustebino eksponatų gausumu ir įvairumu.

Kitą dieną mokykloje, dalyvaujant ir skyrių mokiniams, buvo organizuota popietė „Piešiu aš medį“, kuriai vadovavo dailės ir technologijų mokytojos Lidija Černiauskienė ir Judita Skystimienė. Iš gamtinės medžiagos ir tekstilės sukomponuoti labai gražūs medžiai ir dabar puošia mokyklos koridorius.

Paskutinis savaitės renginys buvo tikra mokyklos šventė. Po šv. Mišių Žaliosios bažnyčioje mokiniai, mokytojai ir svečiai rinkosi į gražiai papuoštą mokyklos salę, kur vyko iškilmingas minėjimas, skirtas Vinco Žemaičio jubiliejinei gimimo sukakčiai paminėti. Krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas kalbėjo apie V.Žemaičio, kaip miškininko, darbą, jo dviejų sūnų visuomeninę veiklą bei nuopelnus Tėvynei. Kalbėtojas plačiau apsistojo prie knygos „Nuo Šeimenos krantų“, kurioje gausu informacijos apie V.Žemaičio įvairiapusę veiklą bei buvusio Žaliosios valsčiaus istoriją, žmones. Svečias kvietė mokinius būti vertais V.Žemaičio vardo, atlikti naudingus darbus visuomenei bei Tėvynei.

Meninę programą padovanojo Vilkaviškio kultūros centro kamerinis choras. Dainininkų skambiais balsais padainuotos dainos savo turiniu glaudžiai siejosi su mišku, gamta, meile Tėvynei ir buvo artimos V.Žemaičio puoselėtoms idėjoms. Tai džiugino susirinkusiuosius, norėjosi, kad tokių dainų būtų galima pasiklausyti dažniau. Dainas į darnią visumą jungė skaitomi gražiausi V.Žemaičio atsiminimai, kuriuos labai subtiliai ir raiškiai perteikė mokytoja Vilija Štreimikienė.

Mokyklos direktorė Daiva Pačkauskienė dėkojo visiems mokytojams ir mokiniams už didelį nuoširdų darbą, organizuojant jubiliejui skirtus renginius, o choristams – už gražų, profesionaliai atliktą ir širdžiai mielą koncertą. Direktorė chorui įteikė padėkos raštą, vadovai Laima ir Albinas Venclovai bei akompaniatorė Kristina Cibulskienė buvo apdovanoti gėlėmis.Julija VIZGIRDIENĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių
* Už paviršinių nuotekų tvarkymą mokės tik įmonės
* „Į depresiją žiūrime pro pirštus, kol ji neužsuka į mūsų kiemą“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas