„Santaka“ / Naujasis direktorius Vilkaviškyje mato daug erdvės veiklai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-07-16 16:32

Dalinkitės:  


Vitas Girdauskas, atėjęs dirbti į Vilkaviškio turizmo ir verslo centrą, turi aiškią verslo bei turizmo mūsų krašte viziją.

Autorės nuotr.


Naujasis direktorius Vilkaviškyje mato daug erdvės veiklai

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre (TVIC) pradėjo dirbti konkursą laimėjęs Vitas GIRDAUSKAS. Šis pokalbis su naujuoju centro vadovu – apie jo veiklos strategiją, bendravimą su verslo atstovais bei turizmo vystymo perspektyvas rajone.

– Vilkaviškyje esate naujas veidas. Kokį pirmą įspūdį susidarėte apie mūsų rajoną?

– Nesu vietinis, atvykau iš Šakių. Dar nespėjau susipažinti su miestu, rajonu, bet matau čia didelę perspektyvą. Vilkaviškis – žavus miestas, apylinkės – gražios, reikia tik tinkamai išnaudoti visus privalumus.

– Tad nuo ko pradėsite?


– Pirmiausia, ko pasigedau, kad trūksta bendravimo tarp įvairių sektorių, tarp valdžios ir verslo, tarp pačių verslininkų. Tad pirmasis žingsnis ir bus komunikacija. Planuoju susitikti su verslininkais, aplankyti visas įmones, kurių sąraše yra per 400. Kviesiuosi verslininkus į susitikimus, klausiu, ko jie norėtų. Galbūt bus pritarta verslo klubo steigimo idėjai.

Noriu suformuoti verslo įmonių informacinę duomenų bazę, kurią būtų galima patalpinti internete. Turiu minčių sukurti interaktyvų rajono verslo žemėlapį, išleisti Vilkaviškio rajono verslo įmonių, amatininkų katalogą, kuris pristatytų rajone teikiamas paslaugas.

Taip pat mano misija bus nuolatinis, reguliarus rajono verslininkų bendruomenės problemų pristatymas politikams, Savivaldybės administracijai. Ir atvirkščiai – tarpininkausiu verslininkams, pristatydamas valdžios požiūrį į aktualias problemas, siūlomus sprendimo būdus.

Be kita ko, manau, kad vertėtų suformuoti Vilkaviškio rajono verslo tarybą, kuri svarstytų svarbiausias verslo problemas, teiktų pasiūlymus rajono Savivaldybės tarybai, dalyvautų rajono verslo plėtros strategijos formavime, smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos lėšų valdyme.

– Kaip planuojate gerinti verslininko įvaizdį, keisti gyventojų požiūrį į verslą?


– Žinau, kad rajono verslininkai labai daug daro dėl žmonių, remia renginius ir atlieka daug kitų gražių dalykų, tačiau apie tai menkai kalbama. Manau, kad įvaizdžio formavimui tikrai nepakenktų nuolatinė informacija apie verslo būklę ir reikšmę vietos gyventojams. Ši kryptis apimtų reguliarų bendradarbiavimą su žiniasklaida, verslui skirtų publikacijų rajono spaudoje inicijavimą ir rengimą, verslo aktualijų, jau anksčiau minėto verslo klubo, susitikimų nuolatinį pristatymą. Ketinu atgaivinti anksčiau verslininkams organizuotus nominantų apdovanojimus, inicijuoti Metų mecenato rinkimus, pradėti rengti kalėdinius padėkos, labdaros vakarus, imtis kitų vietos verslą reprezentuojančių veiklų.

– Nemažai gabių, darbščių žmonių yra išvykę gyventi ir dirbti į užsienį. Gal turite minčių, kaip juos susigrąžinti į rajoną?

– Galvoju sukurti programą „Globalus Vilkaviškis“, kad TVIC turėtų išeivių duomenų bazę ir elektroninėje erdvėje palaikytų su jais nuolatinį ryšį, teiktų kraštiečiams informaciją, pvz., apie verslo kūrimo, investavimo galimybes rajone.

Labai svarbu kurti gerą rajono įvaizdį ir tinkamai jį pristatyti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tad būtų pravartu užmegzti ryšius ir bendrauti su lietuvių spauda išeivijoje, organizuoti kraštiečių susibūrimus tiek vietos kaimų, gyvenviečių, tiek viso rajono lygiu.

– Į kokias paslaugas nuo šiol bus orientuojama Turizmo ir verslo informacijos centro veikla?


– Į tas, kurias apima centro pavadinimas. Abi sritys – ir verslas, ir turizmas – yra susijusios ir vienodai svarbios.

Siūlysime pagalbą pradedančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui: nuo informacijos suteikimo iki įstatų parengimo bei įmonės įregistravimo. Veikiančioms verslo įmonėms siūlytume pagalbą siekiant rajono Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos, vietinio užimtumo iniciatyvų per darbo biržą arba ES fondų paramos. Padėsime rengti verslo planus ir gauti bankų ar INVEGA finansavimą. Organizuosime kursus, informacinius seminarus, kvalifikacinius mokymus verslo vadybos klausimais.

Taip pat teiksime informaciją apie ES fondų galimybes vykdant įmonių modernizaciją bei robotizaciją, verslo misijas, ieškosime galimybių padėti įmonėms dalyvauti šalyje organizuojamose verslo parodose, skatinsime naudotis parama dalyvaujant šiose misijose ir parodose. Ketiname padėti ieškoti eksporto rinkų.

Nepamiršta bus ir turizmo paslaugų plėtra. Turizmo paslaugų teikėjams pagelbėsime rinkodaros klausimais, kursime turizmo paketus, apimančius maitinimą, apgyvendinimą, atrakcijas ir lankomus rajono objektus, įtraukiant ir rajone atgaivintus amatus, vietos bendruomenių edukacines programas, suvenyrų gamybą. Atstovaudami kelionių organizatoriams pardavinėsime atostogų kelionių paketus. Ketiname organizuoti gidų kursus.

– Turite aiškią TVIC strategiją. Gal pasidalysite planais?


– Kaip minėjau, turėtume dalyvauti strateginių dokumentų rengime – atstovauti rajono verslo bendruomenei rengiant strateginius rajono plėtros dokumentus. Taip pat reikia parengti 2019–2025 metų centro plėtros strategiją, apimančią ne tik esamos situacijos analizę ir veiklos kryptis, bet ir konkretų būsimos veiklos planą. Taip pat reikėtų pagalvoti, kaip pristatyti investavimo mūsų rajone galimybes. Mintyse turiu investicijų pritraukimo į Vilkaviškį programą „Invest Vilkaviškis“, kurią pristatytume investicijų pritraukimu užsiimančioms viešosioms įstaigoms „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“, o taip pat verslo misijose bei parodose įvairiose šalyse. Ši programa apimtų suformuotą verslui siūlomų pastatų ir sklypų registrą, paramos verslui ir verslo investicijoms priemones, investavimo sąlygas ir galimybes Vilkaviškyje. Įgyvendinant programą ketinu bendradarbiauti su visomis verslo paramos institucijoms, įstaigomis, organizacijoms ir fondais.

Taip pat TVIC turėtų užsiimti ir Vilkaviškio įvaizdžio formavimu, nekalbant jau apie tai, kad reikėtų dalyvauti įgyvendinant VVG 2016–2023 metų strategiją.

Mano planuose yra ekonominės zonos kūrimo galimybių paieška. TVIC galėtų tapti tokios zonos kūrimo iniciatoriumi ir projektų rengėju.

Taip pat ketinu ieškoti socialinės sferos lėšų kapitalizavimo galimybių. Šios veiklos tikslas – ištirti galimybes paversti socialinei paramai skiriamas lėšas kapitalu, susietu su rajono verslo įmonėmis. Tai būtų Vilkaviškio ar Sūduvio kortos kūrimas, pasinaudojant kitų regionų ir šalių šios srities patirtimi.


DOSJĖ:

• Vitui Girdauskui – 58-eri, gyvena Sintautuose (Šakių r.).

• Išsilavinimas – aukštasis universitetinis: filologo-dėstytojo diplomas, Vilniaus technikos universitete įgytas vadybos magistro laipsnis, Henriksono universitete (JAV) – verslo vadybos magistro laipsnis.

• Paskutinė darbovietė – Šakių rajono savivaldybės administracija, kurioje dirbo 17 metų, vadovavo Regiono plėtros skyriui (po reorganizacijos etatas buvo panaikintas).

• Yra dirbęs mokyklos vadovu, individualios įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės direktoriumi, turizmo bei užsienio kelionių organizatoriumi.

• Vadovavo Šakių rajono turizmo paslaugų komisijai, visuomeninėms organizacijoms, Šešupės euroregiono Šakių biurui ir kt.

• Turi ilgametės tarptautinių projektų, kursų bei seminarų rengimo patirties.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas