„Santaka“ / Paramą pirmajam būstui norinčios gauti jaunos šeimos ruoštis turėtų jau dabar / Parama

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Parama

Dalinkitės:  


Nors prašymus teikti bus galima tik nuo rugsėjo 1 d., šeimos skatinamos būstą išsirinkti iš anksto.

Autorės nuotr.


Paramą pirmajam būstui norinčios gauti jaunos šeimos ruoštis turėtų jau dabar

Aušrinė VAŠČĖGAITĖ


Seimas reglamentavo, kaip bus teikiama finansinė paskata pirmąjį būstą regionuose įsigyjančioms jaunoms šeimoms. Jauni žmonės tokiu būdu bus skatinami neišvykti iš mažesnių Lietuvos miestų ar kaimų. Nors šeimos prašymus dėl paramos pildyti galės tik nuo rugsėjo 1 d., iki tol jos turės atlikti nemažai „namų darbų“.



Susirasti iš anksto

Pagal naująjį įstatymą parama bus teikiama jaunoms šeimoms, būstą planuojančioms įsigyti ne didžiuosiuose miestuose, o vietovėse, kuriose vidutinė būsto kvadratinio metro kaina yra ne mažiau kaip 65 proc. mažesnė negu didžiausia Lietuvoje kvadratinio metro kaina daugiabutyje. Kadangi šiuo metu tokia kaina yra 1444 Eur, į paramą galima pretenduoti perkantiesiems būstą, kurio kvadratinis metras yra ne brangesnis nei 505 Eur.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Simanynas patikino, kad mūsų rajone visos kainos yra mažesnės, todėl į paramą pretenduoti gali bet kurį parduodamą būstą išsirinkusios šeimos.


Nors paraiškas socialinės paramos informacinėje sistemoje bus galima teikti tik nuo rugsėjo 1 d., žmonės jau dabar raginami ieškotis būsto ir tartis su jo pardavėju. Mat teikiant prašymą bus privaloma žinoti visą informaciją: būsto kainą, vietą, pardavėją, bei gauti jo sutikimą naudoti asmeninius duomenis. Prasidėjus paraiškų teikimui beliks turimų dokumentų duomenis sukelti į sistemą.

Paramos gali tikėtis tik susituokusios poros arba vieniši tėvai ir motinos, auginantys vaiką. Svarbu, kad suaugusieji nebūtų vyresni nei 35 metų.



Pinigų gali nelikti

Pateikusios paraišką šeimos, Savivaldybės administracijai įvertinus jų pristatytus dokumentus, asmenine žinute gaus pranešimą apie patvirtintą arba atmestą paraišką. Gavęs žinią apie patvirtinimą pareiškėjas per dvi savaites privalės susirasti banką, kuris suteiktų jam paskolą būstui įsigyti. Bankas, įvertinęs norimą pirkti būstą, nustatys jo vertę ir tai, kokio dydžio paskolą pirkėjui skirti. Sudarius sandorį valstybė už jauną šeimą bankui sumokės dalį paskolos sumos.

Naujajame įstatyme numatyti keturi galimi paramos variantai. Jaunoms šeimoms, neturinčioms vaikų, bus teikiama 15 proc., auginančioms vieną vaiką – 20 proc., du – 25 proc., o tris ir daugiau – 30 proc. subsidija. Vis dėlto gali nutikti ir taip, kad pardavėjo prašoma suma bus didesnė, nei nustatys bankas. Tokiu atveju subsidijos bus skaičiuojamos nuo banko suteiktos paskolos sumos.


Tiesa, paramą greičiausiai gaus ne visi norintys ir atitinkantys įstatyme numatytus reikalavimus. Šiemet subsidijoms valstybė numatė 2 mln. eurų. Preliminariais skaičiavimais, paramos užteks tik kiek daugiau nei šimtui šeimų.

– Rugsėjo pirmomis dienomis bus sujudimas, nes visi kreipsis, norės patekti į šių metų „traukinį“, bet tikriausiai dalis nepateks. Naujajame įstatyme numatytas „bendras katilas“ visai šaliai. Iš jo bankai ims iki tol, kol bus pinigų. Kai tie 2 mln. pasibaigs, savivaldybės nebegalės išduoti naujų pažymų, – sakė A. Simanynas. – Tačiau šiemet paramos negausiančioms šeimoms vilties prarasti nereikėtų – jos automatiškai pateks į ateinančių metų eilę, kurioje bus išrikiuotos pagal paraiškų pateikimo datą.
Šiuo įstatymu siekiama išlaikyti žmones šalies pakraščiuose, kad jie neišsivažinėtų, bet ką jiems čia veikti? Darbų juk nėra. Būstas, aišku, gerai, bet reikia ir viso kito.
Algimantas Simanynas Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas


Tie, kuriems pavyks gauti paramą ir įsigyti būstą, jame gyventi turės bent 10 metų. Namą ar butą pardavus anksčiau, teks grąžinti valstybės suteiktą subsidiją.




Bus sumaišties

Įstatymui dar net neįsigaliojus susidomėjusiųjų naujovėmis netrūksta. Specialistas sakė jau nuo gegužės mėnesio sulaukiantis klausimų apie paramą. Galima spėti, kad norinčiųjų ir galinčiųjų gauti subsidijas netrūks visoje Lietuvoje.

Vis dėlto naujasis įstatymas gali atnešti ne tik naudos, bet ir sukelti sumaišties. Savivaldybės administracijai teks nemenka užduotis patikrinti, ar pagal įstatymus pareiškėjai turi teisę gauti paramą, ar būsto pardavėjas ir pirkėjas nėra susiję artimais giminystės ryšiais. A. Simanynas neslėpė, kad tai patikrinti gali būti nelengva.

– Mums garantavo, kad nebus problemų, norint įsitikinti, ar pardavėjas su pirkėju tikrai nėra susiję asmenys. Bus parengti tvarkos aprašai, teigiama, kad galimybės iššifruoti tokius ryšius bus. Savivaldybei, be abejo, prisidės papildomo darbo, – kalbėjo A. Simanynas.

Vis dėlto specialistui daugiau nerimo kelia kitas niuansas. Šeimos, šiemet negavusios paramos ir įrašytos į kitų metų eilę, pateks į keblią situaciją, nes vargu, ar jų išsirinkto būsto pardavėjas norės laukti dar metus.

– Jeigu žmogus jau dabar rado namą, kuris jam tinka visais aspektais, kurio gera kaina, bet pirkėjas šiuo metu neturi pinigų, tai pardavėjas nelauks, kol pirkėjas pagaliau gaus paskolą. Aišku, žmogus galės susirasti ir kitą būstą, bet neaišku, ar jis bus toks pat patrauklus, – mintimis dalijosi specialistas.

Nors A. Simanynas įstatymą vertina teigiamai, vis dėlto mano, kad jam įsigaliojus atsiras ir daug taisytinų dalykų. Pašnekovas labiausiai abejoja pagrindine naujovės idėja – pritraukti jaunimą į regionus, skatinti neišvykti.

– Šiuo įstatymu siekiama išlaikyti žmones šalies pakraščiuose, kad jie neišsivažinėtų, bet ką jiems čia veikti? Darbų juk nėra. Būstas, aišku, gerai, bet reikia ir viso kito, – kalbėjo A. Simanynas.









Publikuota: 2018-07-13 10:00:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai