„Santaka“ / Unikalaus meno performanso metu apdovanotas Ray Bartkus / Pas kaimynus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Pas kaimynus

Dalinkitės:  


Dainiaus Čėplos nuotr.


Unikalaus meno performanso metu apdovanotas Ray Bartkus


Penktąkart Marijampolėje vyksta išskirtinis meno renginys, simpoziumas „Malonny: Marijampolė - Londonas – Niujorkas“.

Lietuvai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį ir minint simpoziumo penkmetį Marijampolėje surengtas ambicingas įvykis - įspūdingas performansas.

Performansą „PENKI“ organizavo ARVI ir Ray Bartkus su komanda. Įspūdingas renginys vyko istorinėse pirmojo Lietuvoje cukraus fabriko gamybinėse patalpose. Jų apšvietimu rūpinosi pasaulyje gerai žinomas šviesos dizaineris Kacper Dolatowski. Performanso programą kūrė avangardinės muzikos kompozitorius Fast Forward. Jis surengė tarpdisciplininio kūrinio pasaulinę premjerą, kurioje simobliškai vyravo penki skoniai: saldu, kartu, rūgštu, sūru ir umani.

Muzikinę performanso dalį realizavo taip pat penki skirtingi atlikėjai: Mantvydas Leonas Pranulis, Jurga Šeiduikytė, „DžiazLife“, „Electronic Music Trio“, specialūs programos svečiai – Marijampolės pučiamųjų orkestras ir net pats Fast Forward nustebinęs visus plieninio būgno garsais. Performansas truko vieną valandą – tai skonio, šviesos, muzikos ir unikalaus veiksmo performansas netikėtoje erdvėje. Jame dalyvavo gerai Lietuvoje žinomi meno, verslo, kultūros atstovai.


Renginyje Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė meno simpoziumų „Malonny“ kuratoriui Ray (Rimvydui) Bartkui už nuopelnus Marijampolės kultūrai įteikė Šv.Jurgio, Marijampolės globėjo, medalį. Iš Lietuvos kilęs, daug metų Niujorke gyvenantis ir kuriantis pasaulinio garso menininkas R.Bartkus prisiminė, jog „Malonny“ idėja užsimezgė Jamaikoje, diskutuojant su signataru Algirdu Kumža, jis ir pasiūlė ją realizuoti Marijampolėje. R.Bartkus akcentavo, kad ji nebūtų įgyvendinta be tvirto ARVI ir Marijampolės savivaldybės palaikymo bei paramos.

R. Bartkus juokavo, kad jį „įsisūnino“ Marijampolė. Nors jis užaugo ir prieš išvykdamas į Niujorką gyveno Vilniuje, bet paskutinius penkis metus sugrįždamas į Lietuvą daugiausiai laiko praleidžia Marijampolėje. Šiame mieste jau penktus „Malonny“ metus Ray Bartkus kartu su menininkais iš Niujorko ir Londono rengia performansus, tapo ant pastatų sienų, kviečia į forumus ir diskusijas, įtraukia daug jaunų menininkų į simpoziumo veiklas.

Pagrindinio renginio organizatoriaus ir rėmėjo ARVI rinkodaros vadovė Gintarė Urbaitienė džiaugėsi, kad visa komanda gali būti tokio unikalaus proceso dalimi ir kurti įspūdingus pokyčius Marijampolėje.


Šiais metais ant sienų tapys ne tik penki užsienio menininkai, bet ir marijampolietis Ignas Vieversys, kuris laimėjo prieš mėnesį skelbtą konkursą R. Stankevičiaus mokyklos sienos eskizui sukurti ir tapyti. Kūriniai ant sienų kasmet sulaukia didelio marijampoliečių ir miesto svečių susidomėjimo.



Publikuota: 2018-07-02 10:39:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai