„Santaka“ / Vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-12-01 17:44

Dalinkitės:  


Vykdoma laukinių gyvūnų vakcinacija


Nepaisant taikomų apsaugos priemonių, gyvūnų pasiutligė grėsmingai plinta. Šiemet rajone nustatyti 28 šios ligos atvejai. Niekas nežino, kiek laukinių gyvūnų nugaišo miškuose arba laukuose. Per paskutinius mėnesius pasiutligė buvo nustatyta 7 galvijams, 2 katėms, 1 usūriniam šuniui ir ožkai. Esant tokiai situacijai, iškilo reali grėsmė šia liga užsikrėsti ir žmonėms.

Mokslo ir praktikos pasiekimai rodo, kad greičiausias būdas likviduoti šią ligą yra laukinių žvėrių oralinė vakcinacija. Pasinaudojus ES skirtomis lėšomis, Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse ji pradėta vykdyti nuo 2006 m. pavasario. Programa tęsis tol, kol bus likviduota liga.

Primename, kad pasiutligė – ūmi, virusinė, nepagydoma, užkrečiama liga. Kasmet pasaulyje nuo jos miršta apie 30 000 žmonių, nugaišta daug laukinių ir naminių gyvūnų.

Nuo 1960 m. Lietuvoje nuo pasiutligės mirė 11 žmonių. Per 2006 metų septynis mėnesius mūsų šalyje buvo nustatyta 1480 gyvūnų pasiutligės atvejų. Vilkaviškio rajone šiais metais užregistruoti 28 šios ligos atvejai.

Pasiutlige sergantys gyvūnai virusus išskiria su seilėmis, todėl dažniausiai užsikrečiama įkandus tokiam gyvūnui, užkrėsto gyvūno seilėms ar užkrėstiems audiniams patekus ant pažeistos odos ir gleivinių. Lietuvoje pagrindiniai pasiutligės sukėlėjo platintojai yra rudosios lapės, usūriniai šunys ir kiaunės.



Pasiutlige sergančių gyvūnų elgsena pasikeičia. Naminiai gyvūnai būna sutrikę, susijaudinę ar agresyvūs, laukiniai – atklysta į gyvenvietes ir puola naminius gyvūnus bei žmones. Padidėja sergančiųjų jautrumas šviesai, garsui ir lietimui. Gyvūnai seilėjasi, pakinta jų eisena, balsas, atsiranda raumenų traukuliai, išsivysto raumenų silpnumas bei paralyžius, galiausiai jie nugaišta.

2006 m. spalio 17 d. pradėtas antrasis laukinių gyvūnų vakcinacijos etapas. Vilkaviškio rajone laukiniai žvėrys bus vakcinuojami gruodžio mėnesį naudojant jaukus. Atliekant vakcinaciją didelėje teritorijoje, jaukai yra išmėtomi iš lėktuvų. Viename kvadratiniame kilometre jų turi būti išmėtoma ne mažiau kaip 20 vienetų, kitur jaukai išdėliojami rankomis. Suėdę jauką su vakcina, gyvūnai įgyja imunitetą nuo šios ligos. Procedūra atliekama du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.

Dėl ilgo inkubacijos laikotarpio pirmaisiais vakcinacijos metais pasiutligės atvejų skaičius nesumažėja. Tinkamai atliekant vakcinaciją, pasiutligę galima sumažinti per penkerius metus. Ilgalaikė kampanija leidžia likviduoti pasiutligę visoje šalies teritorijoje.

Radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų negalima liesti. Jeigu jie aptinkami prie gyvenamųjų namų ir kelia pavojų žmonėms, būtina apie tai nedelsiant pranešti Vilkaviškio rajono valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai tel. 52 243, 52 249.



Palietus jauką, būtina plauti rankas muilu ir vandeniu. Jeigu vakcinos turinys pateko į burną, nosį ar akis, būtina tuoj pat kreiptis į gydymo įstaigą. Tokiu atveju žmonės turi būti vakcinuojami nuo pasiutligės. Jaukai su pasiutligės vakcina nepavojingi naminiams gyvūnams.



Vilkaviškio rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba





Publikuota: 2006-12-01 17:44:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai