„Santaka“ / Narai mokė jaunimą saugaus elgesio vandenyje / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Su jaunimu bendravo Marijampolės apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai.

Autorės nuotr.


Narai mokė jaunimą saugaus elgesio vandenyje

Eglė MIČIULIENĖ


Jei visi mokykloje būtume turėję saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens pamokas arba bent jau išklausę panašius kursus – iš upių ir ežerų ištrauktų žuvusiųjų būtų tikrai mažiau. Deja, per karščius atsidūrę prie vandens daugelis į juos šoka be jokio atsargumo ir baimės.

Šiemet pavasaris kaip niekada karštas, tad žmones vanduo traukia it magnetas. Tačiau orams įkaitus pasipylė ir nelaimės. Dar nesibaigus gegužei Lietuvos ugniagesiai gelbėtojams iš vandens teko ištraukti per dešimtį paskendusių žmonių.

Kaip ir kiekvienais metais, gelbėtojai tiek internetu, tiek per televiziją ir spaudą ragina žmones būti kuo atsargesnius, nesimaudyti nežinomose vietose, nelipti į vandenį pavartojus alkoholio, nepalikti be priežiūros besimaudančių vaikų ir pan.

Įvairiose vietose organizuojami ir saugaus elgesio prie vandens mokymai. Gegužės 30 dieną gyventojus į tokius mokymus prie Paežerių ežero, Vilkaviškio miesto maudykloje, pakvietė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vyr. civilinės saugos specialistas Robertas Fišeris.

Gaila, kad pavieniai gyventojai renginiu nesusidomėjo, o tuo metu buvusieji pliaže galbūt nedrįso, o gal ir nenorėjo prieiti artyn. Naudingų patarimų išklausyti susirinko tik moksleiviai: mokytojų lydimos atvyko trys klasės iš Vilkaviškio pradinės bei Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklų ir „Aušros“ gimnazijos.


Su dideliu būriu jaunimo bendravo Marijampolės apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (MAPGV) narai.

MAPGV I komandos viršininko pavaduotojas Povilas Alaburda vaikams pasakojo, kaip saugiai elgtis vandenyje ir kokių priemonių imtis pastebėjus skęstantį žmogų. Tuo metu jo komandos narai, įlipę į Paežerių ežerą, skęstančiųjų gelbėjimo veiksmus pademonstravo praktiškai: kaip padėti pasiekti krantą plaukti pavargusiam draugui, kaip laikyti skęstantįjį, kad šis nenutemptų gelbėtojo su savimi į dugną, ir netgi kaip apsiginti patekus į skęstančiojo gniaužtus, o vėliau saugiai jį partraukti į krantą.

P. Alaburda priminė daugelio žinomas, bet dažniausiai pamirštamas taisykles. Pavyzdžiui, kad susiruošus nardyti reikia pasitikrinti gylį, kitaip galima smarkiai susižaloti. Pamačius skęstantį žmogų būtina tuoj pat pranešti apie nelaimę telefonu 112. Geriausia, žinoma, mesti skęstančiajam gelbėjimosi ratą ar kitą plūdrią priemonę, pavyzdžiui, kamuolį, užsuktą tuščią plastikinį butelį. Jei įmanoma pasiekti, galima bandyti skęstantįjį traukti su lazda ar ilgu diržu. Patiems šokti gelbėti nelaimėlį rizikinga, nes, kaip minėta, gerai nemokantį plaukti žmogų skęstantysis gali nutempti po vandeniu.


Vėliau vaikai galėjo pateikti klausimus, ugniagesiai jiems aprodė ir savo priešgaisrinį automobilį bei turimą įrangą.



Publikuota: 2018-05-30 15:57:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai