„Santaka“ / Finansinės atsakomybės pagrindai / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Finansinės atsakomybės pagrindai



Ką tai reiškia būti finansiškai atsakingu? Tai sudėtingas klausimas su sudėtingu atsakymu, bet jo esmė yra paprasta: kad būtumėte finansiškai atsakingi, jūs turite gyventi pagal savo galimybes, gyventi savo lėšomis, nesiskolinti, tai yra, turite išleisti mažiau pinigų, negu uždirbate.

Pirkiniai, neapskaičiuotos išlaidos, daro žalą jūsų kortelės balansui. Tačiau, nereiškia, jog jūs negalite išleisti nei cento tam, jog jūsų pajamos augtų. Kartais yra situacijų, kuomet gali pagelbėti greitoji paskola ( aizdevumi interneta ) , kuri nesukels jums jokių nepatogumų, važiavimų į banką, eilių. Paskolą galėsite atiduoti bet kada, jums patogiausiais būdais. Visgi, pasikliauti paskolomis galima tik išimtinais atvejais, visais kitais kartais, reikia rimto finansinio plano ir biudžeto sudarymo. Negalima eiti lengviausiu keliu ir tiesiog pasiskolinti, nes tai neišspręs problemos, tik ją užmaskuos kuriam laikui.

Kreditinės kortelės ir skolos . Jeigu iš tikrųjų norite būti finansiškai atsakingi, Reikia gerai apgalvoti savo finansus ir susikurti strategiją. Turint skolų, reikėtų nusistatyti planą, kuris padėtų grąžinti jas laiku. Kuo ilgiau negrąžinama skola, tuo didesni procentai ir palūkanos, vadinasi, skolą grąžinti gali būti dar sunkiau ir finansinė padėtis gali tapti nepakeliama. Žinoma, yra nenumatytų situacijų, kuomet esame priversti imti paskolą, nes neturime sukaupę papildomų pinigų. Tai yra normalu, daugelis žmonių skolinasi esant nenumatytoms situacijoms, visgi skolintis reikėtų atsakingai. Skolinantis negalima priimti skubotų sprendimų, net ir nenumatytose situacijose privalome elgtis atsakingai ir pernelyg neskubėti. Paskolos dažnai imamos ir dėl to, jog norime įsigyti tam tikrus daiktus, kuriems tuo metu neturime pakankamai pinigų. Pagalvokite ir apie palūkanų mokėjimą: sumokėję palūkanas gali būti, jog išleisite kur kas daugiau nei tikroji pirkinio vertė. Argi tas daiktas toks reikalingas ir esate pasiryžę už jį mokėti tokią sumą? Žinoma, gali būti, jog jums tikrai reikia vieno ar kito daikto, tačiau visuomet reikia gerai paskaičiuoti ir apgalvoti savo pasirinkimą.

Susidomėjimas naujais daiktais. Daugeliui žmonių palūkanų ir skolinimosi mažinimas yra sudėtingas procesas. Galvoti apie tai paprasta, tačiau padaryti – sunku. Pavyzdžiui, jums reikia naujo automobilio. Pirmiausia reikėtų apsvarstyti kokio automobilio jums reikia ir kiek galite skirti pinigų jo įsigijimui. Gali būti, jog jūsų norai nesutampa su esama finansine padėtimi. Jeigu turite pinigų geros būklės automobiliui, pateisinančiam daugelį jūsų lūkesčių, to visai pakanka. Visuomet norėsite naujesnio ir geresnio, tačiau jeigu galite nesiskolinti, taip ir padarykite. Nors daugelis iš mūsų nori turėti daug pinigų, leisti sau pirkti didelius namus, prabangius daiktus ir pan., ne visi gali tai sau leisti. Jei poreikiai nuolat auga, kartu turėtų didėti ir pajamos Jeigu taip nėra, tuomet reikėtų sumažinti poreikius ir tinkamai paskirstyti pajamas. Kitu atveju, situacija taps nevaldoma, o jums nuolat stigs pinigų.

Būsto pirkimas neša didelę atsakomybę, ypač tuomet, kai kainos siekia aukštumas. Kai kuriose šalyse būstų kainos sąlyginai nedidelės, tačiau kai kur jos labai aukštos. Gali būti, jog vienoje šalyje nuosavą būstą įsigyti paprasčiau, o kitur esame priversti skolintis. Tada imame svarstyti apie paskolą Latvijoje ( krediti v latvii ) ar kitoje valstybėje ir tikimės, jog tai išspręs visas problemas. Prieš priimant rimtus finansinius sprendimus, privalome gerai apie tai pagalvoti ir nuspręsti ar būsime pajėgūs finansiškai visą tai nešti ant savo pečių. Jei kyla abejonių, verčiau susilaikyti arba pasikonsultuoti su finansų ekspertu, kuris gali duoti galybę naudingų patarimų.





Publikuota: 2018-05-11 10:46:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai