„Santaka“ / Negalime galvoti, kad už viską yra atsakinga tik mūsų valdžia / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  



Negalime galvoti, kad už viską yra atsakinga tik mūsų valdžia


Gegužės 1 d. Vilniaus Rotušės aikštėje vyko socialinio projekto „Darnūs namai“ pristatymas ir išlydėtuvės, kurių metu kelionę po Lietuvą pradėjo unikalus namas ant ratų.

Pristatymo renginyje Vilniaus miesto gyventojai ne tik galėjo išbandyti įvairias veiklas, bet ir sudalyvauti diskusijoje „Kokį pasaulį paliksime savo vaikams?“, kurioje dalyvavo Aplinkos viceministras Martynas Norbutas, projekto „Darnūs namai“ kūrėjai, ambasadorė Beata Nicholson bei Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ direktorius Rimantas Juknevičius.

Besaikis vartojimas skatina augantį atliekų kiekį. Tai yra labai didelė problema, kuri savaime išsispręsti negali. Todėl kiekvienas turime prisidėti prie aplinkos saugojimo, antrines žaliavas rinkti ir perdirbti, panaudoti jas naujo produkto pagaminimui.

„Labai daug šnekame apie darnius namus, tačiau šis terminas yra kur kas platesnis, negu darna šeimoje. Į šią sąvoką įeina ir gamta, kurią neretai pamirštame. Vien tik atidarius buitinių atliekų konteinerius pamatome, kad lietuviams dar trūksta rūšiavimo įgūdžių. Tad tokios akcijos skatina ne tik keisti įpročius, bet ir padeda taupyti pinigus, saugoti miškus ir resursus“, – yra įsitikinęs Aplinkos viceministras M. Norbutas.



Atsakingo vartojimo tema yra labai artima ir kulinarinių laidų bei knygų autorei Beatai Nicholson. „Negalime galvoti, kad visas problemas už mus išspręs kažkas kitas, kad už viską yra atsakinga tik mūsų valdžia. Turime pradėti pirmiausiai nuo savęs ir nuo savo šeimos. Ir tik tokiu būdu, mažais žingsneliais galime prisidėti prie žemės resursų tausojimo ir saugojimo, kad galėtume džiaugtis nuostabia gamta ir sveika aplinka“, – teigia projekto ambasadorė.

Sostinėje savo kelionę pradėjęs unikalus namas ant ratų sulaukė vilniečių dėmesio ir susidomėjimo. Miestiečiai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingiau išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių. Apie vietines aplinkosaugos problemas sostinės gyventojai galėjo padiskutuoti ir su savivaldybės specialistais.



Miestiečių domėjimasis aplinkosauga džiugina Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ specialistą Rimantą Juknevičių, kuris renginyje su sostinės gyventojais diskutavo apie vietines aplinkosaugos problemas bei pristatė atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos reformos pakeitimus nuo gegužės 1 d. „Šioje srityje dar galime nemažai nuveikti, ir savivaldybė, ir gyventojai. Daugiausiai klausimų sulaukėme apie atliekų tvarkymą, sąlygas jas rūšiuoti, pamatėme atsakingą piliečių požiūrį į aplinkosaugą“, – sako R. Juknevičius.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/ .





Publikuota: 2018-05-03 10:31:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai