„Santaka“ / Opozicijai administracijos direktoriaus ataskaita neįtiko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-04-30 19:00

Dalinkitės:  


Opozicijai administracijos direktoriaus ataskaita neįtiko

Andrius GRYGELAITIS

Penktadienį vykęs rajono Tarybos posėdis praėjo neįprastai ramiai. Dauguma numatytų sprendimų buvo patvirtinti vienbalsiai, o didesnių diskusijų sukėlė tik Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos veiklos ir administracijos direktoriaus 2017 m. ataskaitos pristatymas.


Opozicija nepritarė


Šįkart Tarybos posėdyje dalyvių buvo daugiau nei įprastai. Be kitų sprendimų, buvo tvirtinamos rajono švietimo bei kai kurių kitų įstaigų vadovų ataskaitos, tad į posėdį buvo pakviesti ir jų direktoriai.

Dar prieš posėdį buvo spėjama, kad daugiausiai diskusijų sukels Tarybos ir mero bei Savivaldybės administracijos veiklos ir administracijos direktoriaus ataskaitų pristatymai. Išklausę rajono mero Algirdo Neiberkos pristatymą apie jau nuveiktus ir dar laukiančius darbus, Tarybos nariai pastabų neturėjo. Tiesa, opozicijos nariai dėl pritarimo šiai ataskaitai susilaikė.

Daug daugiau nepasitenkinimo oponuojančių partijų atstovai išreiškė išgirdę administracijos direktoriaus Vito Gavėno ataskaitą, kuriai vėliau per balsavimą jie nepritarė. Tarybos narė Danutė Grabauskienė siūlė atkreipti dėmesį, kad jau treti metai pateiktoje administracijos direktoriaus ataskaitoje nesikeičia valstybinės žemės nuomos nepriemokos suma, siekianti beveik 102 tūkst. eurų. V. Gavėnas tvirtino, kad sutampantys skaičiai – tik atsitiktinumas.

Tarybos nariui Edmundui Žaliui užkliuvo tai, kad administracijos direktorius nepateikė jokių konkrečių savo paties veiklų aprašymų. Anot E. Žalio, tai tik seniūnijų ir kitų administracijos direktoriui pavaldžių institucijų ataskaitų rinkinys. Ne pirmą kartą Tarybos narys piktinosi UAB „Vilkaviškio vandenys“ situacija.

„Respublikos valstybės kontrolė, atlikusi patikrinimą, įpareigojo sugrąžinti 1 mln. 181 tūkst. Eur. Aišku, „Vilkaviškio vandenys“ su tuo nesutiko ir dabar vyksta teismo procesai. Nesvarbu, kaip baigsis teismas, bet manau, kad pažeidimų, kuriuos nustatė valstybės kontrolė, niekas nepaneigs. Pagrindinė kaltė dėl to tenka „Vilkaviškio vandenų“ valdybai, kurios visi nariai yra rajono Savivaldybės administracijos darbuotojai“, – sakė E. Žalys, kuris, beje, yra ir šios bendrovės akcininkas.

Reaguodamas į šią pastabą V. Gavėnas atkirto, kad ne vien Vilkaviškio rajono savivaldybėje, bet ir dar 27-iose kitose šalies savivaldybėse buvo nustatyta pažeidimų.

„Tai greičiau ne pažeidimai, o tam tikrų rodiklių neįvykdymas. To laiku nepadarėme dėl to, kad nėra arba nebuvo teisinės bazės, kuri priverstų gyventojus prisijungti prie vandens ar nuotekų tinklų. Iš tikrųjų iki praėjusių metų vidurio visi rodikliai mūsų savivaldybėje jau buvo įgyvendinti, tad dabar teismas ir spręs, kas kaltas, o kas ne“, – sakė administracijos direktorius.

Prie UAB „Vilkaviškio vandenys“ reikalų buvo sugrįžta ir kiek vėliau – pristačius rajono Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos praėjusių metų veiklos ataskaitą. E. Žalys Savivaldybės kontrolierės Rimos Sakalauskienės teiravosi, kodėl mūsų kontrolieriai, atlikdami įvairius patikrinimus, nerado tokių pažeidimų, kokius vėliau nustatė valstybės kontrolė. Anot politiko, jei teismas įpareigotų UAB „Vilkaviškio vandenis“ grąžinti minėtą 1 mln. 181 tūkst. eurų sumą, įmonę greičiausiai ištiktų bankrotas. Atsakydama į Tarybos nario užklausą R. Sakalauskienė gynėsi, kad jos vadovaujama tarnyba dirba pagal patvirtintą veiklos planą, o šiuo atveju nei iš Tarybos narių, nei iš Savivaldybės administracijos vadovų nebuvo gauta nurodymo atlikti minėtos įmonės kontrolę.


Paauglio ir mokytojos konfliktas


Tvirtinant mokyklų vadovų ataskaitas vienintelė direktorė, kurios paprašyta pakomentuoti įstaigoje kylančias problemas, buvo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos vadovė Daina Juškauskienė. Tarybos narys E. Žalys jos teiravosi, kodėl buvo nutylėtas incidentas, kai šioje ugdymo įstaigoje mokinys užpuolė mokytoją, atėmė iš jos telefoną, o pačiai pedagogei vėliau net prireikė medikų pagalbos. Jis retoriškai klausė, ar jau nebūtų laikas pradėti ginti ne vien mokinių, bet ir mokytojų teises.

D. Juškauskienė neslėpė, kad toks incidentas mokykloje tikrai įvyko, apie jį informuotas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

„Mokykloje per pamokas naudotis telefonais negalima. Devintokas to nepaisė, tad mokytoja iš jo ir paėmė mobilųjį telefoną. Pagal mūsų įstaigoje galiojančią tvarką telefonas turi būti perduodamas klasės vadovui, o vėliau – tėvams. Šiuo atveju mokinys jį norėjo atgauti iš karto po pamokos, o mokytojai nesutikus grąžinti užlenkė jai ranką. Buvo iškviesti devintoko tėvai, su jais aptarta situacija, mokiniui parašyta nuobauda ir pasiūlyta keisti ugdymo įstaigą, nes tai buvo jau ne pirmas jo nusižengimas. Ši problema aptarta mokytojų taryboje, o nukentėjusiai pedagogei suteikta visa reikiama pagalba. Mes net patys inicijavome, kad mokytoja kreiptųsi į policijos pareigūnus“, – situaciją pakomentavo D. Juškauskienė.


Pasiūlymai ligoninės vadovui


Prieš balsavimą dėl Vilkaviškio ligoninės veiklos ir vyriausiojo gydytojo ataskaitos patvirtinimo į ligoninės vadovą Liną Blažaitį kreipėsi Tarybos narė D. Grabauskienė. Ji pabrėžė, kad bendraudama su įstaigos pacientais ji ne tik sulaukia gražių žodžių dėl ligoninės gydytojų ir slaugytojų darbo, tačiau išgirsta ir nusiskundimų dėl maisto skonio bei kokybės, dėl pernelyg šaltų patalpų, prašymų įrengti rūbinę.

Atsakydamas į tarybos narės komentarus L. Blažaitis nedaugiažodžiavo. Anot jo, maisto tiekimo paslaugą vykdo VšĮ „Kretingos maistas“, o jos tiekiamo maisto kokybę per pastaruosius metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrino tris kartus ir nė karto jokių pažeidimų nenustatė. Tikrinta temperatūra ligoninės patalpose taip pat atitiko visas normas. Dėl rūbinės L. Blažaitis teigė, kad jeigu Tarybos nariai skirtų lėšų jai įrengti, reikalingos patalpos ligoninėje tikrai būtų rastos. Tiesa, Vilkaviškio ligoninės vadovas samprotavo, kad tai greičiausiai būtų į balą išmesti pinigai.

„Jau nuo praeitos žiemos konsultacinėje poliklinikoje stovi rūbams skirtos rakinamos dėžės, kuriomis beveik niekas nesinaudoja. Tokias dėžes galime pastatyti ir kitose patalpose, tačiau neabejoju, kad jos taip pat būtų tuščios. Be to, kas sakė, kad į palatą negalima eiti su striukėmis ar paltais? Šiandien higienos reikalavimai tą leidžia“, – pabrėžė L. Blažaitis.


Prašė atsakyti raštu


Likusius sprendimus Tarybos nariai patvirtino be didesnių diskusijų. Patvirtintas naujos Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos direktorės Giletos Naujokienės paskyrimas, sudaryta rajono Savivaldybės apdovanojimų komisija ir kt.

Tarybos narys Evaldas Janulionis Savivaldybės vadovų prašė raštu atsakyti, kodėl iki šiol dar nesudaryta nauja sutartis tarp Savivaldybės ir UAB „Litesko“, nors tą valstybės kontrolė buvo įpareigojusi padaryti dar praėjusiais metais. Taip pat jis prašė pateikti tikslius skaičius, kiek investicijų iki šiol UAB „Litesko“ yra padariusi į UAB „Vilkaviškio šilumos tinklus“ ir kiek jų dar numatoma atlikti ateityje.

E. Janulioniui kilo klausimų ir dėl Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštės defektų šalinimo. Jis stebėjosi, kodėl defektinis aktas buvo surašytas nedalyvaujant generalinio rangovo atstovams. Šiame akte Tarybos narys pasigedo konkretumo – nėra nurodyta, per kurį laiką rangovas turi pašalinti visus defektus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas