„Santaka“ / „Sodros“ atsakymai į gyventojų klausimus apie deklaravimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-04-23 17:21

Dalinkitės:  


„Sodros“ atsakymai į gyventojų klausimus apie deklaravimą

Prasidėjus pajamų deklaravimui „Sodra“ suvienijo jėgas su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) ir nuolatos konsultuoja gyventojus. Šių institucijų specialistai skaitytojams pateikia atsakymus į aktualiausius klausimus, dažniausiai kylančius savarankišką veiklą vykdantiems asmenims, kurie turi ne tik deklaruoti pajamas, bet ir laiku sumokėti įmokas.

– Ar reikia sumokėti socialinio draudimo įmokas, jeigu deklaravau savarankiškos veiklos pajamas? – dažnai teiraujasi gyventojai.

– Deklaravus pajamas, socialinio draudimo įmokas „Sodrai“ turi mokėti individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai, tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai, žmonės, kurie verčiasi individualia veikla: advokatai, jų padėjėjai, notarai, antstoliai, ūkininkai ir jų partneriai, valdantys didesnius nei 4 ekonominio dydžio vienetų ūkius.

Mokėti nereikia verslo liudijimus turintiems žmonėms.

– Iki kada reikia sumokėti įmokas?

– Už praėjusius metus įmokos turi būti sumokėtos iki 2018 m. gegužės 1 d.

– Kaip sužinoti, kiek turiu mokėti VSD ir PSD įmokų?

– Prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros draudėjui meniu juostoje pasirinkite punktą „Suvestinės“ ir suformuokite 38 suvestinę „Informacija apie deklaruotas pajamas ir mokėtinas sumas už nurodytus metus“. Tam, kad informacija suvestinėje būtų matoma, VMI jau turi būti gavusi ir patvirtinusi asmens pajamų deklaraciją.

– Ar reikia „Sodrai“ deklaruoti pajamas?

– Pajamos yra deklaruojamos Valstybinei mokesčių inspekcijai.

– Ką reikia nurodyti mokant įmokas?

– Reikia nurodyti „Sodros“ surenkamosios sąskaitos numerį, įmokų kodus ir mokėjimui reikalingus rekvizitus.

Jei mokate socialinio draudimo įmokas už kitą, reikia nurodyti to asmens, už kurį mokate įmokas, pavadinimą (vardas, pavardė), kodą (asmens kodą), įmokos kodą ir mokėtiną sumą. Dažniausiai elektroninės bankininkystės sistemose mokant įmokas už kitus žmones reikia užpildyti „Pradinio mokėtojo“ duomenis.

– Ką daryti, jeigu negaliu laiku sumokėti įmokų?

– Dirbantys savarankiškai ir mokantys socialinio draudimo įmokas už save asmenys dėl socialinio draudimo įmokų įsiskolinimo, neviršijančio 1500 eurų, gali kreiptis į „Sodros“ skyrių ir pateikti prašymą atidėti įsiskolinimo sumokėjimą. Dėl įmokų atidėjimo galima kreiptis iškart po gegužės 1 d.

– Ar reikia mokėti VSD įmokas, jeigu deklaravau pajamas, gautas vykdant veiklą pagal verslo liudijimą?

– Nuo deklaruotų pajamų, gautų vykdant veiklą pagal verslo liudijimą, VSD įmokų mokėti nereikia, nebent Valstybinė mokesčių inspekcija atgaline data žmogui įregistruotų individualią veiklą, kai pajamų, gautų iš juridinių asmenų, suma viršija 4500 eurų.

– Kiek turiu mokėti PSD įmokų už verslo liudijimą?

– Informaciją apie mokėtiną sumą galima sužinoti prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros arba atvykus į „Sodros“ skyrių. PSD įmokos už verslo liudijimą mokamos kas mėnesį. Tačiau, jeigu turėdami verslo liudijimą tuo pat metu ir dirbote pagal darbo sutartį ar buvote draudžiami valstybės lėšomis, galima mokėti ir vieną kartą per metus.

Šias PSD įmokas už 2017 metus turite sumokėti iki 2018 m. gegužės 1 d., nurodydami įmokos kodą – 359.

– Kiek turiu sumokėti „Sodrai“ socialinio draudimo įmokų už 2017 metus, jeigu vykdžiau individualią veiklą?

– Socialinio draudimo įmokos skaičiuojamos nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus VSD ir PSD įmokų) sumos.

VSD įmokų tarifai yra tokie:

• 29,7 proc. arba 31,7 proc., jeigu žmogus kaupia pensijai papildomai, taikomas iki 2017 m. birželio 30 d.;

• 28,7 arba 30,7 proc., jeigu žmogus kaupia pensijai papildomai, taikomas nuo 2017 m. liepos 1 d. iki gruodžio 31 d.

PSD įmokų tarifas – 9 proc.

Žmogus, besiverčiantis individualia veikla, už 2017 metus negali sumokėti VSD ir PSD įmokų nuo didesnės nei 20 753,60 eurų sumos. Jei individuali veikla buvo įregistruota ne visus kalendorinius metus, VSD ir PSD įmokų „lubos“ perskaičiuojamos proporcingai veiklos vykdymo laikotarpiui.

Jeigu individualią veiklą vykdantis gyventojas per metus mokėjo PSD ir (ar) VSD įmokas, tuomet reikia sumokėti mokėtinų ir jau sumokėtų įmokų skirtumą.

Mokėtinas VSD ir PSD įmokas galite pasiskaičiuoti naudodamiesi individualios veiklos skaičiuokle.

– Ar deklaravus individualios veiklos pajamas už 2017 metus reikia teikti SAV pranešimą (pranešimą apie savarankiškai dirbančius asmenis)?

– Pasibaigus kalendoriniams metams, žmonės, kurie neteikė SAV pranešimų kiekvieną mėnesį ar juos teikė, bet pranešimų duomenys nesutampa su VMI pateikta metine pajamų deklaracija, turi pateikti duomenis apie praėjusių metų pajamų metinę sumą, išdėstytą mėnesiais.

SAV pranešimų nereikia pateikti tik tuo atveju (kai pranešimo ir deklaracijos duomenys skiriasi), kai pagal pateiktus kas mėnesį SAV pranešimus socialiniam draudimui deklaruojamų pajamų suma už kalendorinius metus nurodyta didesnė negu VMI deklaruota suma, ir žmogus nesikreipia dėl socialinio draudimo įmokų grąžinimo ar užskaitymo į būsimus laikotarpius.

Šiuos duomenis galima pateikti VMI, užpildant metinės pajamų deklaracijos GPM308M priedą arba „Sodros“ teritoriniam skyriui pateikiant SAV pranešimą iki 2018 m. gegužės 15 d.

Jei nepateiksite ar nepatikslinsite duomenų, tuomet bus remiamasi duomenimis, kurie pateikti VMI. „Sodra“ Jūsų metines pajamas išdėstys po lygiai kiekvienam mėnesiui, atsižvelgiant į veiklos vykdymo laikotarpį.

SAV pranešimą galima pateikti prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros draudėjui skiltyje „Sukurti naują ruošinį“, pasirinkus „SAV, 06“ formą, atvykus į „Sodros“ skyrių arba popierinį dokumentą atsiuntus registruoti paštu.

Teikti pranešimo apie PSD įmokas „Sodrai“ nereikia.

– Ar turiu mokėti VSD ir PSD įmokas deklaravęs individualios veiklos pajamas už 2017 metus, jeigu dirbau pagal darbo sutartį arba buvau studentas, pensininkas?

– VSD ir PSD įmokas turite apskaičiuoti ir sumokėti nuo deklaruotų 50 proc. individualios veiklos apmokestinamų pajamų (neatėmus VSD ir PSD įmokų) sumos.

– Visus praeitus metus kas mėnesį mokėjau 34,20 euro PSD įmokų. VMI deklaravau, kad savarankiškos veiklos pajamų neturėjau. Ar galėsiu susigrąžinti šias sumokėtas PSD įmokas kaip permoką?

– Sumokėtos PSD įmokos nebus grąžintos, nes savarankiškai dirbantys gyventojai gali nemokėti įmokų tik tuo atveju, jeigu jie dirbo samdomą darbą arba buvo draudžiami valstybės lėšomis, t. y. pensininkai, neįgalieji, studentai ir kiti.Išsamią informaciją galima gauti:

• prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui;

• paskambinus į „Sodros“ informacijos centrą tel. 1883 arba (8 5) 250 0883 ir nurodžius kliento identifikavimo kodą (KID);

• atvykus į „Sodros“ skyrių su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.Parengė

Saulius JARMALIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas