„Santaka“ / Informatika – kūrybiškai nuo pradinių klasių / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

Dalinkitės:  


Mokytojos Rūta Bakūnienė (dešinėje) ir Daiva Neiberkė konferencijoje pasidalino įspūdžiais iš Nyderlandų.

Informatika – kūrybiškai nuo pradinių klasių


2017–2018 metais Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su mokslininkais, mokyklomis ir verslo įmonėmis vykdo projektą „Informatika pradiniame ugdyme“. Projekto metu kuriamas pradinio ugdymo informatikos turinys ir išbandomas dešimtyje mokyklų.



Projekte dalyvauja ir Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pradinių klasių mokytojų komanda: Daiva Neiberkė, Rūta Bakūnienė, Asta Pavilonienė, Vilija Kasiliauskienė. Komandai vadovauja gimnazijos direktorė Danutė Valiūnienė.

Kovo paskutinę savaitę informatikos diegimo į pradines klases projekto mokytojai, tarp jų Daiva ir Rūta, lankėsi Olandijoje, Groningeno mieste. Per dvi dienas pabuvota šešiose skirtingose mokyklose, susitikta su jų direktoriais, pavaduotojais, lankytasi pradinėse klasėse, stebėtos įvairios pamokos, diskutuota su mokytojais. Sužinojome daug įdomaus.

Olandai pradeda mokyti nuo 4 metų, todėl pradinio ugdymo mokykla yra 8 metų trukmės. Ją baigia dvylikos metų vaikai. Vaikų ugdymas pradinėse klasėse remiasi dinaminiais užsiėmimais, veiklų įvairove ir kaitaliojimu. Daug probleminio mokymosi elementų ir projektinių veiklų. Stebėjome Daltono mokykloje mokinių vykdomą 10 savaičių trukmės projektą „Padėkime Afrikos vaikams“. Nuo 4 iki 12 metų vaikai konstravo, modeliavo, skaičiavo, rinko informaciją apie Afriką. Vieną kartą per mėnesį mokinių tėvai apsilanko mokykloje, įsigyja bilietą į klasės projekto parodą. Taip paremia iniciatyvą. Surinkti pinigai keliauja į Afrikos vaikų fondą. Verslumas ugdomas nuo pat mažens.


Stebėjome daug įvairiausių integruotų veiklų. Olandų mokyklose mažai tradicinių pamokų. Didelis pasitikėjimas mokytoju, kuris atsakingai ir kūrybiškai žvelgia į mokinių ugdymą ir teikia visokeriopą pagalbą. Jei mokykla įtaria, kad vaikui reikia kažko daugiau, kviečiami tam tikros srities specialistai. Teko matyti savanorišką studentų pagalbą pamokose ir pertraukų metu. Paprastai klasėse dirbama grupelėmis, įvairios veiklos keičiasi kas keliolika minučių.

Mokiniai nuo pirmųjų žingsnių mokykloje (net vaikų darželyje) mokomi planuoti savo veiklas ir laiką. Planuoja visi ir visur. Net keturmečių klasėse kabo didelis stendas, surašyti visų klasės vaikų vardai. Kiekvienas mokinys nusimato sau užduotį savaitei ar dienai. Penkiamečiai planuoja po kelias užduotis per savaitę.

Pertraukų metu vaikai skatinami išeiti į lauką. Mokyklų kiemuose įrengtos skirtingos erdvės: sūpynės, laipynės, vieta žaisti kamuoliu. Vaikai skatinami atsinešti dalį priemonių. Taip klasėse atsiranda įvairių knygų, žaidimų.

Įdomiausia, kad Groningenas, kaip ir Lietuva, vykdo panašų skaitmeninio raštingumo projektą pradinėse mokyklose. Žvalgomasis projektas vyksta beveik metus 17-oje mokyklų. Nyderlandų mokyklose daug dėmesio skiriama inžineriniams dalykams. Visų klasių vaikai projektuoja, modeliuoja, gamina įvairius dalykus. To siekiama ir mūsų mokyklose.


Įspūdžiais apie Nyderlandų pradinį ugdymą mokytojos Daiva ir Rūta pasidalino konferencijoje „Kūrybiškas IT naudojimas pradiniame ugdyme“, kuri vyko Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje balandžio 3 dieną. Į konferenciją buvo pakviesti pradinių klasių pedagogai. Projekto komanda pristatė keletą parengtų integruotų veiklų. Konferencijos dalyviai IT dirbtuvėse turėjo galimybę susipažinti ir išbandyti pagrindinius IT skaitmeninius įrankius: Blue-Bot robotukus (bitutes), žaidimą „Scottie Go“, programas „ScratchJr“„, CodeMonkey“ ir kt. Konferencijos pabaigoje„, TV Mokytojas“ tiesioginės transliacijos metu, sulaukėme sveikinimų iš Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto profesorės Valentinos Dagienės. Refleksijos metu paaiškėjo, kad nemaža dalis rajono mokyklų žada dalyvauti II – ame projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ etape.

Džiaugiamės, kad sulaukėme gražių atsiliepimų ir mokyklų komandoms linkime sėkmės!



Rūta Bakūnienė ir Daiva Neiberkė

Pradinių klasių mokytojos





Publikuota: 2018-04-06 13:54:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai