„Santaka“ / Kur dėti stambias ir pavojingas atliekas? / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  



Kur dėti stambias ir pavojingas atliekas?


Artėja pavasaris ir pats laikas švarinti namus ar darbo patalpas, kur neretai prisikaupia nereikalingų daiktų. Kur dėti neveikiančią elektronikos įrangą, senus baldus ar netinkamas naudojimui automobilių padangas ir kitas atliekas?

„Lietuvos gyventojų sąmoningumas kiekvienais metais auga, tačiau dar pasitaiko atvejų, kai nereikalingi daiktai paliekami šalia buitinių atliekų konteinerių, pamiškėse, pakelėse arba tiesiog kaupiami namuose. Tačiau daugelį mūsų buityje susidarančių atliekų galima perdirbti ar panaudoti dar kartą, todėl jomis reikėtų tinkamai pasirūpinti – rūšiuoti ir priduoti į atitinkamas vietas. Taip kiekvienas visuomenės narys prisidėtų prie mažesnės aplinkos taršos ir gamtos išteklių tausojimo“, – sako Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis.

Pasak jo, atėjęs pavasaris – puikus metas pasirūpinti susikaupusiais nereikalingais daiktais namuose ar darbo vietose.

„Pastebėjome, kad paprastai pavasarį, ypač artėjant Velykų šventėms, kur kas daugiau surenkame buitinės elektronikos technikos (televizorių, šaldytuvų, viryklių) atliekų. Žmonės, augant pragyvenimo lygiui, linkę įsigyti naujų daiktų, o išvalant namus, rūsius ir kitas patalpas atsikratyti nereikalingų daiktų. Be to, po žiemos sezono atsiranda poreikis keisti nešiojamąsias baterijas ir akumuliatorius smulkiuose namų apyvokos įrenginiuose“, – sako nacionalinio aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ partnerės – bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ vykdomoji direktorė Kristina Štelmokaitienė.
daugelį mūsų buityje susidarančių atliekų galima perdirbti ar panaudoti dar kartą, todėl jomis reikėtų tinkamai pasirūpinti – rūšiuoti ir priduoti į atitinkamas vietas.


Gyventojai vis atsakingiau pasirūpina nereikalingais daiktais ir vis rečiau pastebėsime ne vietoje paliktą seną šaldytuvą ar elektrinį virdulį. Tačiau pradėjus tirpti sniegui ypač krinta į akis nerūšiuojamos ir pakelėse, pamiškėse, prie pastatų ar komunalinių atliekų konteinerių paliekamos senos automobilių padangos. Patekusios į gamtą padangos suyra tik per 120-140 metų, o bedūlančios išsiskiria sveikatai pavojingų toksinių ir cheminių medžiagų. Perdirbus padangas iš jų gumos klojamos sporto aikštynų ar žaidimų aikštelių dangos, guma panaudojama automobilių statymo apsauginių kuolelių gamyboje. Deginant specialiose krosnyse senas padangas gaunama energija.

„Kai kurios atliekos (seni televizoriai, šaldytuvai, baterijos, automobilių filtrai, alyva, įvairūs valikliai ir pan.) turi pavojingų medžiagų – kenkia aplinkai ir žmonėms. Tais atvejais, kai gyventojams kyla klausimų, kur ir kaip galima priduoti įvairias atliekas, kodėl jas reikia rūšiuoti ir pan., jie atsakymų gali ieškoti visuomenės švietimui skirtoje interneto svetainėje www.atliekos.lt“, – teigia Aplinkos apsaugos instituto vadovas.

Aplinkos ministerijos 2017 metais atliktos apklausos duomenimis, 42 proc. Lietuvos gyventojų rūšiuoja visas atliekas, o dar 40 proc. rūšiuoja dalį atliekų. Net 53 proc. gyventojų pripažino, kad patogiausia mesti visas atliekas į vieną konteinerį. Skaičiuojama, kad Lietuvoje per metus susidaro apie 5, 5 mln. tonų įvairių atliekų. Vien komunalinių atliekų kasmet sukaupiama apie 1, 3 mln. tonų.




Publikuota: 2018-03-16 15:05:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai