„Santaka“ / Ar verta norėti ypatingos dovanos?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-02-18 16:23

Dalinkitės:  


Ar verta norėti ypatingos dovanos?

Birutė NENĖNIENĖ


Rodos, ką tik TV pranešėjai įkyriai skaičiavo dienas iki Kalėdų. Bet visai nejučiom jau toli už nugaros pasiliko besniegės gražiausios šventės. Tik nuo viduržiemio puriu baltu apklotu prisidengusi ilsisi žemė, tarsi tebelauktų naujų metų kaitos stebuklo. Tačiau dieną nukarantys varvekliai ir malonus paukštelių ciksėjimas veikiau pranašauja gamtos atbudimą, naujos veiklos etapą. Taip nejučiom dalis mūsų laiko nuslysta šalin, o su juo – gyvenimo metai.

„Kiekvienas žmogus renkasi ilgą gyvenimą, bet ne kiekvienas norėtų tapti seniu.“ (Dž.Sviftas). Tai argi nemielas daug metų nematyto mokyklos laikų draugo komplimentas: „Oi, tu visai nepasikeitei!…“? Nesvarbu, kad jis melagingas. Galima kaip melagingą priimti ir netašytų paauglių šūktelėjimą: „Ko „senienoms“ čia prireikė!?“

Daugiau kaip prieš du tūkstančius metų Romos filosofas Ciceronas paskelbė keturias priežastis, dėl kurių senatvė daug kam sukelia nekokius jausmus: nutolina nuo valdymo reikalų, susilpnina kūną, atima visus malonumus ir nuo jos nedaug laiko lieka iki mirties. Pasak profesoriaus H.Zabulio, jei kas šiandien mėgintų atrasti daugiau senatvės peiktinų ypatybių, vargu ar jos būtų esminės.


Pagal Bibliją, brandus amžius yra Aukščiausiojo palaimingo palankumo ženklas. Ilgas gyvenimas – kaip ypatinga Dievo dovana. Bet ši dovana daliai žmonių apkarsta nebūtinai dėl materialinių nepriteklių ar ligų, bet dėl vienišumo, nemeilės, nesupratimo.

Su liga kovojantis Šventasis Tėvas šiemetiniame gavėnios pamąstyme siūlo kiekvienam katalikui giliau suvokti, kokį vaidmenį pagyvenusieji žmonės pašaukti atlikti visuomenėje, kaip bendruomenė turėtų jais rūpintis, kad su meilės kupinu supratingumu lydėtų jų senatvę. Pasak popiežiaus, nemažiau svarbu iš naujo atrasti skirtingų kartų tarpusavio praturtinantį ryšį.

„Vilties angelas“ – taip pavadintos bendros akcijos prieš Kalėdas ėmėsi „Aušros“ vidurinės mokyklos dvyliktokai savanoriai kartu su Socialinės pagalbos centro darbuotojomis. Kasdien su dovanomis aplankydavo po keletą vienišų senelių kaimuose. Sujaudinti reginių dalijosi įspūdžiais. Jie suprato, jog patyrė akistatą su galima savo ateitimi. Per šimtadienį savo projektą tęsti perdavė vienuoliktokams. „O kad tokių iniciatyvų atsirastų dažnoje seniūnijoje ar mokykloje, kiek ilgesio ašarų nušluostytume nuo senelių veidų“, – kitų geranoriškumo vylėsi centro direktorė.


Beje, tarptautiniai ekspertai nuliūdina, jog pasaulio žmonija senėja. Jau dabar daugiau kaip trečdalis Lietuvos gyventojų yra seni ir pagyvenę žmonės.

Viename seminare sambūrio „Gabija“ direktorė D.Bartkutė, pristatydama leidinį „Amžius: lygios teisės, galimybės ir atsakomybė“, kalbėjo, jog kasdien per televiziją jį stebi moralinį, dvasinį smurtą prieš pagyvenusius žmones. Tai ir paskatino atlikti tyrimus dėl vyresnio amžiaus žmonių diskriminacijos. Rezultatai apstulbino, nes diskriminacija pasireiškia visose gyvenimo srityse, tai daroma su pasigardžiavimu, o valdžia neatima tik vienintelės teisės – numirti.

Kokios senatvės link kasdien judame kiekvienas – dar sugebantis, dar galintis, dar mokantis, bet jau ne visada ir visur reikalingas?



Publikuota: 2005-02-18 16:23:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai