„Santaka“ / Kuopavietė Vilkaviškyje – karių savanorių „namai“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-03-12 16:28

Dalinkitės:  


Vilkaviškio kuopos kariams savanoriams vadovauja vyr. ltn. Raimondas Klevinskis (dešinėje).

Romo EIDUKEVIČIAUS nuotr.


Kuopavietė Vilkaviškyje – karių savanorių „namai“

Švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį sykiu su rajono gyventojais buvo ir vyresnysis leitenantas Raimondas Klevinskis. Jo žodžius „Esu ne vietinis, bet dirbsiu kaip namie!“ pilnutėlė kultūros centro salė palydėjo plojimais.

Vyr. ltn. R. Klevinskis yra Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 106 (Vilkaviškio) lengvosios pėstininkų kuopos vadas. Šiandien karininkas – „Santakos“ svečias.

– Pirmiausia kviečiu Jus, Vilkaviškio kuopos vadą, prisistatyti skaitytojams.


– Esu kilęs nuo Radviliškio, kariuomenėje – 16 metų. Dirbau su profesinės karo tarnybos kariais, su šauktiniais, ryšių su visuomene, logistikos srityse.

Šiame krašte gyvenu apie 10 metų, „atėjau į žentus“. Turiu žmoną, du vaikus. Pagal civilinį išsilavinimą esu pradinių klasių ir kūno kultūros mokytojas. Mokykloje Žemaitijoje dirbau metus.

Kilo noras atlikti pareigą ir pasirengti kaip kariui ginti tėvynę. Nuėjau į KASP, pasiūlė vadų kursus. Paskui perėjau atranką ir tapau profesinės karo tarnybos kariu.

Su kariais savanoriais dalyvaujame visur, kur galime ir spėjame. Jei vadas nepalaikys ryšio su civilinėmis įstaigomis, su visuomene, apie kuopą niekas nežinos. Esant reikalui vadas neturės į ką kreiptis pagalbos, į kuopą neateis karių ir jos neliks. O juk kuopos gyvavimas visuomenei suteikia saugumo jausmą.

– Koks yra Jūsų vadovaujamos kuopos statistinis portretas?


– Kuopą sudaro apie 90 karių. Jie – įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmonės, daugiausia – Vilkaviškio rajono gyventojai. Tarnauja 15 merginų, viena eina vadovaujamas pareigas.

– Kas yra lengvoji pėstininkų kuopa?


– Lengvoji pėstininkų kuopa – kariai, kurie yra itin mobilūs. Tai yra greitai ir lengvai perdislokuojamas vienetas. Kad pervažiuotume iš vienos vietos į kitą, nereikia specialių transporto priemonių. Mat mūsų ginkluotė standartinė, sunkiosios ginkluotės, didelių aprūpinimo įrenginių neturime.

Pagrindinė kuopos užduotis – pasirengti ginti valstybę nuo agresorių. Mokomės karo topografijos, ginkluotės, rikiuotės, patruliavimo, veikti tam tikrose situacijose. Turime taikos meto užduočių, ruošiamės joms. Tai būtų fizinė pagalba Savivaldybei, ugniagesiams gelbėtojams ir kt.

Susiklosčius ekstremaliai situacijai galėtume padėti, suformuodami išorinį apsaugos žiedą, kad į įvykio vietą nepatektų ir nenukentėtų smalsuoliai, kad specialiosios tarnybos galėtų dirbti netrukdomos.

Man pačiam yra tekę padėti policijai ieškoti žmonių.

– Ką kariai savanoriai veikia kuopos naujose patalpose Žemdirbių g. 3, Vilkaviškyje?


– Būstinėje nuolat dirbame trys profesinės karo tarnybos kariai. Savaitgaliais renkasi kariai savanoriai. Vyksta individualus rengimas, nes kiekvienas turi mokėti valdyti ginklą, laikytis karo tarnybos, drausmės statutų. Karius mokome „skaityti“ žemėlapį, išardyti, surinkti ginklą, parengti kovinį įsakymą ir kt. Tokios pratybos pirmus tris tarnybos mėnesius vyksta klasėje. Kieme mokomės rikiuotės.

Prieš kitokias pratybas kariai savanoriai kuopavietėje susirenka, apsiginkluoja, o tuomet išvykstame.

– Kur dar, be kuopavietės, vyksta pratybos?


– Ten, kur suplanuojame ir suderiname su vietos savivalda, civiliais žmonėmis. Dažniausiai mokomės Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje, nors tenka vykti ir kitur, pavyzdžiui, į Alytų, Nemenčinę. Tai priklauso nuo pratybų pobūdžio, scenarijaus.

Mokomės veiksmus atlikti ir mieste, ir miške. Kuopa turi mokėti veikti bet kokioje vietoje bet kuriuo metu.

– Atidarant naujas patalpas buvo linkėta, kad ši vieta taptų nauju traukos centru Vilkaviškio krašto jaunimui. Ar linkėjimas išsipildė?


– Lygindamas situaciją, kuri buvo 2017-aisiais, su ta, kuri klostosi nuo šių metų pradžios, kai pradėjome dirbti Vilkaviškyje, galiu pasakyti, jog pagyvėjimas jaučiamas. Pakilo karių moralė. Kuopavietėje Vilkaviškio krašto kariai savanoriai jaučiasi kaip namie. Jie gali bet kada čia užsukti, pabendrauti ir tą daro. Būna, kad žmogus užsuka, paklausia, kaip tapti kariu savanoriu.

– Tikriausiai kariuomenė turėjo išlaidų, pritaikydama patalpas? Kiek laiko kuopa bus dislokuota Vilkaviškyje?


– Sutartis dėl patalpų sudaryta 5 metams. Prisitaikome prie to, kas yra, tad didelių išlaidų nebuvo. Juk čia nekuriama karinė teritorija su štabu, kareivinėmis, administracijos patalpomis, sargyba, tvora ir pan. Žemdirbių g. 3 yra įsikūręs nedidelis štabas. Mums reikia vietos susitikti, pasidalyti informacija.

Įsitikinome, kad jei kuopa dislokuota savame rajone, tuomet keičiasi karių moralė, lankomumas. Tikimės, jog iš čia neišeisime.

– Ar išaugo susidomėjimas tarnyba KASP, atnaujinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą?


– Skambučių su klausimais tikrai padaugėja prieš šauktinių sąrašų sudarymą. Sakyčiau, kad tie žmonės, kurie čia ateina, nori tarnauti, o ne ieško, kaip „pabėgti“ nuo privalomosios karinės tarnybos. Ateina asmenys, kurie privalomąją karinę tarnybą nori sąžiningai atlikti KASP, kad nereikėtų daryti pertraukos darbe, ilgesniam laikui išvykti iš namų.

– Kas gali tapti kariu savanoriu, kaip už tai atlyginama ir kur turėtų kreiptis susidomėjusieji?


– Kariu savanoriu gali tapti bet kuris Lietuvos pilietis nuo 18 iki 60 metų. Pirmiausia jis turi kreiptis į kuopos vadą (Vilkaviškio rajono gyventojai – į mane). Žmogų supažindiname su kario savanorio tarnybos organizavimu, kokius jis prisiimtų įsipareigojimus, pasirašydamas sutartį.

Jeigu asmeniui tai priimtina, jis siunčiamas pas karo prievolės specialistus, į karo medicinos tarnybą.

Po sveikatos patikros žmogus 3 savaitėms vyksta į bazinį kario savanorio įgūdžių kursą. Jį baigęs tarnauja kuopoje, tobulina karybos įgūdžius, apie 30 dienų per metus dalyvauja karinėse pratybose. Būna, jog KASP kuopoje karys pritaiko civiliame gyvenime įgytus profesinius įgūdžius.

Priklausomai nuo turimo karinio laipsnio mokamas atlygis. Minimali suma už dieną – 23 eurai.

– Kokią įtaką tarnyba daro asmenybei?


– Svarbu jau vien tai, kad asmuo, duodamas kario priesaiką, pasižada būti doras, sąžiningai vykdyti šalies įstatymus, savo vadų įsakymus. Net ir civiliame gyvenime KASP karys turi elgtis taip, jog neterštų šio vardo.

Kiekvienas iššūkis yra postūmis į priekį. Karo tarnyboje iššūkių būna įvairių, jie tikrai keičia asmenybę.

Žmogus ateina į naują aplinką, jam tenka vadovauti arba paklusti nurodymams, dirbti komandoje, kur nėra vietos antipatijai. Tarnyboje išsiugdoma atsakomybė ne tik už save, savo veiksmus, bet ir už kolegas. Karys išmokta išklausyti kitų nuomonę, geba pateikti savo siūlymą.

Karo tarnyboje ugdoma sąžiningumas, atsakingumas, punktualumas, ištvermė. Žmogus išbando save. Juk savo noru nė vienas civilis asmuo parai neišeis į mišką.

Civiliame gyvenime karys visai kitaip reaguoja į stresines situacijas. Kario duonos ragavęs žmogus nepanikuos, o imsis vadovauti.

Kariuomenėje išmokstama greitai priimti sprendimus, kurie gali turėti įtakos ne kariui asmeniškai, o didesniu mastu.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas