„Santaka“ / Valstybės šimtmetis paminėtas Jono Basanavičiaus gimtinėje / Atkurtai Lietuvai – 100

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Atkurtai Lietuvai – 100

Dalinkitės:  


Himną su svečiais giedojo: (iš kairės) Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, Audronė Vakarinienė, Elvyda Lazauskaitė, Irena Seliukaitė, Venantas Mačiekus.

Valstybės šimtmetis paminėtas Jono Basanavičiaus gimtinėje


Jono Basanavičiaus gimtinėje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti renginių netrūko. Lankytojai į Basanavičynę pradėjo traukti jau nuo ketvirtadienio, o veiklos rado visą šventinį savaitgalį.

Vasario 15 d. rengiami istoriniai-literatūriniai skaitymai nuo 2007-ųjų tapo neatsiejamu Jono Basanavičiaus gimtinės metų pradžios renginiu.

Šiais metais muziejuje kaip ir kasmet svečiavosi valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai: Irena Seliukaitė, Venantas Mačiekus, Vitalius Stepulis, Marija ir Martynas Purvinai ir, žinoma, Nacionalinio muziejaus etninės kultūros skyriaus vedėja Elvyda Lazauskaitė, kuriai valstybinė premija buvo įteikta 2017 metais. Taip pat iš Vilniaus atvyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, folkloro ansamblio „Nalšia“ vadovė Audronė Vakarinienė. Ji popietę praskaidrino savo skambiu dainavimu.

Jau 12-ieji muziejuje organizuoti skaitymai pradėti Lietuvos valstybės himnu, kurį, kartu su Bartninkų J. Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro mokinukais ir jų mokytoja Loreta Kelneriene, giedojo visi susirinkusieji.

Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė renginio pradžioje cituodama 1938 m. laikraštyje „Šeimininkė“ K. Dauparienės publikuotą straipsnį „Ruoškimės švęsti nepriklausomybės sukaktį“, sakė, kad visos mintys, parašytos autorės prieš 80 metų, puikiai tinka ir nūdienai.



„Vasario 16-toji kiekvienam lietuviui yra brangi diena. Tai skaidraus džiaugsmo, didelių laimėjimų ir kilnaus pasididžiavimo diena. Juk tą dieną Lietuvių Tauta atgavo didžiausią savo turtą – Laisvę. Vasario 16-toji yra ir bus lietuvių tautos ir valstybės didžiausia ir gražiausia šventė. Ją ryžkimės gražiai ir iškilmingai švęsti, taip, kaip švenčiame N. Metus, Kalėdas, Velykas.“

Vedėja džiaugėsi, kad Tautos laisvės šventę Basanavičių namuose kasmet pasitinkame deramai: stuba kvepia šventadienišku maistu, trispalvė iškelta, balta staltiesė ant stalo, seklyčia pilna brangių bičiulių, skamba dainos, įdomūs ir prasmingi pokalbiai.

Šiais metais savo įdomiomis kalbomis svečius džiugino Irena Seliukaitė, Elvyda Lazauskaitė, Venantas Mačiekus bei Martynas Purvinas.

Filologė, kraštotyrininkė Irena Seliukaitė nuoširdžiai pristatė 2017 m. valstybinės J. Basanavičiaus premijos laureatę Elvydą Lazauskaitę bei prisiminė svarbiausius jos darbus, na o pati premijos laureatė svečiams papasakojo, kokį ilgą ir kartais nelengvą kelią teko nueiti per visą darbo muziejuje laiką.

Martynas Purvinas pristatė knygos „Mažosios Lietuvos panemuniais ir pamariais“ II dalį. Visi susirinkusieji įdėmiai klausė autoriaus pasakojimų apie didžiausią Lietuvos upę – Nemuną, kuri nuo seno buvo pagrindinė bei svarbiausia vandens transporto trasa.



Seklyčioje renginio metu taip pat netrūko skambių dainų. Jas žiūrovams dovanojo Audronė Vakarinienė ir Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai. Renginį praskaidrino Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokinė Rusnė Mauručaitė, kuri jau ne vienus metus rajoniniame mokinių kūrybiniame konkurse „Vaikai kuria pasakas“ tampa laureate. Mergaitė svečiams padeklamavo savo kūrybos eilėraštį bei skaitė savo kurtą pasaką.

Renginyje buvo apdovanota lietuviškiausia klasė. Šiame muziejaus organizuotame konkurse iš viso dalyvavo 47 grupės, beveik 1000 dalyvių, lankęsi edukacinėse programose „Vargo mokykla“, protų mūšiuose „Ką žinau apie Suvalkijos etninę kultūrą?“, „Ką žinau apie Joną Basanavičių?“ ir edukacinėje viktorinoje „Pažink Sūduvos krašto signatarus“. 2017 m. apdovanojimą pelnė Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, kuriuos į edukacinę pamokėlę atsivežė mokytojos Irena Arlauskienė ir Elena Dereškevičienė.

Vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, muziejus lankytojams dovanojo nemokamas ekskursijas, o visi atvykę galėjo dalyvauti laisvosios menininkės Vaidutės Diržiuvienės organizuotoje akcijoje „Varpo dūžiai Lietuvai“. Norintieji lankstė lelijas, kurios lapkričio 23 d. bus sujungtos į trispalvę vėliavą kaip dovana Lietuvos 100-mečiui.



Muziejaus darbuotojai džiaugiasi, kad lankytojų šventinį savaitgalį netrūko. Švęsti šią gražią Lietuvos šventę atvyko ne tik pavieniai lankytojai, o taip pat ir šeimos su vaikais. Smagu, kad tėveliai nuo mažų dienų savo vaikams rodo pavyzdį, kaip reikia mylėti Tėvynę. Viliamės, jog paprotys švęsti Vasario 16-ąją lyg Kalėdas ar Velykas vis dėlto prigis. Kad šią svarbią šventę švęsime pirmiausia kiekvienas savo širdyje, suvokiant tikrąją šios datos svarbą bei džiaugsimės, jog galime tai daryti nebijant, nesislepiant, o drąsiai, visiems parodant, kad didžiuojamės būdami lietuviais.



Deimantė BENDŽIŪNIENĖ

Jono Basanavičiaus gimtinės muziejininkė





Publikuota: 2018-02-22 08:31:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai