„Santaka“ / Ko prieš Rusijos prezidento rinkimus baiminasi V. Putinas? / Pasvarstymai balsu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Pasvarstymai balsu

Dalinkitės:  



Ko prieš Rusijos prezidento rinkimus baiminasi V. Putinas?


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai. Jų baigtimi neabejoja niekas – dar vienai šešerių metų kadencijai bus perrinktas dabartinis šalies lyderis Vladimiras Putinas.

Tai reikš, jog 2000 metais pirmą kartą išrinktas politikas Rusijos lyderio poste išbus iki pat 2024 metų. Žinoma, su trumpa pertrauka, kai 2008–2012 metais prezidentu buvo Dimitrijus Medvedevas. Bet ir tuomet niekas neabejojo, kad tikrasis valstybės vadovas yra tuometinis premjeras Putinas.

Nuomonių apklausos rodo, jog už Vladimirą Putiną šiandien balsuotų apie 75 proc. rinkimuose pasiryžusių dalyvauti rinkėjų. Kitaip tariant, nugalėtojui paaiškėti pakaks vieno balsavimo turo. Antroje vietoje žengiantis Vladimiras Žirinovskis galėtų tikėtis apie 10 proc. balsų. Įdomu, jog 71 metų politikas dalyvavo visuose Rusijos prezidento rinkimuose nuo pat 1991 metų. Oficialiai jis atstovauja liberalų demokratų partijai, nors sunku būtų jį pavadinti dideliu liberalu ar demokratijos gerbėju. Trečias – komunistų partijos atstovas Genadijus Ziuganovas su 7 proc., tačiau jis jau pareiškė, kad posto nesieks.

Visi trys lyderiai yra dabartinės politinės sistemos ašis. Nors Žirinovskis ir Ziuganovas formaliai oponuoja valdžiai, realios opozicijos valdžiai jie nebando sukurti.



Ryškiausias tikros opozicijos atstovas Aleksejus Navalnas rinkimuose dalyvauti negali – jam to neleidžia daryti valdžios institucijos. Formaliai teigiama, jog jis yra teistas, todėl negali siekti prezidento posto. Vis dėlto sunku ginčytis, kad tai tiesiog bandymas išstumti iš kovos vienintelį rimtesnį konkurentą ir alternatyvą dabartinei valdžiai. Jį pakeisti siekia TV laidų žvaigždė Ksenija Sobčiak. Putino krikšto dukra kritikuoja dabartinį prezidentą ir tikina, jog yra vienintelė alternatyva tiems, kurie yra nepatenkinti situacija šalyje. O tokių potencialiai yra nemažai – juolab kad minimali alga Rusijoje dėl sudėtingos ekonominės situacijos siekia tik 135 eurus per mėnesį. Vis dėlto K. Sobčiak populiarumas siekia tik kelis procentus ir net nėra aišku, ar ji spės surinkti pakankamai parašų, kad galėtų dalyvauti rinkimuose.

Tad atrodo, jog Putinui nėra ko nerimauti: rinkimus jis laimės nesunkiai. Tačiau yra trys aspektai, dėl kurių Rusijos prezidentui nėra ramu.

Pirma, rinkėjų aktyvumas. Rinkimų baigtis aiški, tad kampanija vyksta pasyviai. Nors Putinas laimės, yra didelė tikimybė, kad bendras balsavusiųjų skaičius bus mažas. „Levada“ centro tyrimai rodo, jog balsuoti gali ateiti tik 53 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. 2012 metais šis skaičius viršijo 65 proc.



Tai reikštų, kad net ir didžiąją daugumą balsų surinkusio Putino realus populiarumas krenta ir praktiškai pusė šalies gyventojų nereiškia jam palaikymo. Kadangi Rusijoje prezidento figūra kontroliuoja visus politinius sprendimus, tai būtų nemalonus faktorius.

Antra, svarbus didžiųjų miestų balsavimas. Maskvoje ir Sankt Peterburge Putino rėmėjų yra gerokai mažiau nei regionuose. Netgi yra tikimybė, jog didžiausiuose šalies miestuose Putino balsų skaičius nesieks 50 proc. Vėlgi tai silpnintų prezidento pozicijas, nes jam būtų sunku teigti, kad turi neabejotiną visuomenės palaikymą.

Trečia, rusų tautybės žmonių balsai. Gali skambėti paradoksaliai, bet Putinas yra populiaresnis tose Rusijos Federacijos respublikose, kuriose gyvena įvairios etninės grupės, pvz., Čečėnijoje, kurią kontroliuoja Ramzanas Kadyrovas, Putinas gali tikėtis per 90 proc. balsų. Tačiau tuose regionuose, kur rusų tautybės žmonių daugiau, Putino populiarumas kur kas kuklesnis. Jei skirtumas tarp šių rinkėjų grupių bus milžiniškas, kils nemažai klausimų.

Linas KOJALA

Harvardo universiteto tyrėjas



Publikuota: 2018-01-26 17:17:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai