„Santaka“ / Žvilgsnis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-11-10 16:31

Dalinkitės:  


Žvilgsnis

Eglė MIČIULIENĖ

Grožis iš toli



Kaip išganymo laukiu savaitgalio. Gal pavyks, bent trumpam užmiršus visus reikalus bei darbus, išlėkti į gamtą, pavaikštinėti po mišką, o gal net ir „nacionalinį“ šašlykėlį išsikepti... Kol dar orai visai neatšalo.

Gerai, kad dar yra kur nuvažiuoti. Neseniai vienas vilkaviškietis pasakojo, kaip po sėkmingų kvalifikacijos kėlimo kursų Dzūkijoje sumanė su kolegomis nuvažiuoti prie vietinio ežerėlio ir surengti trumpą iškylą gamtoje.

„Važiuojam ir iš tolo matom: ežeras – gražus gražutėlis. O norim privažiuoti arčiau – nė per kur. Tvoros, užtvaros, vilos... Ir apsisukome nieko nepešę...“ – juokdamasis pasakojo žmogus.

Tai, kad gražiausios gamtos vietos baigia suplaukti į privačias rankas, kad jose skubiai kyla vilos ir pirtys – seniai ne paslaptis.

Spalį buvo atlikta Lietuvos gyventojų apklausa apie miškų plėtrą, vertingų žemės plotų privatizavimą, gyvenamųjų namų statybas juose ir pan. Beveik 82 proc. apklaustųjų pritarė griežtam statybų reglamentavimui saugomose ir saugotinose teritorijose. Nepritarė tik apie 9 proc. (suprantama – juk dalis visuomenės tuo suinteresuota).

Šią savaitę aplinkos ministras kreipėsi į respublikos apskričių viršininkus, kad būtų sutelktos visos pastangos savavališkoms statyboms pažaboti. Visų pirma reikalaujama įvykdyti visus įsiteisėjusius teismų sprendimus nugriauti savavališkus statinius. Mat kai kuriose apskrityse tokių statinių, kurie turėjo būti nugriauti jau prieš kelerius metus, yra net po kelis. Beveik visi jie pastatyti saugomose teritorijose.

Mūsų rajone, Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos duomenimis, tokių statinių nėra (išskyrus Vištyčio ežere pastatytą vieną tiltelį su stogine, dėl kurio nugriovimo teismai nesibaigia jau keleri metai). Visi pastatai, kurie kyla rajono ežerų ir ežerėlių pakrantėse, sako, legalūs.

Eiliniam žmogui, ko gero, jau tas pats: kas ten legalu ar nelegalu... Jis nori pailsėti gamtoje, pasigėrėti gražiais vaizdais, laisvai prieiti prie vandens.

Bet prieiti ne visur taip lengva. Rajono pažibos – Vištyčio ežero – didžioji dalis pakrantės, priklausančios Lietuvai, yra privačiose rankose. Prie ežero telikę pora poilsiaviečių, nedidelis vilų rajonas ir dar gabalėlis prie ežero prieinančio valstybinio miško. Viskas. Visa kita – privatu.

Neseniai rašėme apie Gražiškių seniūnijos paežeres. Beveik visa žemė apie penkis seniūnijos ežerėlius privatizuota. Čia kyla tvoros, vyksta statybos, verda privatus gyvenimas.

Prie Paežerių ežero statybos irgi išsiplėtė. Vietomis, kolektyvinių sodų pusėje, sodybos remiasi beveik tvora į tvorą. Ir prieik, kad nori, prie vandens apsaugos juostos – to siauro ruoželio, kuris privalo būti prieinamas visiems.

Paežerių, miškų savininkai sako, jog rūpinasi privačia žeme ir ją prižiūri, tuo tarpu plačioji visuomenė tik teršia ir niokoja gamtą. Dalis tiesos yra. Bet juk ne visi poilsiautojai – šiukšlintojai...

Klausau „Žinių“. Atrodo, savaitgalį bus vėsu, bet nelis. Na ir gerai, pats tas oras trumpai pabūti gamtoje. Ne vasara juk, nereikės, norint išsimaudyti, brautis į valdišką paežerės ruoželį nevaldiško sklypo prieigoje ir stebėti nepatenkintų savininkų žvilgsnius. O ir kitai vasarai dar liko valdiškų pliažų. Vienas kitas...





Publikuota: 2006-11-10 16:31:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai