„Santaka“ / Kur įsikurs Vilkaviškio gimnazija, spręs politikai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-11-08 17:45

Dalinkitės:  


Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos Greta Launikonienė (dešinėje) ir Rasa Šlivinskienė mano, jog pedagogų kolektyvas kokybiškai įgyvendina vidurinio ugdymo programą ir, jei būtų leista akredituotis, surinktų reikalingą balų skaičių.

Autorės nuotr.


Kur įsikurs Vilkaviškio gimnazija, spręs politikai

Birutė NENĖNIENĖ



Ruošiamasi pataisoms

Nuo 2004 metų Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinė mokykla pertvarkyta į keturmetę gimnaziją (9–12 klasės), ateinančiais metais „ilgąja gimnazija“ (1–12 klasės) ruošiasi tapti Pilviškių vidurinė mokykla, kitais mokslo metais planuojama Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje atidaryti technologinio profilio gimnazijos klases. Savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2005–2012 metų bendrajame plane, patvirtintame 2005 m. gruodžio 28 d. Savivaldybės tarybos posėdyje, yra punktai, kuriuose teigiama, jog 2007–2008 mokslo metais turi būti priimtas galutinis sprendimas dėl dviejų Vilkaviškio miesto vidurinių mokyklų – Salomėjos Nėries ir „Aušros“ – pertvarkymo. Po akreditacijos viena iš jų turėtų tapti gimnazija, kita – pagrindine mokykla. Tačiau dar šiais metais įvyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje gimnazijos atsiradimo Vilkaviškyje klausimas bus pakartotinai svarstomas ir, tikriausiai, padarytos pataisos Bendrajame plane.



Akys krypsta į pagrindinę mokyklą

Prieš mėnesį rajono Savivaldybės meras A.Bagušinskas švietimo tarybai pateikė informaciją apie gimnazijos kūrimosi Vilkaviškyje perspektyvas. Švietimo taryba pritarė trečiajam variantui – gimnaziją kurti Vilkaviškio pagrindinės mokyklos bazėje, pristatant priestatą. Šis siūlymas ir bus pateiktas svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje. Jei Tarybos nariai parems idėją, kuriai pritaria ir meras, jau ateinančių metų biudžete bus skirta lėšų priestatui projektuoti. Mero nuomone, statybos truktų kokius trejus metus, jas galima būtų įtraukti į prioritetinių objektų sąrašą. Žiūrint ūkiškai, projektui čia palankios sąlygos – yra laisvos žemės priestatui, galima įrengti gerą stadioną. Žinoma, šis pertvarkymas plačiai paliestų mokytojus, mokinius, tėvus. Pagrindinės mokyklos bazėje įsteigtos Vilkaviškio gimnazijos vadovo pareigoms užimti turėtų būti paskelbtas konkursas, naujai pasiskirstytų dabartinių vidurinių mokyklų mokytojai ir mokiniai. Salomėjos Nėries ir „Aušros“ vidurinės mokyklos taptų pagrindinėmis, viena iš jų – gal ir aštuonmete mokykla.



Ir taip nebūtų gerai

Dabartiniame Bendrajame plane siūlomas pertvarkymas neišvengiamai sukeltų daug sumaišties nusistovėjusioje miesto mokyklų struktūroje. Visų pirma, keistųsi mokinių srautai iš vieno mikrorajono į kitą. Vienai iš vidurinių mokyklų tapus keturmete gimnazija, joje mokytųsi 9–12 klasių mokiniai. Miesto pagrindinėje ir kitoje, jau pagrindine tapusioje vidurinėje mokyklose galėtų mokytis 5–8 klasių arba 5–10 klasių mokiniai. Devintose ir dešimtose pagrindinių mokyklų klasėse pasiliktų mokiniai, nemotyvuoti mokytis gimnazijoje. Tačiau Švietimo skyriaus vedėjas A.Serneckas aiškino, jog vadovaujantis Valstybinės švietimo strategijos 2003–2012 metų nuostatomis, pertvarkant mokyklų tinklą, privalu laikytis esminio principo – gimnazija, kaip ir vidurinė mokykla, privalo būti atvira ir prieinama visiems joje mokytis pageidaujantiems jaunuoliams. Todėl ir nemotyvuoti mokiniai turėtų teisę bet kada stoti į gimnazijos klases. O ką daryti, kai į Vilkaviškio miesto gimnazijos klases patrauktų nenumanomas mokinių skaičius iš aplinkinių kaimų (Alvito, Klampučių, Gižų, Keturvalakių, Paežerių ir kt.) mokyklų? Tokiu atveju reikėtų daryti atranką, tik sunku pasakyti, kokie kriterijai būtų teisingiausi. „Išeitų taip – įsteigiame gimnaziją, kad turėtume pliusiuką, bet nesudarome galimybių mokytis visiems norintiems. Dar turėtume bėdos – reikėtų daryti antrą pamainą. Visa tai prieštarautų švietimo politikos logikai“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas.



Kai nesilaikoma žodžio

„1995 metais buvome parengę visus dokumentus pagal gimnazijoms steigti keliamus reikalavimus. Mokytojai tam ruošėsi, tobulino žinias, rašė programas. Ir mūsų, ir „Aušros“ mokyklos parengtos programos atitiko visus tuo metu keliamus reikalavimus. Švietimo ministerijos komisija abi mokyklas įvertino gerai, tačiau Savivaldybės taryboje buvo pasakyta, jog neskirs finansavimo nė vienai mokyklai. Tada visos pastangos žlugo“, – pasakojo Vilkaviškio S.Nėries vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja B.Urbutienė.

Šiuo metu abi miesto vidurinės mokyklos jaučiasi tvirtai, galėtų drąsiai akredituotis ir neslepia, jog siektų gimnazijos statuso. Bet kuriai leisti tai daryti, turi vėlgi nuspręsti politikai. „Man keista, kad viena sakoma, o kita daroma. Rajono Taryboje buvo balsuojama atidėti akreditaciją ir laukti 2005–2006 mokslo metų rezultatų. „Aušros“ vidurinės rodikliai yra aukštesni už rajono vidurkį. Tačiau jų sulaukus mūsų mokyklos akreditacijos planuose jau nėra“, – sakė „Aušros“ vidurinės mokyklos direktorius A.Žikevičius. Šios mokyklos direktoriaus pavaduotojos G.Launikonienė ir R.Šlivinskienė taip pat teigė, jog nesilaikoma kai kurių Bendrojo plano punktų. Pasak jų, tai leidžia abejoti ir naujo sumanymo dėl gimnazijos steigimo realumu.

– Savivaldybės administracijai pavesta vykdyti Bendrojo plano monitoringą – žiūrėti, kokia situacija, ir teikti jį koreguoti Savivaldybės tarybai, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas A.Serneckas ir pridūrė, jog ten nurodyti skaičiai suderinti su mokyklomis ir yra prieinami visiems, nes skelbiami internetiniame puslapyje.



Sunku ryžtis?

Švietimo skyriaus vedėjo nuomone, tai, kad per visą dešimtmetį Vilkaviškyje nesusikūrė gimnazija, įtakos turi ir mokyklų neapsisprendimas. Be to, įstatymus, įsakymus bandoma traktuoti sau palankia linkme. „Prieš kurį laiką vienos mokyklos vadovas teigė, jog mieste, kaip ir kaime, bus leista steigti „ilgąsias“ gimnazijas. Bet ministrai keitėsi, o nuostatos dėl gimnazijų kūrimo nesikeitė“, – sakė vedėjas. Pasak jo, delsiama ryžtis persitvarkyti, nes kuriant gimnaziją reikia iš vienos mokyklos daryti pagrindinę, gal net aštuonmetę, kaip buvo Kybartuose.

Šiandien abi miesto vidurinės mokyklos turi daug puikių dalykų – įvairūs kultūriniai renginiai, olimpiados, moksleivių iniciatyvos, sveika konkurencija, gražūs pasiekimai, o įsteigus gimnaziją visa tai kuriam laikui galbūt sutriktų.



Būtina ir naudinga

– Pagal švietimo strategiją, 2012 metų rugsėjo 1 d. 100 proc. Lietuvos 11–12 klasių mokinių turi mokytis mokyklose, kurių vidurinio ugdymo programos yra akredituotos. Tai reiškia, jog visi turi mokytis gimnazijose, o gimnazija tampama tada, kai akredituota vidurinio ugdymo programa. Ji turi atitikti nustatytą standartą – aplinką, mokymo priemones, mokytojus specialistus, – aiškino A.Serneckas.

Lietuvoje pirmiosios gimnazijos susikūrė 1993–1994 metais.Tada Vilkaviškio abiturientai jautėsi nuskriausti, nes stodami į aukštąsias mokyklas negaudavo gimnazistams pridedamo balo. Dabar gimnazistams jokių privilegijų nėra.

Ką laimi vaikai, besimokydami gimnazijoje? Galima remtis Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos auklėtinių nuomone: ramesnė, mokymuisi nuteikianti aplinka klasėse ir koridoriuose, bendrauja ir kartu mokosi tik bendraamžiai. Kuo geriau mokytojams? Nereikia „plėšytis“ dėstant savo dalyką nuo 5 iki 12 klasės, galima labiau koncentruotis perteikiant žinias vyresniųjų klasių mokiniams. Remiantis švietimo ministro nustatyta tvarka, mokytojai, dirbantys gimnazijų 1–4 (9–12 klasėse), gali gauti 5–20 proc. priedus prie atlyginimų. Vidurinėse mokyklose tokie priedai skiriami tik 11–12 klasėse dirbantiems mokytojams. Mūsų rajono Savivaldybės sprendimu mokytojams leista mokėti mažiausius – 5 procentų – priedus.





Publikuota: 2006-11-08 17:45:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai