„Santaka“ / Kęstutis Smirnovas: darbų dar laukia labai daug

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-12-06 16:44

Dalinkitės:  


Seimo narys Kęstutis Smirnovas redakcijoje domėjosi ir laikraščių leidybos problemomis.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Kęstutis Smirnovas: darbų dar laukia labai daug

Dangyra APANAVIČIENĖ

Redakcijoje viešėjęs parlamentaras Kęstutis Smirnovas pasidalijo mintimis apie pirmuosius savo darbo Seime metus, atsakė į žurnalistų klausimus.


Pirmieji įspūdžiai


Į susitikimą su „Santakos“ laikraščio žurnalistais Seimo narys K. Smirnovas atvyko prabėgus metams po parlamento rinkimų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai atstovaujantis politikas sakė, kad praėjo per mažai laiko, jog galėtų daryti kokias nors išvadas apie savo darbą Seime ar pateikti informacijos apie konkrečius šios valdžios veiklos rezultatus. Tačiau mielai papasakojo apie šiuo metu daromus darbus, ateities planus ir sunkumus, su kuriais tenka susidurti didelės vadovavimo patirties neturintiems „valstiečiams“.

„Rinkimai – tai varžybos, o po to – bendras darbas, kai visi kartu turėtume siekti bendro rezultato. Taip turėtų būti, bet, deja, taip nėra“, – įspūdį, patirtą per pirmuosius metus parlamente, išsakė K. Smirnovas. Anot jo, opozicija tik ir žiūri, kaip iš bet kokio teigiamo pasiūlymo padaryti neigiamą, taip siekdama kelti savo populiarumo reitingus ir negalvodama apie valstybės reikalus.


Reformos vyksta


Su žurnalistų išsakyta mintimi, jog žmonės vis dėlto nemato didesnių pokyčių, valstybei naudingų sprendimų proveržio, Seimo narys nesutiko. „Visko padaryti per vienus metus neįmanoma, tačiau į priekį tikrai judama. Priimta daug naujų įstatymų, padaryta įvairių pakeitimų, paskatinusių ekonomikos augimą. Nemažai priimta žmonėms palankių sprendimų: tai ir dėl socialinių pašalpų, minimalaus darbo užmokesčio, pensijų padidinimo, vaiko pinigų mokėjimo, dėl 9 proc. PVM taikymo šildymo paslaugoms, šildymo išlaidų kompensavimo didesnei gyventojų grupei“, – valdžios darbus vardijo Seimo narys.

Jis pasidžiaugė, kad daugiau lėšų 2018 m. bus skirta neformaliajam švietimui, kad nuo kito rugsėjo mokyklose bus įvestas etatinis darbo apmokėjimas, todėl padidės mokytojų atlyginimai. Padidintas finansavimas kultūrai, sportui, numatoma pakelti valstybės tarnyboje dirbančių specialistų atlyginimus.

Pasak parlamentaro, judinamos visos sritys, aiškinamasi, kiek jos yra skaidrios, daromos pertvarkos, kurios kartais ne visiems patinka. „Teisingas žingsnis – miškų urėdijų reforma, pradėta labai reikalinga universitetų pertvarka, reformuojama Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kai kurios kitos institucijos, – sakė K. Smirnovas. – Kai kuriose srityse jau pasiekta ir ekonominės naudos. Tačiau visi nori, kad viskas vyktų čia ir dabar, – juk taip nebūna. Gyventojai turėtų suprasti, jog visų problemų išspręsti per tokį trumpą laiką neįmanoma. Visiems reikia didesnių atlyginimų: ir mokytojams, ir gydytojams, ir valstybės tarnautojams, pensininkai nori solidesnių pensijų, pagalbos tikisi jaunos šeimos, bet visko iškart juk nepadarysi. Iš pradžių nusitaikyta į pačią skurdžiausią sritį, o vėliau bus bandoma pakelti ir visas kitas sritis“.


Trukdo oponentai


Pasak Seimo nario, dirbti būtų lengviau, jeigu ne oponentų trukdymai ir įvairūs žiniasklaidos eskaluojami skandalai, kuriais, parlamentaro nuomone, norima nuvertinti Vyriausybės pastangas, sumenkinti atliktus darbus. „Oponentai teigia, kad daug ką padarytų geriau, bet kažkodėl, kai buvo valdžioje, to nepadarė. Dabar mums tenka taisyti konservatorių klaidas: grąžinti paimtas paskolas, atkurti iki buvusio lygio ir didinti pensijas, atlyginimus. Turėtume atsidavę dirbti žmonėms, bet turime kovoti vidines kovas, atlaikyti bandymus supriešinti, suskaldyti, kad negalėtume priimti kai kurių sprendimų. Su tokiais dalykais nebuvau susidūręs, ir man tai yra nepriimtina“, – kalbėjo K. Smirnovas.

Paklaustas, kur vis dėlto sunkiau – Seime ar ringe, K. Smirnovas atsakė, jog ringe viskas išsprendžiama greičiau. O Seime sprendimus priima kolektyvas, ir šis procesas, pasak politiko, yra sudėtingas bei ilgas.

Pasiteiravus, ką per metus pavyko padaryti Vilkaviškio rajono žmonių labui, K. Smirnovas atsakė, kad Seimo narys rajone mažai ką gali padaryti. Anot jo, vietos problemas turi spręsti gyventojų išrinktas meras ir Savivaldybės taryba. „Jeigu Seimo nariai dirbs už savivaldybes, tai kam tada jų reikia?“– retoriškai klausė parlamentaras. Pasak jo, Savivaldybės vadovai, bendradarbiaudami su Seimo nariu, gali labai daug gerų rezultatų pasiekti, todėl jis to ir siekiąs. „Mano iniciatyva į Vilkaviškio rajoną buvo atvykęs Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas, lankėsi socialinės apsaugos ir darbo, švietimo, aplinkos ministrai ir netgi pats premjeras Saulius Skvernelis. Supažindinome Vyriausybės atstovus su problemomis ir bandėme ieškoti kelių, kaip jas išspręsti, – sakė K. Smirnovas. – Tačiau blogiausia, kad Vilniuje visi įsivaizduoja, jog Vilkaviškyje gatvės auksu klotos, ir tenka ilgai įrodinėti, jog taip nėra. Sukurtas įspūdis, kad rajonas, turėjęs savus ministrus ir premjerą, yra viskuo aprūpintas ir niekas negali patikėti, jog čia tiek daug problemų“.

Seimo narys patikino visais įmanomais būdais besistengiantis gauti pinigų mūsų rajonui. „Man rūpi, kad būtų išsaugotas Vištyčio malūnas, kad būtų sutvarkyta Vilkaviškio viešoji biblioteka, suremontuoti kultūros namai. Reikia spręsti ir tuštėjančių darbo biržos bei „Sodros“ pastatų panaudojimo reikalus. Viską darau, kad 2018 metais būtų skirta lėšų Vilkaviškio sporto salės statybai“, – apie savo pastangas padėti rajonui kalbėjo Seimo narys.

Per pokalbį svečias ne kartą pabrėžė vietinės valdžios vaidmens svarbą. „Kodėl vienos savivaldybės gali pritraukti investicijų, o kitos negali? Vienur stengiamasi besikuriančioms įmonėms suteikti kuo geresnes verslo sąlygas, kitur ne. Vienur sutelkiama darbo jėga, kitur jos nerandama. Savivaldybėms suteiktos visos teisės pačioms kurti savo strategiją ir ją įgyvendinti. Tam jos turi savo specialistų ir gauna lėšų. Valstybė stengiasi savivaldybėms padėti, bet svarbiausias vaidmuo dėl geresnio žmonių gyvenimo vis dėlto tenka joms“, – savo nuomonę išsakė K. Smirnovas.

Taip pat jis akcentavo ir pačių gyventojų atsakomybės klausimą. „Kad valstybėje būtų mažiau problemų ir jos greičiau būtų sprendžiamos, patys gyventojai turėtų rodyti daugiau iniciatyvos, teikti pasiūlymus, imtis konkrečių darbų. Esame įpratę, jog kažkas už mus viską padarytų. O ką mes patys darome? Norint laimėti loterijoje reikia bent jau vieną bilietą nusipirkti“, – vaizdžiai apie visų ir kiekvieno asmeninę atsakomybę kalbėjo Seimo narys.


Atsakinga Savivaldybė


Į klausimą, kaip reikėtų provincijoje sulaikyti žmones, K. Smirnovas atsakė, jog apie tai taip pat turėtų galvoti meras su visa Savivaldybe. „Mes negalime daryti savivaldybės darbų. Mes bandome formuoti bendrą šalies politiką, kurti geresnes ekonomines sąlygas, kad žmonės nenorėtų išvykti, o vietoje sprendimus priima savivaldybės“, – sakė jis.

Seimo narys palietė rajonų ligoninių išlikimo klausimą, socialinės rizikos šeimų problemą, žiniasklaidai tenkantį vaidmenį formuojant visuomenės nuomonę, papasakojo apie savo veiklą įvairiose komisijose ir laikinosiose grupėse. Taip pat jis išsakė nuomonę dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo, paankstintų parlamento rinkimų ir galimybės balsuoti internetu – tam jis esą pritaria. O paklaustas, ar ateityje vėl bandys siekti Seimo nario mandato, K. Smirnovas atsakė: „Pirmiausia aš noriu padaryti tuos darbus, kuriuos per rinkimus pažadėjau žmonėms. Noriu, kad šio rajono gyventojai turėtų sąlygas ir sportuoti, ir kur laisvalaikį praleisti, ir pasisemti kultūros normalioje aplinkoje, ir paskaityti knygas estetiškai patrauklioje vietoje. Laukia labai daug darbų, gal visų ir nepavyks padaryti, bet jeigu pavyktų padaryti keletą arba bent vieną ypač reikšmingą darbą, tai būtų labai gerai. Štai tada ir priimsiu sprendimą, ką man toliau daryti.“

Seimo narys sakė tikįs, jog per ketverius metus bus pasiekta daug ryškių permainų ir valstybei bei žmonėms naudingų rezultatų. „Kai kas tikėjosi, kad mūsų koalicija nesulauks „šviežių bulvių“, bet, kaip matote, sulaukėme ir, tikiuosi, sėkmingai baigsime visą kadenciją. Atlaikėme vidinius išbandymus, koalicijos suskaldymą, bet išliko branduolys ir žingsnis po žingsnio einame toliau, stengiamės, kad gyvenimas visiems gerėtų. Jaučiame, jog žmonės mūsų idėjas palaiko, ir tai skatina eiti į priekį“, – savo mintis apibendrino redakcijos svečias.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas