„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-11-03 16:35

Dalinkitės:  


Atgarsiai


Stengiamės dirbti teisingai, reaguoti į pastabas



Labai nustebino gausa straipsnių VšĮ „Kretingos maistas“ teikiamos paslaugos tema. Tik kartą apsilankius vienoje valgykloje jau daromos vienpusiškos prielaidos, net neišsiaiškinus susidariusios situacijos, rašomi straipsniai. Nors mūsų niekas ir neklausia, norėtume atsakyti į spaudoje mestus „kaltinimus“.



Dangyra Apanavičienė. „Maistas vaikams – iš prastų produktų“ („Santaka“ Nr. 113).

Atsakome į teiginį, kad „maistas neįvairus“. VšĮ „Kretingos maistas“ patiekalai gaminami pagal daugiau kaip 400 receptūrų, kurias kas metai papildome naujomis. Nemokamą maitinimą gaunantys vaikai yra maitinami pagal sveikatos apsaugos ministro 2005 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. V-476 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 21:2005 „Bendrojo lavinimo mokykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ nustatytus reikalavimus. Valgiaraščiai yra suderinti su Visuomenės sveikatos centru, kuriame dirba tikrai kompetentingi ir savo darbą labai gerai išmanantys specialistai. Šiuo metu vaikai maitinami pagal du 12 dienų valgiaraščius (pasirinktinai). Valgiaraščiuose yra nurodyta patiekalų maistinė, energetinė vertė, kuri atitinka sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. 510 „Dėl rekomenduojamų paros maistinių medžiagų ir energijos normų tvirtinimo“ rekomenduotinas normas.



Į teiginį, kad „[...] neliko garnyro. Mat stebint tikrintojams į pirmesnių valgytojų lėkštes kopūstų salotų teko pridėti tiek, kiek priklauso. Kopūstų aiškiai buvo paruošta per mažai, todėl kitiems jų pritrūko“, atsakome: visi vaikai tikrai gavo garnyro. Beje, pirmesnieji vaikai jo gavo daugiau negu buvo nurodyta valgiaraštyje. Neužtekus kopūstų salotų, buvo įdėta marinuotų agurkėlių, kurie yra brangesni nei kopūstų salotos. Teiginiai „tiek, kiek priklauso“ arba „per mažai“ yra nepagrįsti, nes faktai privalėjo būti užfiksuoti, pasveriant porcijas ir nustatant, ar garnyro išeigos atitinka valgiaraštyje nurodytąsias. Deja, tai kažkodėl nebuvo padaryta.

Į pastabas dėl sriubos norime pasakyti, kad tikrai ne visi vaikai valgo sriubą. Ji pas mus kasdien yra vis kitokia, kaip ir antrieji patiekalai, kurie nė karto per 12 dienų nesikartoja, išskyrus garnyrą bei gėrimus. Duona augantiems vaikams yra būtina pagal mitybos principus, nors ir ne visi vaikai prie sriubos ar salotų ją valgo.

Straipsnio autorei nepatiko parūkytos sumuštinių dešrelės iš vištienos, kurią UAB „Sasnelė“ perka iš Kaišiadorių paukštyno. Beje, vaikai šias dešreles labiau mėgsta, negu pieniškas, kurias pateikdavome praėjusiais mokslo metais. Visa tai galėjo paaiškinti ir patys vaikai, jeigu būtų jų paklausta. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba neduos sumeluoti, kad visų dešrelių, kuriomis prekiaujama Lietuvos prekybos centruose, nepriklausomai nuo gamintojo ar kainos, sudėtyje yra Lietuvoje leidžiamų naudoti papildų ir nėra visiškai natūralių (vien tik iš mėsos) dešrelių.



Nemaloniai mus nustebino UAB „Sasnelės“ vadinamos „klaidos“ dėl neteisingo dokumentų pildymo ir produkcijos pateikimo. Paprašius jų pasiaiškinti, UAB „Sasnelė“ raštu atsiprašė dėl jų pačių naujų darbuotojų aplaidumo ir pažadėjo, kad tai daugiau nepasikartos.

Deja, ne taip paprasta ir skaičiuojant dešrelių kainą. Nebuvo paskaičiuota, kad prie dešrelių duodama ir garnyro bei daržovių, kurie turi savo gamybos sąnaudas: elektra, vanduo, dujos, žaliavos, darbo užmokestis, mokesčiai „Sodrai“, pridėtinės vertės mokestis, fizinių asmenų pajamų mokestis, garantinio fondo mokestis, nusidėvėjimas ir daugybė kitų. Visas išvardytas ir neišvardytas sąnaudas turime pasidengti patys. O kur dar investicijos į valgyklas ir visa kita...

Atsakydami į straipsnio autorės pastabas dėl stalo peilių, kurių, beje, valgyklose nebūdavo ir iki mūsų įmonei pradėjus dirbti, pritariame, kad reikėtų vaikus pratinti jais naudotis, todėl stengsimės, kad kiekvienoje valgykloje jų būtų.

Tai tiek tų „prastų produktų“, kuriuos, beje, kasdien valgome ir patys ne vien tik valgyklose, bet ir namuose.



Dangyra Apanavičienė. „Žmonės keikia – valdžia apdovanoja“ („Santaka“, Nr. 114).

Vilkaviškio rajone dirbame jau treti metai ir visada stengiamės dirbti teisingai, reaguoti į pastabas, vykdyti visas maisto tvarkymą kontroliuojančių institucijų pastabas ir reikalavimus. Atitikome Maisto ir veterinarijos tarnybos bei Visuomenės sveikatos centro griežtus, įstatymais reglamentuojamus reikalavimus patalpoms, indams, įrangai, inventoriui bei pačiai veiklai ir jos savikontrolei. Tik įgyvendinę visus reikalavimus gavome Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus bei Visuomenės sveikatos centro išduotus leidimus – higienos pasus valgykloms.



Spaudoje minima, kad patiekalai labai brangūs. Prašau, ateikite į mūsų valgyklas ir įsitikinsite, kad pavalgysite nebrangiai ir labai skaniai, nes maistą gamina kvalifikuotos virėjos, turinčios ilgametę darbo patirtį. Už kompleksinius pietus sumokėsite vidutiniškai 3–4 Lt (sriuba su grietine ir duona, antras karštas patiekalas iš mėsos, žuvies, bulvių, miltų ar varškės ir gėrimas). Beje, mūsų valgyklose tikrai valgo ir mokyklų vadovai, ir mokytojai, ir patys vaikai. Nesistengiame branginti patiekalų, deja, turime skaičiuoti gamybos sąnaudas, kurias sudaro patiekalų žaliavos, elektra, šiltas bei šaltas vanduo, dujos, darbo užmokestis, fizinių asmenų pajamų mokestis, mokesčiai „Sodrai“, pridėtinės vertės mokestis, garantinio fondo mokestis, nusidėvėjimas, valymo ir dezinfekavimo priemonės, indai, inventorius, tyrimai. Be to, dar darbo saugos, elektrosaugos bei priešgaisrinės saugos dokumentacijos, kurios yra privalomas ir kainuoja ne vieną tūkstantį litų, bei daugybė kitų išlaidų.

Į pastabas dėl staltiesių norime atsakyti, kad mokyklų valgyklose stalai nebuvo dengiami staltiesėmis ne dėl to, kad mes taip sugalvojome. Tai daroma, kad stalai būtų lengvai valomi ir nesikauptų nešvarumai. Jeigu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba mums leis, būtinai stalus uždengsime staltiesėmis, langus – užuolaidomis.

Nuoširdžiai dėkoju už išsakytas pastabas. Mes tikrai esame linkę bendrauti ir bendradarbiauti su visuomene.



Irmantas NORKUS

VšĮ „Kretingos maistas“

generalinis direktorius





Publikuota: 2006-11-03 16:35:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai