„Santaka“ / Apleista namo pusė baugina griūvančiomis sienomis ir žiurkėmis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-11-03 14:57

Dalinkitės:  


Bendroje palėpėje lūžusi sija, bet Nelia ir Jurgis Danisevičiai sako bijantys kur nors ir rankas prikišti, juk visas namas jiems nepriklauso.

Autorės nuotr.


Apleista namo pusė baugina griūvančiomis sienomis ir žiurkėmis


Šiaurės gatvės trečiajame name gyvenantys Nelia ir Jurgis Danisevičiai sakė daug metų kenčiantys tame pačiame pastate gyvenančių kaimynų terorą. Per šimtą metų skaičiuojančiame mediniame name šie žmonės gyvena tik vienoje pusėje, antrąją užėmę kiti. Prieš gerą savaitę kybartiečiai sakė sužinoję, kad gyvenimą kartinantys kaimynai tame name neturi teisės gyventi. Tad Danisevičiai kreipėsi į seniūniją ir rajono Savivaldybės specialistus, kad jie galų gale padarytų tvarką. Danisevičiai sakė vis dar miegantys neramiai, nes nežino, ką vėl iškrės į kiemą kartkartėmis užsukantys žmonės, čia vis darantys savo tvarką...



Naktinio ralio liudininkai

N.Danisevičienė sakė šiame name gyvenanti jau per šešias dešimtis metų. Čia su tėvais ji atsikraustė būdama gal dešimties. Ištekėjusi į šiuos namus parsivedė ir vyrą. Tad šiame būste jie kartu gyvena penkiasdešimt vienus metus.

Kai prasidėjo privatizacija, iš buvusios Kybartų butų valdybos Danisevičiai savo pusę namo nupirko. Kitoje pusėje gyvenę žmonės, pasak senųjų gyventojų, elgdavosi taip, kad šiurpdavo oda. Būstas buvo išnuomotas Dalei Norkeliūnienei.

Danisevičiai ne kartą sulaukė grasinimų ne tik iš kaimynų, bet ir iš jų vaikų, giminaičių. Naktimis čia prasidėdavo tikras automobilių ralis – ryte buvusios pievos vietoje žiojėdavo tik gilios provėžos... Bendrame kieme ir dabar jie šeimininkauja kaip nuosavame.





Atsisakė pasirašyti sutartį

Manydami, kad kaimynai yra visateisiai kito namo galo savininkai ar nuomininkai, Danisevičiai kentė jų akibrokštus. Kol į jų namus nepasibeldė šiukšles išvežančios bendrovės atstovė su pasirašyti paruošta sutartimi dėl šiukšlių išvežimo. Danisevičiai sutartį pasirašyti atsisakė klausdami, kodėl tokios niekas neneša D.Norkeliūnienei. Tik tada kybartiečiai sužinojo, kad iš to namo kaimynė išsiregistravusi jau ne vienus metus. Gyvenamosios vietos Šiaurės g. 3 Migracijos tarnyboje nė vienas šiuo adresu besilankančių asmenų nėra deklaravęs.

Taigi kita namo pusė yra neegzistuojančios butų valdybos balanse, kurios turtą šiuo metu administruoja „Kybartų Darna“. Kaip teigė čia dirbančios specialistės, jos ir pačios nežinojo, kad ta namo pusė – jų įstaigos žinioje. „Kybartų Darnos“ darbuotojai taip pat manė, kad čia besilankantys ir kaip savu turtu disponuojantys asmenys į šį būstą turi teisę...



Savininkas – neegzistuojanti įmonė

Pasak rajono Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialisto Algimato Simanyno, ne tik Kybartuose dar daug tokių būstų, kurie „kabo“ neegzistuojančios, seniai likviduotos įstaigos – butų valdybos – turto balanse.



Šiuo metu specialistas baigia išaiškinti visus rajone esančius tokius būstus ir sutvarkyti jų dokumentus. Šis turtas pereis rajono Savivaldybės žinion, o administruoti jį pavesta seniūnijoms.

Paklaustas, kas bus daroma šiuo atveju, A.Simanynas atsakė, kad bus pasirūpinta, jog antrasis namo galas būtų užkaltas ir po jį nelandžiotų pašaliniai asmenys.Kaip išnaikinti čia besiveisiančias žiurkes ir ką daryti su bendro naudojimo patalpomis, sakė dar nepagalvojęs, daug kas bus sprendžiama apsilankius vietoje.

Nors kaip yra iš tikrųjų – dar neaišku. Iki šiol ir Danisevičiai Registrų centre nebuvo registruoti kaip gyvenamojo būsto šeimininkai. Jie pristatė dokumentus ir tik neseniai klaida ištaisyta. Visko gali būti ir su kita namo puse.

Kybartų seniūnas Kęstutis Rakauskas sakė girdėjęs, kad ir ji gali būti privatizuota, tik savininkams reikėtų surasti ir pristatyti tai įrodančius dokumentus. Tokių dokumentų iki šiol neatsirado, tad „Kybartų Darna“ išsiuntė įspėjimą čia daržus turinčiai buvusios nuomininkės motinai Elenai Kantautienei, kad iki lapkričio 6 dienos patalpos būtų iškraustytos.

A.Simanynas teigė pats pasirūpinsiąs, kad viskas būtų pagal įstatymą. Jis sakė Danisevičiams davęs savo telefono numerį, kad žmonės galėtų paskambinti, jei iškiltų kokių nors problemų.





Virto žiurkių veisykla

Aplankyti Danisevičiai rodė, kokiomis sąlygomis jie gyvena. Vien tik pažvelgus į dviejų galų medinę trobą su bendru įėjimu per vidurį galima pasakyti, kurioje dalyje gyvenama, kurioje – ne. Tvarkingi kybartiečiai vedžiojo po šiltai prikūrentus, jaukius kambarius, paskui parodė bendrą žiurkių išlandžiotą koridorių ir namo palėpes.

Abi pusės skyrėsi kaip diena nuo nakties. Danisevičių gale esanti palėpė paversta kambariu, čia sudėtos grindys, tvarkingi langai, o kita pusė – užkalta lentomis, pro plyšius matosi suverstų šiukšlių krūvos. Kaip sakė Danisevičiai, baisu ir pagalvoti, kas atsitiktų gerai pakūrus kitos pusės krosnį, – sutrūnijusios šiukšlės kaip mat užsidegtų.

Kitame gale gyvenę žmonės nuo namo nuvedę laidus į greta esantį tvartuką. Tokia instaliacija nuolatiniams gyventojams pasitikėjimo irgi nekelia.



Vaistai kainavo brangiau

Danisevičiai sakė nebūtų sugalvoję dėl ko nors skųstis, jei su kaimynais būtų galima susitarti, spręsti bendrus reikalus, tvarkyti bendro naudojimo patalpas, kiemą.

Bet užuot gražiai bendravus, dažniau reikalus tekdavo spręsti su policija, kuri į konfliktus, pasak senukų, reaguodavo gana vangiai. N.Danisevičienė sakė daugiau išleidusi vaistams, negu buvę naudos iš skundų vietiniams pareigūnams. Tad ilgainiui ir skųstis nustoję, nors grasinimų ir akibrokštų būta vėl ir vėl...



Šeimininkauja kaip savo kieme

Patys kitą namo galą užėmę žmonės, senbuvių teigimu, čia seniai negyvena. Jau trejus metus jie tik kartkartėmis apsilanko. Anksčiau čia gyvenusi moteris buvo įleidusi trejetą asmenų iš Latvijos, kurie ypač baugino senukus. Grėsmingos išvaizdos užsieniečiai niekad su jais nesisveikino, nekalbėjo, naktimis rūkė bendrame koridoriuje ir kampe esančiose lentynose kaupė išgertus butelius.

Kiek palengvėjo, kai trejetas įnamių staiga dingo taip, kaip ir atsiradę.

Pasak kybartiečių, paskutiniai jų kantrybės lašai išgaravo, kai čia į daržą užsukančios kaimynės sūnus neseniai atvažiavo ir išpurškė viso kiemo žolę kažkokiais chemikalais, nuo kurių ši nurudo. Gyventojai net apstulbo – juk čia pat, žemoje vietoje, jų šulinys. Negana, kad bendras kiemas pilnas neteisėtų gyventojų turto, su senbuviais dar ir akivaizdžiai nesiskaitoma...

Danisevičiai tvirtino, kad jei niekas jiems nepadės, kreipsis į televiziją, nes taip gyventi jie jau pavargo.



Goda PAUKŠTYTĖ





Publikuota: 2006-11-03 14:57:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai