„Santaka“ / Šeimą, su kuria šiuo metu gyvena, mažas voveriukas pasirinko pats

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2006-10-30 17:29

Dalinkitės:  


Paulius sakė geresnio augintinio už voverę niekada neturėjęs.

Autorės nuotr.


Šeimą, su kuria šiuo metu gyvena, mažas voveriukas pasirinko pats


Jau antras mėnuo vienuose Kisiniškių gyvenvietės namuose gyvena voveriukas, vardu Paša. Kaip močiutei Teresei Girniukaitienei sakė anūkėlė Simona, namų numylėtinis – Dievo dovanėlė. Mat papūstuodegis mažylis keturiolikmetei mergaitei... įkrito į kibirą grybaujant miške.

Besibaigiant gražiam rugpjūčiui Derenčių šeima patraukė į miškus prie Didvyžių pasirinkti grybų. Jūratė Derenčienė pasakojo, kad tądien su sūnumi Pauliumi ir dukra Simona stebėjo, kaip pušies kamienu vikriai laksto nebaikšti voverytė. Grybautojai grožėjosi reginiu pamiršę, ko atvažiavo. Staiga, padariusi keletą staigių judesių, rudoji stryklelėjo tiesiai į Simonos kibirą su grybais ir visai neketino iš jo išlipti. Apstulbę grybautojai iš pradžių miško padarėlio bijojo, nedrįso liesti. Pirmoji atsigavo Simona. Mergaitė pasakė: „Kas bus – tas, aš noriu jį pačiupinėti...”

Voveriukas pasirodė visai nebaikštus ir draugiškas. Leidosi glostomas, nekando ir gerai jautėsi jaukiai įsitaisęs žmonių delnuose. Taip jis ir parkeliavo į kisiniškiečių namus saugiai miegodamas Simonos rankose.

Iš pradžių šeima galvojo, kad rudojo padarėlio savo namuose ilgai nelaikys – po savaitės manė išvešią atgal į mišką. Aplinkybės taip susiklostė, kad daugiau grybauti Derenčiai nevažiavo. Mažylis greitai priprato naujuose namuose, gerokai ūgtelėjo ir paleisti šeimininkai jo jau neketina. Žmonės suprato, kad neturėdamas pakankamų įgūdžių gyventi miške jų augintinis gali ten pražūti.



Paša gyvena narvelyje ant virtuvės palangės. Naujasis įnamis – labai taikus, linksmas, draugiškas ir didelis tinginys. Paleistas palakstyti mielai dūksta su namiškiais, lipa užuolaidomis, kapsto gėles vazonuose, žaidžia su kriauklelėmis, pakabintomis ant šviestuvo. Vos tik įleistas į narvelį rudasis triauškia čia jam padėtą maistą ir skubiai įsitaiso miegoti savo namelyje. Taip jis ilsisi visą naktį ir keliasi vėliau už visą šeimą, tad triukšmo naktį namuose nebūna.

Pasak Jūratės Derenčienės, voveriukui visi stengiasi pataikyti maistą, palepinti jį saldumynais. Iš pradžių Paša labai mėgo žemės riešutus, vėliau jų atsisakė ir mieliau triauškė lazdyno. Vėliau suprato, kad skanu duona, obuoliai, agurkai. Šeima pastebėjo, jog gyvūnėlio skonis vis keičiasi.

Kisiniškiečiai savo kieme laiko du šunis ir katiną, kuris sulig voveriuko atėjimu į namus prarado teisę lankytis kambariuose. Mat Paša pamatęs jį sunerimsta, blaškosi, matyt, supranta, kad ūsuotasis aštrianagis yra medžiotojas.

Taip įdomiai pasibaigęs grybavimas šeimai šįmet buvo paskutinis. Išvykas į mišką Derenčiai kol kas atidėjo neribotam laikui. Pasak jų, kaip paskui Pašai į akis pažiūrėsi, kad buvai miške be jo, o vežtis mažylį baugu – pabėgs, pražus...Vaikai „privatų“ mišką voveriukui padaro narvelyje. Prideda eglės šakučių, žolių, samanėlių. Tada voveriukas ilgai kuičiasi savo mišku pakvipusiose valdose ir visai nenori išlipti iš narvelio.



Jei užaugęs Paša nepradės kandžiotis ar draskytis, šeima jo atsisakyti neketina.



Goda PAUKŠTYTĖ





Publikuota: 2006-10-30 17:29:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai